Коледна пита "Роза"

  • 76 053
  • 137
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 812
Ето я моята новогодишна пита. По същата рецепта е и трябваше да е маргарита, но тавата дойде малка и попрецъфтя при втасването. На всички пожелавам весело посрещане на новата година. Наздраве!

# 106
  • Мнения: 11 747
Лебедуна, готина е! Peace Аз много си падам по такива надиплени! Heart Eyes

# 107
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 531
И аз направих днес. Ето я.
На вкус не знам как е, защото ще я носим на купона, но мисля, че ще е добре.

# 108
  • София
  • Мнения: 1 950
Честита Нова година, Майсторки!
Здраве, щастие, късмет и още нови кулинарни вдъхновения!
Ето и моята новогодишна пита.   bouquet за идеята за оформяне -страхотна е! А тестото си е по моя рецепта - подобна на дадената / а не съм мазала с жълтък, защото не обичам/

# 109
  • София
  • Мнения: 1 235
Рецептата е супер. Да похваля съпруга ми, който вчера направи ето тази пита

# 110
  • сред люляците
  • Мнения: 767
Здравейте!
Lebeduna, и аз искам да благодаря за чудесната рецепта и за подробностите, които си дала за направата на питката  bouquet
Ето и моята:

Последна редакция: вт, 01 яну 2008, 19:44 от ilrai78

# 111
  • Мнения: 314
Здравейте ,Lebeduna   рецептата е страхотна  никога не бях правила пита ,но тази я направих два пъти и двата пъти беше супер сполучлива ,направо се гордея със себе си ,а и мъжо много я хареса .Благодаря ти   bouquet
Имам и снимка но не мога да се справям с качването им  Simple Smile

# 112
  • Мнения: 812
ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА!

Момичета, страхотни питки сте направили! Рецептата наистина е сполучлива, но е на свекито  Mr. Green , аз само я споделих със вас. GERY80 браво на съпружеството - впечатляваща е питката. lideto70 наистина като роза е разцъфнала питата ти. sysonka виж тук за снимките.
Една погача на масата създава специално настроение, затова през новата година месете питки и без повод - така празниците в домовете ви ще са повече.

# 113
  • Мнения: 385
Честита нова година и от мен с пожелание за здраве, щастие и много хубави питки!  bouquet

Хиляди благодарности, Lebeduna, за чудесната рецепта. За втори път през живота си правих пита и стана невероятна /първия път нещо не ми се получи болярската пита на Биляна/. Гостите ми изпоприпадаха от кеф, казаха, че по-хубава пита не са яли bowuu. Кумовете, които по принцип са доста придирчиви към храната и рядко хапват нещо, когато са ми на гости, я ометоха за нула време, а уж бяха вечеряли и не бяха гладни Wink. Свекъра ми изпадна в захлас и казал на свеки да му омеси и тя питка. И тя какво да прави срам, не срам, идва на другия ден да ми иска рецептата Mr. Green. Дадох и я, ама нейната не стана толкова пухкава като моята Twisted Evil.
За съжаление не можах да я снимам, понеже 10 мин., след като я извадих от фурната, вече беше свършила Laughing

# 114
  • Мнения: 22 867
ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА!

Момичета, страхотни питки сте направили! Рецептата наистина е сполучлива, но е на свекито  Mr. Green , аз само я споделих със вас. 

Ами тогава - много специални поздрави на свекито ти за хубавата рецепта, да е жива и здрава! И я проучи, може да има още такива лесни и сполучливи рецептички, пък ги понапиши във форума. Grinning Благодарности и на теб, че сподели рецептата!  bouquet  bouquet  bouquet

# 115
  • Мнения: 11 747
Айде, днес пекох питката в тенджера, за да ми стане по-висока.Много ми е хубава милата, ама едната кифличка едвам я натъпках и тя сега стърчи отгоре...Ох, все нещо има да не ми е наред... Tired  Явно не налучках точно дозата за тази тенджерка, ма здраве да е! Hug

# 116
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 408
Пинке   ,както винаги си на ниво Peace.Превъзходна питка.....брааааааавос Hug
Лебедунке  ,сиа да та питам,тази последната дето си ни изтипосала тука/новогодишната/тя същата плетка ли е или друга ThinkingЩо си мисля 4е има нещо непознато и недавано тука бре девойке Crossing Arms
я ма поправи ако съм объркала,ама уж рядко бъркам,ама де да знам сега Thinking
[/color]

# 117
  • Мнения: 11 747
Друга ще да е тази плетка, друга! Peace
На модела на Хонда ми прилича, ама не съм сигурна. Аз също мислех да го пробвам тоз модел! bowuu

И не знам дали е прецъфтяла, ама добре изглежда! Peace

# 118
  • Мнения: 58
Lebeduna рецептата е страхотна !  bouquet  bouquetАз си я омесих на ръка и стана перфектна-Само вместо една лъжица захар сложих две,защото обичам да ми е по благо  Laughing и в хладилника ми беше останал малко кашкавал с който наръсих триъгълниците преди да ги завия и просто стана божествена и на вид и на вкус!Всички бяха учудени от мен,защото с коледната питката нещо не ми се получи!
Пекох я на 150 градуса и щом леко порозовя веднага я покрих с вестник и така си остана с мека и розова коричка!Днес изядох последното парче,все така меко и вкусно както и на нова година!Много се радвам и съм благодарна ,че си споделила рецептата!  bouquet  bouquet  bouquet

# 119
  • Мнения: 812
pina тя твойта е като Empire State Building Страхотна е! Не съм предполагала, че може да стане така в тенджера. Трябва да опитам, благодаря за идеята. Моята новогодишна я правих по схемата на honda . Разточих само една кора от цялото тесто, намазах с олио, навих на руло и нарязах на триъгълници. После ги наредих в тавата както дойде. Опитвах се да ги застъпвам, но нещо не ми се получаваше, а ми е малка тавата. Това количество тесто не е за голяма тава. Аз си я харесвам. Сега в печката ми втасва пак такава, но е по - подредена сякаш. Ще видим newsm78

Последна редакция: чт, 03 яну 2008, 14:13 от Lebeduna

Общи условия

Активация на акаунт