Коледна пита "Роза"

  • 75 935
  • 137
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 11 747
Между другото на снимката питката ми изглежда килната на една страна - от снимката е!На живо си беше супер, ама вече се изяде.

Аз също реших да спазвам инструкциите на Лебедуна и оставих само 40 мин да втасва в машината.После оформих.Втасва в тавата на стайна температура 1 час.
Аз също мажа жълтъка с пръсти.Става хубаво ако имаш някакво парче памучен плат - мъничко и с него леко се маже добре.
Аз слагам в загрята фурна, защото ме е страх от превтасване, но пекох на 150градуса през цялото време, не на повече. Peace

# 61
  • Мнения: 1 799
Моята пита не е точно по тази рецепта, но като гледам е почти същата клик

Весела Коледа, момичета!

# 62
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
Хм newsm78 , значи следващата по малко ще я държа в машината да втасваи да видим какво ще стане, аз и с една марля пробвах да мажа, става, ама съм се навила за такваз четчица  Wink

# 63
  • Мнения: 812
KaliMa аз си купих хартия за печене от "Мамбо" (сега "Пикадили") до ХЕИ и към хартията на прИмоция бяха сложили силиконова четка за мазане на печива. Просто перфектна. Преди няколко дена ги гледах - още ги има. Мисля, че към 4 лв. беше цената на хартията. Аз често използвам и по-малко се цапат тавите и лесно се мият. Mr. Green

# 64
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
И аз така с хартия че по малко да мия, ще отида да видя тез дни, че е до нас туй Пикадили, инак питката днес втасва 35 мин в машината и после се опита да избяга от тавата, така се наду, още малко и щеше да опре в реотаните от горе докато се печеше, мъжа ми като си дойде днес от работа и като видя вчерашната каза че е превтасала, така че вече ще я държа по малко да втасва в машината, снимките после ще кача

# 65
  • София
  • Мнения: 3 912
Тестата с мая се слагат в студена фурна, а тези със сода - в гореща. Тестото с мая продължава да се надига догато се подгрява фурната.

Pina вече спомена, но да повторя за всеки случай.

# 66
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Лебедунке   ,да те питам,колко ти е ВИСОКА тавичката бре?аз направих питката,стана вкусна и хубава,само дето ми се надигна мнооооооооого.Направо преливаше от тавата.Започна да пада във фурната,на 3 парчета коричките изпадаха ooooh!Със сигурност не е превтасала,явно моята тавичка е малко ниска са пита.Та затова те питам.И сега да се похваля:отиваме тази вечер във свеки на гости/аз и занесох питка,парче де,но тя нищо не каза,остави го на плота в кухнята/и хапка пийка,и тя носи нейната пита/да призная майстор е Peace/,чупим ,ядем,и моят мъж с гордост казва:Дани и тя направи днес пита,много хубава стана Blush.И тя:аааа,така ли,това от твоята пита ли беше дето я донесе......аз премълчах естествено,но ми беше достатъчно признанието на моят любим Embarassed
е туй беше то изфуках се Mr. Green
ще пусна снимки по късно,нателефона на мъжа ми са,но 3 дни няма да сам в нас...после...
но само втасала я снимах Sick

# 67
  • Мнения: 812
Лебедунке   ,да те питам,колко ти е ВИСОКА тавичката бре?аз направих питката,стана вкусна и хубава,само дето ми се надигна мнооооооооого.Направо преливаше от тавата.

Тавата ми не е висока - 5.5 см. И на мен ми се е случвало да ми прелее... Това се получава, когато тестото ти е малко редичко. Когато го извадиш от машинката веднъж втасало, като го премесваш усещаш дали има нужда от още малко брашънце. Ако е прекалено меко попремесвам с малко брашно и удрям в масата да се поотпусне. Когато тестото е добро като консистенция, питите надуват нагоре, а не настрани. Не се притеснявай - пак са вкусни, но нямат вид. И мойто свеки е майсторка, но умее да мотивира и хвали дори и да не е както трябва. Дай Боже всекиму такваз свекърва. Mr. Green

# 68
  • Мнения: 1 403
Чудесна рецепта!  bouquet
Ето и моята питка . Като се има предвид, че от разсеяност малко обърках рецептата и че тавичката ми се оказа твърде голяма, та доста посплесках парчетата, за да я запълнят, стана все пак Laughing Следващия път- по-хубава! Grinning

# 69
  • Мнения: 384
Ето и моята: http://images22.snimka.bg/004787030.jpg
Стана страхотна и на вид и на вкус.

Честита коледа на всички, много здраве, щастие и късмет!

# 70
  • Мнения: 812
Fancy N и аз за нова година ще я направя по този начин. Страхотна ти е питката!
marcheF и твоята е чудесна, но ми се вижда, че си разточила само една кора. Не се бях сетила, че може и така. Толкова много идеи за оформяне видях тези дни, че ако ги направя всичките ще почнем да се търкаляме като питки в къщи. Покрай тези празници само преяждаме Mr. Green

# 71
  • Мнения: 1 802
Ето я и моята, малко ми се обезформи от горе, направих я с кисело мляко, защото по ми харесва така и стана супер на вкус.   chef

# 72
  • Мнения: 11 747
Днес отново направих питката.Аз също с кисело мляко я правя.Добавих и няколко с.л. св. мас - много мека и пухкава става отвътре питката с мас.Стана ми и по-подредена от първата.

Искам да я направя по-светла на цвят... Thinking Пека я на 150 градуса с вентилатор, не смея чак на 140 да пека... newsm78 Макар, че понамалях на 2-3 пъти, а тя взе че стана даже малко по-зачервена от предната...Ох  Tired

# 73
  • Мнения: 2 035
Ох и аз ей сега я правих и какво да ви кажа...мъка  Tired
До момента на слагането на питката във фурната всичко вървеше по план, но явно съм пекла на много високи градуси и вътре остана сурова, а от долу и горе стана хрупкава коричка. Не бухна изобщо...абе като за първа пита просто трагедия  Sad
Сега мъжо яде кифлички леко клисави с мармалад в кухнята  Mr. Green
Ама съм готвач и половина  tooth

# 74
  • Мнения: 11 747
Е, това са рисковете на живото предаване! Mr. Green
Аз поне за ядене да стават ги докарвам...в повечето случаи... Laughing

Общи условия

Активация на акаунт