Какви играчки за новородено...?

  • 14 243
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 858
първата играчка беше при нас музикалната въртележка.Към 3я месец взе да я поглежда и да му е приятна музичката,да маха с ръце към висящите от въртележката неща.В началото спеше,спеше,спеше и отваряше очи да хапне,да го гушнем и пак сън.Тези гризалки,дрънканки и други останаха абсолютно неупотребени,плюшените играчки също.От 6месец си играеше с мека топка и тя му остана фаворит до ден днешен,когато вече на 15месеца откри колички,кубчета,формички и т.н.

# 16
  • Мнения: 354
Според мен е хубаво да има цветни играчки около легълцето на бебето.
Бях закачила в кошарката и дрънкалка за количка, и когато бебка стана на около 2-3 месеца, започна леко да подрънква.
Също така бях закачила цветни картинки над леглото.
В каталозите на фирмите има играчки по възрастови групи.
Хубаво е да има играчки, а пък ако детето не прояви интерес, все пак е имало право на избор, нали  Mr. Green

# 17
  • София
  • Мнения: 1 603
Дъщеря ми чак след 3-я месец започна да се заглежда в играчките. Преди това, единствено циците на мама  бяха интересни.

# 18
  • Мнения: 1 483
Новороденото няма да се трогне от никакви играчки.към 2-рия месец може да заложите на муз. играчка за легло,малко по-нататък и на активна гимнастика.


 newsm10

# 19
  • Мнения: 502
Много се радват бебетата /от 2-3 месеца нататък/ на играчка "неваляшка" . Сещате ли се за кои пиша? Тези кукли които колкото и да ги събаряш те пак се изправят, а и със привличащи окото цветове.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 252
Какви играчки за новородено търсите, че то нито вижда, нито чува. Бебето има нужда от майчина прегръдка, топла цица и маминия успокояващ глас.
А въртележка или музикална играчка влизат в употреба едва след 3 месец, когато започне да фокусира на по-голямо разстояние.

Рори, синът ми се заглеждаше по Неваляшката едва като се научи да седи, а то беше доста след 3 месец.

# 21
  • Мнения: 1 919
Новороденото няма да се трогне от никакви играчки.към 2-рия месец може да заложите на муз. играчка за легло,малко по-нататък и на активна гимнастика.


 newsm10

# 22
  • София
  • Мнения: 7 190
Всяко дете е различно.
Моето пък се "трогваше".
Когато беше на 2-3 месеца, и я слягахме в леглото, започваше да гука щастливо на картинките над леглото си, и сякаш разпознаваше, че си е у дома.
Затова именно си мисля, че хубаво да се предостави избор на детето.

# 23
  • Мнения: 4 621
За новородено - никакви. След месец най-рано - музикална въртележка над леглото. Следват дрънкалки, цветни и пеещи играчки и т.н. Моята принцеса вече е на кукли, червила и аксесоари ooooh! Laughing Laughing Laughing

# 24
  • Мнения: 510
Симона е права. Когато бебчо е на броени дни не му трябват играчки. После, след 2 - 3 месец: въртележка, шарени играчки закачени по решетките и кошарата, картинки. И за окото на мама е радващо, хем и развива зрението и слуха на детенце. Имаме един кош играчки, някои подаръци, други не. Сменям асортимента от време на време да не му доскучае на малчо  Grinning От много време насам заспива с плюшена играчка - пчеличка. Обича да си играе обаче с: дистанционно, мобилни и стационарни телефони, помпа за нос, сухи и мокри кърпички, мята си възглавниците отгоре  Shocked и не мога да го открия  Joy

# 25
  • Мнения: 22 888
Моя син най-много се радваше на едно голямо червено сърце от плат ,което има огромни бели очи.Гледаше го в захлас.После обожаваше кутията си за мокри кърпички ,на която имаше нарисувано бебе.Играчките започнаха да му харесват доста по-късно,към 3-4 месец.

# 26
  • Мнения: 8 999
Шарени пластмасарки - пищящи, цвилещи, дрънкащи, тракащи, свирещи, пеещи.

# 27
  • Мнения: 2 131
Да, определено музикалната въртележка над леглото е много удачен вариант. Това беше първата играчка, която впечатли Алекс.

# 28
  • Мнения: 3 634
Много се радват бебетата /от 2-3 месеца нататък/ на играчка "неваляшка" . Сещате ли се за кои пиша? Тези кукли които колкото и да ги събаряш те пак се изправят, а и със привличащи окото цветове.

Има ги в Метро. Аз се чудех какво е. Наистина ли като я бутнеш и се изправя? Сигурно е много интересно.

Колкото до въртележките, нашият като че ли го е страх.

# 29
  • Мнения: 26
Аз съм ЗА въртележките.
Купихме една с мечета на която детето не се радваше, но след това колегите ми му подариха една със странни животни с много ярки цветове. Втората се оказа по-удачния вариант.
Така, че- ярки цветове и по възможност на батерии. Мойто бебе се стряска от механизма Sad

Общи условия

Активация на акаунт