сокоизстисквачка или кухненски робот?

  • 1 611
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 940
Роботът по-често се използва от мъже, това са моите наблюдения.  Те повече умеят да си облекчават живота. Жените използват най-сложното и нефункционалното. Нашият робот, подарен на сватбата, си стои в един кашон и от време на време съпруга ми го ползва. Аз ползвам само пасатор, тъй като не давам сокове. Наистина, роботът заема много място и ако нямаш нерви да му разучиш функциите, а те са много, просто си стои на тавана.

# 16
Синът ми не пожела да пие сокове.Но всеки ден изяжда средно около 200мл пюре от пресни плодове, което приготвям с пасатор. Преди използвах блендер,но след като ми се счупи (беше стар) си купих от Техномаркет за 32 лв пасатор,блендер и миксер в едно на NEO. Използвам само пасатора и съм доволна много. Дори след време, когато спра да падирам храната на детето, пак ще имам нужда от този уред.

# 17
  • Мнения: 48
Според повечето от вас е достатъчен пасатор,но в друга тема прочетох,че пюрето става като лепило с него,та за това си мислех,че с блендер или робот ще стане по-добре.Като го мачкам само с вилица пък остават малки топчета(от картофа) и все не мога да го докарам на консистенция.Но май ще се откажа от робота...

# 18
Ако става на лепило е защото трябва да има и достатъчно сок, чорбичка. На лепило може да стане ако се меле и с блендер, и с робот. Пак ще кажа,че лично съм много доволна. Даже вчера рибата мустана перфектно-получи се много пухкаво пюре.

# 19
  • Мнения: 408
Аз имам сокоизстисквачка,която не използвам,защото за 50мл сок не си струва да моя като луда после.Сока за сега правя с ренде.А нали и всичко трябва да е пластмасово,за да не се окислява.Въпреки че пюретата права с пасатор,който не е пластмасов!Но мисля че ако си вземеш един робот ще ти е много удобно,защото може да използваш и после. докато сокоизтисквачката...помисли колко пъти ще решиш да си направиш сок,а и има роботи със сокоизстисквачка.

# 20
  • София
  • Мнения: 6 011
Имам сокоизтисквачка като част от кухненския робот, отделно миксер с приставка за мелене и пасатор. Досега за приготвянето на детските храни съм ползвала само пасатора, готвя му постоянно вкъщи. Сок детето ми така и не пропи /да не кажа, че го ненавижда/.

# 21
  • Мнения: 629
Аз си купих кухненски робот на Mulinex - Odasio. Има си сокоизтисквачка, джаджа за цитруси, чопър, шейкърканата прави пюретата по-добре от тези на Хипп, а в голямата купа с ножа се приготвя пюре с по-едри парчета за по-големи бебоци без проблем. МНОГО съм доволна. И честно казано миенето не е по-сложно от миенето на сокоизтисквачката. Само дето върши повече неща и помага не само за детето. И праз режа вътре, и зеле, а за салатата от моркови или тиквата за баницата стават буквално за половин минута (не преувеличавам). Има си и миксер. Абе вярно, че е по-обемист, но пък колко на брой уреди ти спестява? Е, разбира се и цената му е по-сериозна, но на мен това ми е най-полезният уред, който съм взимала за домакинството. Предполагам обаче, че това зависи и от личните предпочитания и навици на готвене.
А що се отнася до соковете - давала съм не повече от 10-ина пъти, и то малки количества след 6-тия месец. От 7-мия си хапваме сурови плодове и не мисля, че сокът от една ябълка е по-полезен и практичен от цялата ябълка.  Laughing
Ето и още нещо за сокчетата. Не го натрапвам като мнение, но вярвам, че всеки предпочита да има повечко информация и на тази база вече сам да прецени как точно да постъпи.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=119547.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=18199
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=18208.0
Успех в покупката и захранването.  Hug

# 22
  • Мнения: 2 908
Моята сокоизтисквачка е на Филипс-много съм доволна и въобще не ме мързи да я мия след всяко ползване.Тъй като малката отказва тотално да яде някои плодове като портокали или мандарини,още на парчета,цедя и пие сока.Това са много полезни плодове,които не бих пропуснала да и давам,само заради моят мързел.Имам и пасатор,ама едва ли би пасирал добре точно тези плодове с тези ципи.Грозде също цедя на нея-идеално става.Ябълки и круши вече само настъргвам,но някои други плодове ми отказва да ги яде така-какво-да я лиша от тях,защото било по-полезно цели,а не на сок?

# 23
  • Мнения: 15 379
Най-добре вземи уред, който да съчетава и двата уреда. На Моулинекс са наистина добри Peace

Общи условия

Активация на акаунт