Електролукс-сушилнята с гладене на пара за 1800лв.

  • 48 124
  • 189
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 1 813
Благодаря ви много за хубавата тема. От 1 седмица съм без домашна помошница, не ми пречи кой знае колко, освен, че моят приятел сменя по 2 ризи и 2 панталона на ден. Следователно прането е в изобилие, но това не е толкова страшно, колкото гладенето на тези така "отзивчиви" дрехи. 
Да разбирам ли, че ще си реша проблема с ризите, ако купим тази машинка : http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09025271 ?

Другата ми алтернатива е : първо ги пера у нас, съхнат и после в една голяма торба и на гладене. Става дълга и широка.  Tired


Искам нещо, което да ме отървава от досадните купини ризи.  Crazy

# 106
  • Мнения: 1 426
носиш на химическо - там перат и гладят, дават ги окачени на закачалки с найлонон. Много е удобно почти до всеки голям супер маркет (Била, Хит) има химическо.

# 107
  • Мнения: 1 813
Не ме устройва варианта с химическото. Това значи по два пъти в седмицата тичане, той носи всеки ден ризи, даже в събота и неделя. Нито имам близко до нас, нито ме устройва да се размотавам и заради дрехите му, особено зимния сезон. По-добре май е в домашни условия някак да реша проблема. 

# 108
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
аХ`Не!, няма да те отърве напълно, само ще те улесни. Не може да ги изглади идеално, особено краищата и ръбове някакви ако има. А и трябва да сушиш по 2-3 ризи за най-добър ефект.

# 109
  • Мнения: 191
Ох,и аз вече се замислям за сушилня,че ми омръзна туй пране да виси с дни по терасата.Колко ток средно харчат тези машинки и последно към кои да се насоча /ако е възможно със снимки/ за да се ориентирам в магазина.

# 110
  • Мнения: 1 813
И аз това питам ,последно кой са най-добрите понеже тези дни, най-вероятно почивните, ще отидем да си купим. Аз показах горната на приятеля ми, той каза, че е съгласен.  Нея ли да купуваме или има и по-добри?  Rolling Eyes
Смятам, че ще стане номера с гладенето понеже и пералнята ни има функция "по-лесно гладене" .

# 111
  • Мнения: 191
аХ`Не ,какъв разход на ток има тази сушилня дето си харесала.Чета и характеристиките,изглежда ми добра.

# 112
  • Мнения: 3 818
Аз пускам сушилня почти всеки ден, след като започнах да я ползвам, разходът на ток се качи с около 30-35лв.

# 113
  • Мнения: 1 813
аХ`Не ,какъв разход на ток има тази сушилня дето си харесала.Чета и характеристиките,изглежда ми добра.

Нямам никаква представа.  Rolling Eyes

# 114
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Някъде бях чела,че разходът на сушилните е около 1 лв на пускане. Повечето са клас С .

# 115
  • Мнения: 366
Айде да си напиша мнението след около 9 месеца с тази сушилня.. ризите са си ризи .. ръб това няма да ти направи или около копчетата няма да ти го изпъне напълно .. да няма са са смачсани като от простор .. абе минала съм през всякакви варианти - мразя да гладя, хим чист не е вариант освен тичането по 20 - 30 лв седмично за химическо на никой според нен няма да му се дава... само гладене вече никъде няма щото са им пресушени и твърде смачкани и взимат пари като за пране с гладене. Моя най- лесен начин е да си сушиш дрехите на закачалка максимално изпънати и после само пак да си ги гладнеш с ютията. А иначе машинката е супер полезна като си сушил нещо на простор и е едно такова твърдо да си го пуснеш на рефреш да ти го духне.
Всъшност програмата за гладене пуска пара и ти овлажнява дрехата , а после ти си я вадиш изпъваш си я и тя ти е по- гладка от преди това.. !!!
Абе полезна е , аз й се кефя .. поне суши за време на половина от старата ми Канди .. за 50 - 60 мин са готови дрехите и са си перфектни.......
За ток и разход мога да кажа , че не е осезаем разход някакъв..

# 116
  • Мнения: 747
Само аз ли не мога да се оправя с програмите на моята сушилня Thinking? Нещо явно пропускам.Купих и нова пералня,за да е с по=високи обороти центрофугата.Ами прането ми излиза сухо за около 2 часа.Използвам предимно програмата за готови за гардероб за памук,или тази долната дето е пак за прибиране.Вие на каква програма сушите?Делите ли прането на видове тъкани ,или слагате цялото пране едновременно?Моля сподете тези подробности  Embarassed

# 117
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Bobb, ами тази програма си е 2 часа. А лично на нея суша само хавлиите. Всички други дрехи ги суша на програмите с парата. На памук или синтетика. На синтетика излизат малко по-влажни. От 1 година я имам и се родих. Гладя само ризи и пантало,но добре,че не са много в гардедоба, а и то гладенето след сушилнята е супер лесно.

# 118
  • Мнения: 747
И за колко време се изсушава прането на тези програми?Надявам се в неделя да имам малко повече време за експерименти

# 119
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
И за колко време се изсушава прането на тези програми?Надявам се в неделя да имам малко повече време за експерименти
Аз не знам точно,защото моята сушилня е в мазата, а и центрофугата на пералнята я слагам на 700 оборота,което следва дрхите  да са малко по-мокри.  Но около час и половина може би,тя май сама си определя в зависимост от това колко са мокри дрехите. Но след като свърши програма, сушилнята продължава да върти и обдухва дрехите,за да не се смачкат.

Общи условия

Активация на акаунт