Електролукс-сушилнята с гладене на пара за 1800лв.

  • 48 178
  • 189
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 748
Благодаря   bouquet

# 121
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Само аз ли не мога да се оправя с програмите на моята сушилня Thinking? Нещо явно пропускам.Купих и нова пералня,за да е с по=високи обороти центрофугата.Ами прането ми излиза сухо за около 2 часа.Използвам предимно програмата за готови за гардероб за памук,или тази долната дето е пак за прибиране.Вие на каква програма сушите?Делите ли прането на видове тъкани ,или слагате цялото пране едновременно?Моля сподете тези подробности  Embarassed

Ти ползваш баш само сушилнята. Програмите за гладене са доста по-къси и са още в началото на програматора.

# 122
  • Мнения: 1 144
Момичета, купих си и по-новия модел на същата сушилня - подобрили са я, още по-бързо работи, има малко разлика във времетраенето на програмите и вече не се долива вода за гладене, а автоматично си прелива. Не съм пробвала обаче програмата за сушене на маратонки и вълна (с тази поставка). Установих как се слага поставката, обаче се притеснявам да не свия някой пуловер, или да изгоря маратонките. Пробвали ли сте програмата и как работи?

# 123
  • Мнения: 136
 Simple Smile Аз ползвам предишния модел на Електролукс (без поставка).
Суша - маратонки и чехли, дори кожени ботуши се пробвах, но леко се свиха.  Вълнени пуловери, всичко.... Но внимавам, ако суша за първи път някоя нежна дреха, задължително добавям към стандартната програма опцията " SENSITIVE" - ( при мен е обозначена с цвете) и отварям капака по-често, за да  следя резултата.
А за обувките - остатъчно е леко да се затоплят (10-15 мин) и до изсъхват много бързо отвън - аз поне така процедирам.

# 124
  • Мнения: 1 144
Мерси за инфото, пробвах с маратонките Simple Smile)) Всичко е наред.

# 125
  • Мнения: 5
 Аз съм  с такава сушилня.Съпруга ми я подари за нова година.Честно казано не съм много доволна от програмите за гладене и използвам само сушене,без така нареченото парно гладене.От сушенето съм доволна,защото пералнята пере на 800 оборота,макар да има 1000 , а сушилнята за 2 часа се справя с мокрите дрехи.Гладенето е мъка обаче след това.Или аз не мога да си съчетая програмите като хората или просто уреда не е толкова хубав.Маратонки не съм сушила, за да дам мнение.

# 126
  • Мнения: 1 144
Sweet Child, номерът е да не слагаш много дрехи. Изобщо не са измачкани, ако са малко дрехи, а и програмата приключва не за два часа, а много, много по-бързо. Пробвай и пиши пак.

# 127
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
sweet_child_of_mine, аз центрофугирам на 700 оборота и след това ги пускам на програмата Cotton. В зависимост от количеството дрехи парата е на средно или най-високо ниво. Излизат ми леееееко влажни, предполагам заради ниските обороти при центрофугиране. Хавлиите ги суша на обикновената програма. Те нужда от пара нямат.

# 128
  • Мнения: 52
Аз съм с сушилня МИЕЛЕ и колкото и дрехи да сложа винаги излизат без нито-една гъка.Сушилнята няма пара

# 129
  • Мнения: 19 525
Аз съм с сушилня МИЕЛЕ и колкото и дрехи да сложа винаги излизат без нито-една гъка.Сушилнята няма пара
Да, моята е също на Миеле и ад съм много доволна. Като трябваше да избирам, спрях се на тази марка, защото цената на Електролукса с пара беше с около 100-200 лв. по-ниска....не се поколебах да избера Миелето и не съжалявам. Нищо, че няма "гладене с пара".

# 130
  • Мнения: 4 936
Запалихте ме с лесното гладене! Аз имам пералня със сушилня на BOSCH. Доволна съм, но не глади. Преди имах PHILIPS пак пералня със сушилня, която беше втора употреба, но беше страхотна - вадеше дрехите 'като памук' толкова мекички. Сегашната не е така - твърди са и ако не ги извадя влажни трудно се гладят. Апартаментът ми е мъничък, но ако ще се спася от гладенето- започвам да спестявам! Струва ли си да инвестирам в сушилнята в моя случай и как се връзва - трябва ли да има вода до нея или само ток трябва?
 

# 131
  • Мнения: 4
Аз съм с сушилня МИЕЛЕ и колкото и дрехи да сложа винаги излизат без нито-една гъка.Сушилнята няма пара

Ние сме аналогичен случай на по-горните постове с многото ризи и панталони.

Мъжът ми носи непрекъснато ризи – на работа 5 дни в седмицата /5 ризи/, понякога за официално/неформално вечерно събитие – пак смяна на риза, в събота и неделя – пак риза над т-шъртката.   Rolling Eyes Синът ми – на 10, и той е на същия принцип. Баба ми много ми помага с гладенето, но ми е съвестно и понякога пренебрегвам моите дрехи, защото просто не се насмогва.

Има ли оправия наистина? За мен, като живяла дълго време в Германия, най-добрите домашни електроуреди са Miele. Ще се спести ли цялото гладене с подходяща програма на такава сушилня? Ама имам предвид – наистина да не трябва след това да се глади нищо по дрехите  Grinning

# 132
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Bibi, ризите няма да излязат изпънати като след гладене. Ще се наложи да ги тръкнеш по краищата и ако имат ръбове, но ще ти отмеме съвсем малко време, за разлика от намачканата от обикновеното сушене.

# 133
  • Мнения: 148
Ползвам уреда вече 2 г. и половина и не смятам, че става за ризи. Само ще ти улесни гладнето. Не минавам с ютия домашни дрехи, анцузи, тениски. Но тези, с които ходим на работа задължително се гладят. Ако гладиш абсолютно цялото си пране, определено ще те улесни, защото половината са домашни дрехи и спокойно можеш да разчиташ на машината.

# 134
  • Мнения: 1 144
Открих, че ако пусна комплект чаршафи директно на гладене, са готови много по-бързо и са като изгладени. Аз съм маниачка за гладене и преди карах домашната помощница да глади дори чорапите, за да ги "стерилизира". Но вече няма нужда Simple Smile И така, специално за чаршафите, след като ги изпера примерно три комплекта на 1200 оборота, ги разделям и ги пускам отделно, комплект по комплект директно на гладене и става по-бързо.

А за ризите - според мен най-добре е да се пуснат на програмата за парно гладене на ризи, след което веднага да се пригладят яката, реверите и маншетите. Това все пак е помощна програма, IRON AID, не може съвсем да замести гладенето, особено за ризи, панталони с ръб и рокли от по-специфични материи. Но да ви призная, отдавна вече не гладя хавлии, чаршафи, дънки, анцузи, тениски, пижами, блузки и какво ли не. Ако щете вярвайте, пускам вътре скъпи маркови роклета (е, на щадящите програми) и нищо не ми се е свило или съсипало. Всъщност, в началото веднъж свих някакъв пуловер с високо съдържание на кашмир, но аз съм си виновна, че го пуснах на памук. Само сутиените не суша вътре. Но всичко съм пробвала кое с кое се изсушава най-добре и съм си открила разни тънкости, те са елементарни неща, но ги открих по метода проба-грешка, защото нямаше кой да ми каже - например, най-добре се сушат дрехи сходни по материал и размер - вече не суша едновременно чаршафи с детски дрешки например, или пуловери с дънки. Второ, няма смисъл да се натъпче сушилнята, за да се пести време или ток - програмата автоматично преценява продължителността на сушенето, според това дали дрехите са изсъхнали. По-добре разделете дрехите по вид, отколкото да натъпчете всичко заедно, за да не се губи време. Ще пуснете примерно 3 сушилни, които ще приключат за 3 по 30 минути и дрехите ще излязат сухи, мекички и гладки, а иначе ще приключите за два часа и ще имате куп смачкани дрехи, сред които някои леко влажни. И разни от този род.

Някъде бях написала на помощницата ми всякакви такива правила за прането и сушенето и ако ги намеря, ще ги постна, защото на мен много биха ми помогнали преди две години и половина, като се сдобих с този модел.

Последна редакция: пн, 18 окт 2010, 19:46 от Stella Maria

Общи условия

Активация на акаунт