Получи ли се при вас отлив на "приятелки" след като родихте

  • 4 398
  • 127
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 960
 newsm12че какви приятели ще са тези ,та да отлетя от теб защото си станала майка.НЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ newsm44слава богу и първият и вторият път приятелите ми бяха и са до мен.... имам приятелки ,които не са семейни и пак са били с мен във различни трудни ,весели и ..случкиПри първото ми дете  имах почти само неселейни приятелки ,винаги са били с мен ..сега при второто  се случва така ,че те имат бебенца............и сме като едно семейство...но това са истински приятелки ,тези на които можеш да поплачеш на рамото ,да ти дадат съвет ,да приемат съвет ,да те обичат такава-каквато си..........не мога да си обясна какви са тези приятели ,за които пишете............та те са ви били просто познати за малко и на бързо.Ще следя темата с интерес newsm10

# 61
  • Мнения: 5 940
Не. Ама се получи прилив на нови, защото майчинството обединява хората.

# 62
  • Мнения: 2 622
Преди да излезна в майчинство общувах предимно с колежки,а сега постепенно ме забравиха Crossing Arms

# 63
  • Мнения: 255

Пък и като не ходя по скъпи магазини и най-мразя клюкарстването в салоните,знам ли дали съм по темата newsm78[/b][/color]
[/quote]

Това беше излишно

# 64
  • в резерват
  • Мнения: 3 722
Приятелките ми имат по-големи деца и когато родих, всички много ни се радваха. Виждам се често с тях, а  когато не мога- се чуваме по телефона или по Скайпа.
А колкото до обиколките по магазините и кафенетата, можеш пак да си излизаш, стига да има кой да стои при детето ти.

# 65
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Откакто се роди Алекс започнах бавно да губя всичките ми несемейни приятелки без деца и в момента всичките ми приятелки са с деца. Просто с тях интересите ни са еднакви, съобразяваме си срещите с децата си, някакси сме по-толерантни една към друга и си влизаме в положение. На неангажираните ми приятелки например ми е трудно да обясня защо не мога да изляза с тях на заведение в 9 вечерта например. След няколко пропаднали опита за срещи просто започнахме да се чуваме само по телефона, все по-рядко и по-рядко, докато съвсем престанахме Sad.
Същата работа.... Ама и по-близките ми зачезнаха по Америка  и Германия...
Влизай в отчетните и си прави срещи с мами, които имат бебета на възрастта на твоето  Peace

# 66
  • Мнения: 2 960
ама за кафенета и заведения има  все някой да те придружи бе...то за там  ли  са ти само приятелките?! Rolling Eyes.....а виж ,наистина моите станаха повече -покрай майчинството...много мами си протегнахме ръце тук във варна и станахме една истинска общост  .. Така за колежките,с които съм станала близка bowuu не са ме забравили-напротив имам истински приятелки  от тях от близо  от 10 години ,а приятелките ми от училище са също с мен...благодарна съм на съдбата за всички тях PraynigНо нали знаете приятелството е в две посоки -даваш и взимаш.....когато има привързаност и уважение женското приятелство е също  толкова силно ,колкото и прословутото "мъжко приятелство". Peace
 и да добавя....достатъчно интелигентна млада жена би трябвало да се светне от обща култура поне ,кое е удобно и кое не за всяка млада майка,да не живее на марс...един ден и те ще имат деца.Това ,че "не са се сещали или им е било трудно да разберат"твоите проблеми...означава ,че не им е пукало истински за теб....не съжалявай за такива лъже-приятели и псевдо-приятелства

# 67
  • Мнения: 770
Честно казано продължавам да поддържам връзка с приятелките ми, повече обаче с тези, които са с деца! Просто някак си споделяме в момента една съдба! Но мога да кажа, че колежките определено не се обаждат! Все пак мисля, че всичко зависи от хората насреща!!!

# 68
  • Мнения: 1 227
Да, вече нямам толкова много приятелки както преди, но затова пък са истински Peace

# 69
  • Мнения: 1 674
нямам мн приятелки,но са верни.Редовно се чуваме и ми идват на гости

# 70
  • Мнения: 1 317
Получи се нещо подобно да.
Но пък си намерих други приятелки, с които имаме общи теми на разговор (бебета и не само).  Wink

# 71
  • София
  • Мнения: 6 011
Е, аз пък не мога да разбера какво очаквате от вашите приятелки?
Ако някоя твоя приятелка роди бебе, спазва съответно режим, въобще живее по съвсем различен от теб начин-ти ще и звъниш всеки ден на вратата или по телефона да я каниш на фризьор или шопинг-тур ли? Определено не.

Аз нямам отлив на приятелки. Просто в момента сме на различни вълни, но това е временно. Това е естествения ход на нещата. Затова ги наричам приятелки, а всички други-познати. Разликата между тези две понятия е огромна, за мен.

Тъй като съм много контактна си намерих предостатъчно нови познати със сходни интереси, а именно-майки, и нито за миг не ми е било скучно или самотно навън със спящото бебе, например.
И още нещо-ходиме с новите ми познати и на фризьор, и по магазините. Wink

# 72
и при мен се получи нещо такова

# 73
  • Мнения: 3 500
О, да, абсолютно. Много ме е яд и досега на някои от тях. Ето как поличават истинските приятели. Явно моите са били само докато съм била компания по заведенията.

# 74
  • Мнения: 5 393
В момента даже имам повече приятелки, с които се запознах покрай бременността и бебето.Старите ми дружки са си край мен също Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт