Дългокърмещи майки - да пообщуваме - част 6

  • 13 464
  • 289
  •   1
Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 12 284
  Джина ние по принцип сме на обща храна, аз си ги захранвах педагогически. Напоследък си им харесва да бучкат нещо с вилица и да се хранят сами, но имаше момент точне след годинката, когато определено хапваха, а сега дори и храни които обичат не желаят дори да ги опитат да видят какво изобщо им предлагам. Но салами и такива полуфабрикати не предлагам, просто и за нас не купувам. Повечето от продуктите са домашни, а и гледам да варя или пека основно и за нас. Така с един куршум два заека, здравословно и за малките и аз нас  Simple Smile
  Анетка бебетата в този случай са две и колкото и да смятам че им стига кърмата малко се притеснявам. На Ники и остават само кучешките, а Ваня е доста по назад с материала.

# 241
  • Мнения: 2 381
Привет и от нас!Да се разпиша и аз в темата ви.
Днес се навършват 2 години, откакто кърмя Паолина Grinning
Ще трябва първо да прочета страниците назад, за да вляза в ритъм и после ще се включа отново.

# 242
  • Мнения: 364
Aila , разбирам притесненията ти. Ако можеш ограничавай малко кърменията и то особено когато наближава часа за твърдата храна , така може да хапват повечко. При Стела също точно след годинката ( тогава проходи ) имаше напредък с яденето ( тогава беше на купешки пурета )  и после изведнъж спад до към края на лятото , когато вече беше на 1г и 6 м тогава си прояде по-нормално ( като към 1 г и 2-3 месеца напълно предлагах вече само това , което готвя за нас ). Много помогна това да се храни сама , а също обича да храни и нас. Така по-хапваше , първо само с пръсти , а и бързо се научи да се справя съвсем сама и с вилица и с лъжица.

# 243
  • Мнения: 3 718
А имате ли обяснение на това поведение, че вече взех да се притеснявам. От десетина дена Алекс не ще почти нищо да яде, но има разлика с предишните му периоди на неядене. Преди като не иска просто не отваря уста. А сега лапа и веднага плюе. Понякога тъпче храната в устата си и като не може да напъха повече, почва да плюе. Реално почти нищо не влиза където трябва. Най много да пробутам по малко каша с плод. Сякяш е гладен, някои парченца храна лапа с интерес и следва неминуемо изплюване. Много съм близо до ей тая физиономия  #Crazy

# 244
  • Мнения: 2 829
Шаманката, дали не си започнала наскоро да му даваш по-едри парчета храна? Защото Алекс правеше нещо подобно когато налапа парче по-голямо отколкото може да сдъвче. Също така когато започна сам да си пъха лъжицата в устата му беше много интересно и бързо-бързо лапаше лъжица след лъжица, докато в един момент нито може да сдъвче, нито да глътне и започваше да плюе. Постепенно свикна да не налапва повече отколкото може да обработи Grinning
Алекс също яде доста малко твърда храна напоследък, от коледа досега са му поникнали 8 зъба и вече имаме 16 пробили. Аз лино не се тревожа за храненето, защото Алекс е бая едричък-повече от 12 кг. и 83 см. Никой не може да ме убеди, че недохранено дете тежи 12 кг. на година и 3 месеца и е здраво и жизено.

# 245
  • Мнения: 3 718
yanast , не е това. Алекс от 7 месечен дъвчеше парчета плод, даже ябълка, която е по твърда си изгризваше успешно. Парченцата преди никога не са били проблем. Но сега просто натъпква устата си с банан например и после изплюва всичко. Или като му давам с лъжичка плюе веднага след като е лапнал. Нещо дразни ли го, не знам, или е открил плюенето като форма на забавление...

# 246
  • Мнения: 1 081
Мимиту, нямаше преди репортаж, върза ми тенекия тоя гад репортера...Сега да ги видим к'ви ще ги скипрят...

Аз пък да се похваля, сякаш, ама с половин уста, че да не се окаже нещо моментно. От НГ насам дребното спи до към 7:30 -8:00 сутрин, което си е направо рай, в сравнение със ставанията му в 5, 5:30 най-късно. И спи само веднъж на ден. И успявам да го забаламосам като му се прище да поцоцне:) Е, не винаги, ама си е успех вече:) И щом изкарва до сутринта без да се напишка, според мен значи, че явно нощем суче по-малки количества(е, не е по-рядко, ама и това си е файдица:)).  И за себе си да се похваля-след като станах на 02.01 и се видях в огледалото, реших, че е крайно време да предприема крайни мерки за самочувствието си, и кърменето почва да ми става оправдание. Та, ходя 4 пъти седмично на фитнес, 2 пъти седмично на лазер терапия за изчистване на тена, и от днес вече и на зъбар. Идва лятото все пак:) Малко тежичко му идва на таткото да се прибира за всяко мое излизане, ама това е положението-хич и не съм го питала-съобщих му колко пари ми трябват, и го уведомих кога трябва да си е в нас. Най-накрая и аз да тропна с крак  Mr. Green  Нали после на него ще му е кеф:)

# 247
  • Мнения: 2 829
Деси, браво! Да ти напомня, в случай че ти трябва и друго оправдание-трябва да изглеждаш добре по телевизията все пак Grinning
Продължавай в същия дух! И на мен карането на сноуборд ми се отрази прекрасно Grinning

# 248
  • Мнения: 700
  Браво на теб desiteam!Кога ли ще попреодолея и аз тази моя отдаденост към детето?Преди ходех и се занимавах вкъщи много с йога,а сега се чувствам толкова схваната,а не намирам време дори за  3-4 пози.Малкото свободно време,което имам гледам да го ползвам пред компютъра.Но почвам от тази вечер да обмислям въпроса,че срамота.Сигурно и на малкия ще му бъде интересно да ме види,а може да реши и да подражава след време Grinning
 Шаманке,и Макси прави подобни изпълнения.Той горе-долу от около месец се научи да плюе и по едно време почти всичко плюеше.Сигурно си мислеше,че и така може да се яде,но след няколко дни разбра,че не е хубаво така на коремчето,остава празно.Освен това съм забелязала,че плюе и както казва Яна при по-едри хапки.А също и когато яде малки хапки,но не изчаква да преглътне едната и да поеме друга,ами тъпче и се получава пълна уста,с която не може да се справи и изплюва всичко.Затова от известно време му оставям по една -две хапчици,когато си ги изяде и преглътне му давам още.

# 249
  • Мнения: 629
Ехааа, браво Деси. Започваш да ме караш и аз да се замисля. Не че имам проблем с килограми. Забременях при 55 кг, влязох да раждам при 70 кг и сега съм 56-57 кг. Обаче...нещо общият ми вид е много слельочкан. Не е нещо конкретно, ама като се погледна в огледалото и виждам една повлекана. Като гледам май ще ме накараш и аз да направя нещо добро за себе си  Laughing  bouquet
А пък аз да се похваля с един успех. От известно време се мъча да науча Зори да дава целувки...и си оставах само с опитите, ноооо...днес като й казах "цункай мама" и тя милата се навежда към бузата ми и си долепя устата. Не е баш класическата целувка, но определено си е постижение  Laughing Толкова мило ми стана.

# 250
  • Германия
  • Мнения: 8 106
..... И на мен карането на сноуборд ми се отрази прекрасно Grinning
А на мен карането на кънки. Party Е с бебе в кенгурото, та не беше онова бесно каране от лудите млади години, но след 3 поредни зими прекарани отстрани или с корем или с бебе в ръце  и само гледайки другите..пак е постижение

# 251
  • Мнения: 321
Привет и от мен! Дойде време и аз да се запиша при вас. Кърмя дъщеричката си вече 2 години и продължавам с пълна сила. Само един проблем имам в момента - все още не ми е дошъл цикъла, а вече искаме второ.

Ееееййййй верно ли?   Thinking

Моята хубавица е само на 8.5 месеца и разбира се кърмя... но още миналия месец ми дойде.
Предполагам че е нормално нали?
Въпреки че съм чувала че докато кърмиш не идвало??? Явно не е така... поне при мен!

 Confused

# 252
  • Мнения: 19 355
yanast , не е това. Алекс от 7 месечен дъвчеше парчета плод, даже ябълка, която е по твърда си изгризваше успешно. Парченцата преди никога не са били проблем. Но сега просто натъпква устата си с банан например и после изплюва всичко. Или като му давам с лъжичка плюе веднага след като е лапнал. Нещо дразни ли го, не знам, или е открил плюенето като форма на забавление...

ние имахме такъв период преди месец,но сме по-малки.беше се научила да прави бррр след като й дадеш пюре.направо ни измиваше очите с манджа.може просто да го забавлява плюенето.
а другият вариант е нещо в устата  да го боли и да не може да дъвче и да глътне.но пък си мисля,че щеше да приплаква ако е така  newsm78

# 253
  • Мнения: 3 718
yanast , не е това. Алекс от 7 месечен дъвчеше парчета плод, даже ябълка, която е по твърда си изгризваше успешно. Парченцата преди никога не са били проблем. Но сега просто натъпква устата си с банан например и после изплюва всичко. Или като му давам с лъжичка плюе веднага след като е лапнал. Нещо дразни ли го, не знам, или е открил плюенето като форма на забавление...

ние имахме такъв период преди месец,но сме по-малки.беше се научила да прави бррр след като й дадеш пюре.направо ни измиваше очите с манджа.може просто да го забавлява плюенето.
а другият вариант е нещо в устата  да го боли и да не може да дъвче и да глътне.но пък си мисля,че щеше да приплаква ако е така  newsm78
Аааа това "бррр" го играхме и ние, беше в периода когато давах пюре от тиква. Тогава той просто се забавляваше да ме пулверизира в оранжево, на мама се е метнал, художник  Mr. Green
Това е по различно, а и продължава доста време вече. Иначе нямаше да ме притесни. Май все пак ще го отдам на зъбите, много са му подути долните венци и е киселлллллллл  #Crazy

# 254
  • София
  • Мнения: 1 775
Привет и от мен! Дойде време и аз да се запиша при вас. Кърмя дъщеричката си вече 2 години и продължавам с пълна сила. Само един проблем имам в момента - все още не ми е дошъл цикъла, а вече искаме второ.
На мен ми казаха, да не разчитам на това. Вече можело да забременея, нищо че не ми е идвало. Ако знам, че ще те стигна- няма да отбия скоро  Joy.
Деси, ЕваЛа за решителността.
Шаманче, при Косето определено са зъби, а е същото като при лексче.

Последна редакция: сб, 12 яну 2008, 18:32 от Lovi

Общи условия

Активация на акаунт