Зима е, навън вали, юлско бебе се върти!

  • 9 928
  • 302
  •   1
Отговори
# 270
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 826
Здравейте и от нас  Grinning
Сега вече и Кати се опитва да се разболее  Sad Прави опити да кашля, дано не повтори АБ на кака си. Лина вече няма Т, но кашля.

Моля Боряна и Марти да ми се обадят на скайп mama_na_lina   ICQ 283072264 Hug

Веси, дано бързо да избиват зъбките и да си отдъхнете. Дано бързо да мине дупето. Не знам дали си чувала крем Витасин - изписват го и на бебета. Оправял е рани от залежаване при възрастни. Аз съм виждала подсечено бебешко дупе до кръв и го оправи за 2 дни. Питай педито ако искаш за него.

Анжела, в МОЛ-а си попаднала на Благотворителния Коледен базар на Движение на българските майки Grinning Вярно са от форума

Дадох събраните от всички вас парички на ДБМ. Общата сума е 204лв. Момичетата от ДБМ, когато съберат малко сили и време ще пуснат списъка. Сега имат доста работа - ходят по тържества в домовете, благотворител бал за Защитеното жилище, все още има работа по благотворителните базари и т.н. Момичетата казаха, че парите от нас ще ги добавят към парите за базара. Те ще се изразходват за дома в с. Страхилово (В.Търново)- децата са от 3-7год. и за дом в София - специализиран за деца със слухови проблеми - ще се купят слухови апарати. Благодаря ви за добрината и отзивчивостта   bouquet Благодаря и за всички дрешки които ми дадохте - тях ще дам след НГ, че сега са доста заети. Благодаря за доверието  Grinning

Към хубавата новина за майчинство 220лв ще добавя лошата, че не е минало предложението за двойно майчинство за майките на близнаци, въпреки обещанията на Масларката.

Ако на някой му е интересно за захранване и схеми - http://ilianas.hit.bg/Schemes.html

Последна редакция: пн, 17 дек 2007, 22:02 от Томасе

# 271
  • Мнения: 312
Добър вечер Simple Smile
Аз щото пропуснах тая година сатурновата дупка преди рождения ден и ся си наваксвам с построжденденна такава Wink.
Разходихме се много мъничко сутринта, щото аз не отчетох фактора поледица... което с кенгуру трудно се комбинира, та прибрах детето преди да сме се осакатили.
И при нас е кошмар с тия зъби, Доротея реве много и се биберончи на яденето, от няколко дни памперсите са само мокри и не знам дали не я боли и коремчето, откачам по малко на моменти. Веси, завиждам благородно (доколкото има такова понятие) за таткото че си е при вас, нашият май с на Вилма по едно и също време ще се прибира... т.е. след НГ, аз разчитах да е тия дни и сега ми е ептен тъпо. Айде, оплаках се Simple Smile)

Беболинчо, малчо с всякакви клавирни се справя идеално, а? Wink

И аз се зачудих Кати къде се дяна...

# 272
  • Мнения: 298
 Опаааа!Ха да ви е честито увеличението!   bouquet

 Все е нещо,с Вики вземах 110лв(но пък хляба беше50-60стотинки)ееееееееееееех спомени!
 Майчета,чували ли сте нещо за увеличение на хляба от другата година!Мама работи във фурна и спомена нещо за 2лв  Shocked  за килограм,ама не е сигурно!
 След днешната разходка следя беба дали няма да кашля и да се сополиви повече,но си е добре детето,взе да се оправя!

 Томасе дръж фронта!Дано да е фалшива тревога и малката да е добре!

  Веси,знаеш ли аптеката на ул  27-ми юли №16-аптека Попова,имат правени кремчета и имат едно за подсичане много е ефикасно!Намира се до х-л"Черно море"!И след двете ми раждания им бях редовен клиент,че дори фен!  hahaha Стискам ви палци да минава бързо,че знам колко е гадно,моите докато се зачервят стават на рани и с това ги оправям  smile3521  
 
  беболинчо много е сладък малкия!

Последна редакция: пн, 17 дек 2007, 22:24 от rosito123

# 273
  • София
  • Мнения: 3 524
Хелоу от мен
Мерси за милите думи за Коки- той е адски нервен отново от ваксината исега с 300 зора заспа и ние се засилваме да сторим същото та дано спинка  Praynig
Веси дано се оправите скоро, много гадно наистина  Hugю
Беболинчо адашчето е голям фен така на лаптопа- и Коки се опитва яко да пише на клавиатурата, то пада едно блъскане не ти е работа, но Малчо има много по-професионалн вид  Mr. Green
Кати я мярках да пише в някои и други теми, може би е заета нещо, а Вики нали каза че няма нет newsm78
Хриси като каза кош и половина играчки, ме подсети че е крайно време да му купим нови на детето, почнаха да му писват много тези. А от днес има дрънкащи буйки и са голям хит (засега)  Laughing
Мими мерси за линка  Peace

Последна редакция: пн, 17 дек 2007, 22:30 от elpet

# 274
  • Варна
  • Мнения: 204
Добър вечер и от мен  Laughing
Тези дни хич не ми върви.След като излязох в поледицата с летни гуми, днес пък на път с детето към детската градина  колата не запали.Нещо акумулатора се е прецакал /според баща ми/. Върнах си детето обратно.Ей тва е.Винаги всичко се разваля като го няма мъжът ми.Забелязала съм такава закономерност.Тогава почва да се чупи покъщнината, тогава се разболяват децата.
Днес ходих на козметик , че беше крайно време да се погрижа за себе си.Хубу, но след почистването така и не ме намазаха с някаква си антибиотична пудра заради кърменето и сега познайте как изглеждам.Страх ме е да се погледа в огледалото.А в четвъртък съм на банкет. Rolling Eyes Sad
Роси аз също ползвам крема от аптека Попова/ и Весито също/, но не и е помогнал.Препоръчах и да си купи на Нивея против подсичане с цинков окис.Дано бързо да се оправи .
Силве, кураж не остана много.Ей сега ще се изтърколят дните покрай празниците. Hug

Дописвам, че забравих да питам.Има ли някое друго бебе, което едновременно да владее всичко това:
1.Не поема никакъв биберон- залъгалка-купила съм 5 различни:всичките ми опити са увенчани с неуспех.
2.Не пие вода.Нито грам.Мислех и се надявах , че като почна пюретата ще пропие, но уви.Засега без резултат.
3.Не поема нищо от шише- дори кърма.Всеки път като и дам реве като "прасе" на разкол .
Вече ми писна като ревне да се чудя с какво да я занимавам.Единственото за което се сещам е това под блузата ми. Sad На моменти ми иде да хвана баира.

Последна редакция: пн, 17 дек 2007, 22:44 от BOOTY

# 275
  • Мнения: 298
Жалко,исках да помогна! Sad
Дано да се оправи по-бързо мъничето!

 Леле мила,хи4 не ти върви!Споко,не си само ти и аз съм голям калитко,мъжо все ми се смее!

Последна редакция: пн, 17 дек 2007, 22:54 от rosito123

# 276
  • Мнения: 4 300
Да допиша докато не съм забравила ( чакам сушилнята да свърши, ще дремя тука като мисирка Mr. Green)
1. Гъсето, ако искаш схема на някои от гоблените, кажи на кой и ще кажа на майка ми да я снима
2. Силве, не е моноблок, ами висяща тоалетна. Ама ако имаш нужда да оправи моноблок окото няма да му мигне да го разръчка Mr. Green
3. Буути, и Ники е така- само цици. Трябва да е зверски гладен за да изпие 30-40 мл от шише , ама с много рев.
Това да ни е дерта.....

Последна редакция: пн, 17 дек 2007, 22:57 от Р0кси

# 277
  • Мнения: 312
Вилме, какво пък общо има антибиотичната пудра с кърменето?!? Аз преди 2 месеца се бях напраила на пубер и се плесках сама даже - с бебешката антибиотична пудра.  Ако имаш кислородна вода може да минеш няколко пъти засегнатите участъци... същата работа. На мен много ми помага, а съм със страшно чувствителна кожа...
За колата - съчувствам Simple Smile. Освен вместо среща да спретнем едно ходене на сервиз по женски... ошетала съм техническия преглед и гумите, ама имам да сменям масло, така че и нашта кола няма да скучае Wink. Пък за празниците... ако ме оставят на мира ще минат бързо Simple Smile)

Ели, браво на Коки за растежа, а пентаксимът и предишните пъти ли му се отразяваше така?

Хриси, питам щото с моноблока са много креативни майсторите... Wink

Пожелавам на всички бебоците да спинкат спокойно (и на мойто също), ще ги преборим тия зъби, няма къде да ходим Wink

-----

и аз да допиша Simple Smile
Вилма, и Доротея 1:1 същата история с шишетата, водите и т.н.. 

# 278
  • Варна
  • Мнения: 204
Вилме, какво пък общо има антибиотичната пудра с кърменето?!? Аз преди 2 месеца се бях напраила на пубер и се плесках сама даже - с бебешката антибиотична пудра.  Ако имаш кислородна вода може да минеш няколко пъти засегнатите участъци... същата работа. На мен много ми помага, а съм със страшно чувствителна кожа...
Ами не знам, така каза мацката в козметичния.Цитирам:Няма да ти правя дарсонвал/май така се пише/, щото да не ти спре кърмата. smile3506 И аз нали нищо не разбирам и казах добре.Добре, добре, ама сега ще ми спре от стрес като се гледам в огледалото. hahaha

Последно дописвам и лягам:
Момичета, някоя от вас да си е купувала фотьойл - барбарон.Искам да направя подарък на малкия.Намерих един-два сайта за онлайн поръчки, но исках да чуя мнения.Ако някоя от вас си е вземала моля да сподели.Благодаря!

Последна редакция: пн, 17 дек 2007, 23:18 от BOOTY

# 279
  • Мнения: 312
Хъ, откак съм родила са ми правили поне 5 пъти д`арсонвал откак съм родила и не съм забелязала да ми е спряла кърмата... ама те различните козметички имат различни виждания... на мен ми казаха да не си правя лазерна епилация щото кърмя...  предпочитат да се презастраховат. Все ще се пооправи положението до банкета... а от тоя стрес също не спира кърмата, и него го преживях (само дето без козменик си го причиних) Simple Smile))).

# 280
  • Мнения: 9
Добра вечер и от мен!

Честита половин годинка на Евето на Ками! Да слушка много мама и тя нея Wink Heart Eyes

Моят си пропуска банята. Отнесе плувката още в 19.30 и още не се събудил. Сега като се събуди и папка, слагам го в пижамата и обратно в кревата, ааамаха - поспалан. Crossing Arms

И нашата разходка бе кратка по същите причини - кал и/или лед. Но ни беше на гости един друг младеж. Писах ви за него - на нашите кумове, дето плачка докато се кърмят - както излиза от коликите е, сменили са капките, а и пробват да яде през силиконово зърно и като че ли има ефект цялата работа - този път плака след, а не по време на ядене  Simple Smile.
Ей ги двамцата: http://www.snimka.bg/album.php?album_id=193671&photo=47

За Витасин-а - много съм доволна - една майка ми го препоръча - действа - винаги когато съм се пробвала да сменя марката памперси му се зачервяваше дупето - няколко мацвания с Витасин и се оправяше проблема. Досега до сериозно подсичане не се е стигало. А кремчето не е много скъпо - около 4 лв. някъде.

Томасе, видя ли новия брой на сп. Кенгуру? Аз досега не го бях чела, ама лелята от павилиончето, покрай което минавам всеки ден, ми го препоръча - та вътре има статия за злоядите деца и друга за третата сливица, отделно от това продажбите на списанието този месец и следващите два ще отидат за подпомагане на изграждането на преходен дом за деца от домовте, които са навършили 18 г.

За въртенето - диването откакто се научи на тоя номер - не спира и за миг. Най ме е яд когато току що е ял и като го сложа обратно да легне (след разнасяне 15-20 мин на ръце), ако до тоя момент не повърнал, е тогава задължително го прави. Активната гимнастика му я пера по няколко пъти в седмицата - даже се чудя как още звездичката продължава да свири!
Ето как го заварих днес сутринта да си играе: http://www.snimka.bg/album.php?album_id=193671&photo=48

Веси_Димитрова викни доФтор да види детенце - за твое успокоение, стискам палци да мине скоро Hug

Буути, и Коцето не пие вода, и кърмата не харесва от шише, иначе го залъгвам понякога да пие чай от лайка - ама на ден да му се събират мах 60 мл и то като го вдигна да се оригне и връща половината, но пък досега каквато залъгалка му дам, си я смучка и не само - палци, юмручета, лигавничета, одеялца, играчки, мама и тати... Laughing

Ей с'я го кърмих малкия (вече 100 часа пиша тоя пост) - извика ме с едно сърдито уау и като отидох в детската се бе обърнал по корем и сърдито гледаше Прасчо на стената. Иначе папка и пак заспа - едвам му смених папмата, голяяямо ръмжене беше и ми дожаля да го разбутвам и да го преобличам та го оставих с бодито дето си беше и му сложих едни по-тънки ританки. утре ще се става рано май, ама то не може всеки ден в 10 ч.
Хаиде, спокйна нощ на всички!

 

# 281
  • София
  • Мнения: 568
Здравейте  Laughing, днес по обяд тръгнах почти си бях написала поста, ама не ме оставиха да публикувам та сега наново.
Първо да се извиня на Еми, че не й отговорих за АМ. Еми, понякога се логвам, но не успявам да чета /ако си ме виждала онлайн/. А за АМ не мога да кажа много, дано Гоца се включи по въпроса за Фризовома. А това, че ака в зелената гама не бива да те притеснява, нормално е.
Ели, браво на Коки! А ти да не пишеш дипломна работа, а?
Фил, радвам се, че Ники е добре. И ти да се оправяш бързо.  Hug
Мими, за двете госпожици. А Кати пие ли сироп?
Гъсето, опитай го това чудо и ще разбереш, ако е сладък картоф.
беболинчо, страхотен е малчо  Heart Eyes Софи ще му стане истинска фенка /след клипчето с пианото/ и без това ме увещава да й родя братче, щото тя искала момче...  Grinning
Веси, 100 % са зъби. На Софи като й се подсечеше дупето скоро след това поникваше зъбче. ПО това познавах  Peace Дано мине бързо и зъбчетата да не ви тормозят.

И Ирина не се обръща още. Много рядко да се сети да направи засилка, но само на повивалника. Днес добре, че играчката й падна та се зъвъртя настрани. Утре сме на консултация, да видим какво ще каже докторката, че сега май има храчки, които я дразнят и от време на време й пресипва гласа и много хърка.
И аз миналата седмица се чудех къде е Кати и тя се появи с 1 пост, но оттогава не съм я "виждала". На мен определено ми липсва  Hug.
Бути, Силве, огън, време на остана  Hug

Честита половин годинка на Евето на Ками!  Tada

Яна, ти на това кочина ли му викаш? Та това си е съвсем нормална "игранла" обстановка. Използвай докато Надина играе, а Нико е спокоен да изпиеш едно кафе и да си починеш.  Peace
Елче, тоя номер с краката ми е познат  Wink После като иска да се обърне ще надуе гайдата.  Grinning

# 282
  • София
  • Мнения: 114
Добро утро от нас.

 От 5.30 сме на крак с малкия, сега му се доспива , големия се върти да се събуди. Не можах да им направя режимите да спят и двамата. Едното като заспи, другото задължително ще се събуди.  Съответно будното се опитва да събуди заспалото и аз съм като евакуационен отряд, т.е. трябва на момента да изнеса ококореното от стаята преди да се окажа с две ревящи за нещо си.

Радостната новина е че днес мъжът ми трябва да долети обратно в къщи. Доживях, преживях и вече ако реши да ходи в командировка - задължително с едното дете в куфара.  Mr. Green

Честито на празнуващите днес!  bouquet

Яна - това не е кочинка , а творчески безпорядък Wink.Ако намеря и нашите снимки на подобна тематика ще пусна и аз. В този ред на мисли може и един конкурс- най-голям хаос, сътворен от децата.

 Хайде вече и двете са на крак. #Silly

Последна редакция: вт, 18 дек 2007, 07:41 от uva_uva

# 283
  • Мнения: 521
Доброоооооооооо утрооооо
Booty, и ние не пием нищо от биберон. Само на цоконе сме и на лъжичка. Малко е врътня, но пробвай с  лъжичка.
А списание Кенгуру, не е най-интересното, на мен ми харесва по-вече Моето бебе
Герката, и ние не се обръщаме много, най-обича да се върти когато уя преубувам
Бягам че се е разпяла
Ува,ние е изпреварила тази сутрин

Последна редакция: вт, 18 дек 2007, 08:49 от Гъсето

# 284
  • Мнения: 1 098
Добро утро! Вчера след посещението на педиатърката стана ясно, че Дели е здрав. Явно отделя повече слюнки заради зъбките и те го давят.
Буути, и Дели е така. Не иска биберон и 10 грама не изпива от шише, за вода да не говорим.
Честито увеличение на майчинството!  bouquet За близнаците- няма да коментирам #2gunfire
Днес съм на зъболекар и направо незнам как ще го съчетая с храненето, което напоследък е на час и половина, най- много два.

Общи условия

Активация на акаунт