Интимна хигиена на малко бебче

  • 1 286
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 91
Мисля, че може спокойно да се почиства с бебешки кърпички. Това, че се събира секрет в първите дни не трябва да те притеснява. То е резултат на майчините хормони, под чието влияние бебето е било до скоро

# 16
  • Мнения: 2 553
Мисля, че може спокойно да се почиства с бебешки кърпички. Това, че се събира секрет в първите дни не трябва да те притеснява. То е резултат на майчините хормони, под чието влияние бебето е било до скоро

Да, ако става с тях.Но при дъщеря ми нямах успех с мокрите кърпички, защото това нещо беше като крем и не се махаше  ooooh!

# 17
  • Мнения: 236
И ние имахме такова секретче, до 1-ви месец. Аз така и не успях да го почистя напълно, иначе и нашата педиатърка ни посъветва да го почистя с преварена вода. Та, опитай да го изчистиш, но не натискай много, това ми е мисълта. Успех!

P.S. В книгата, която аз имам - "Развитие на детето през първата годинка седмица по седмица" пише че не трябва да се почистват срамните устни с мокри кърпички. Аз и до сега не го правя, мия само с вода

# 18
  • Мнения: 4 555
Аз го правя с обикновена чешмяна вода, а не с преварена. Дали е някакъв проблем?  Thinking

# 19
  • Мнения: 1 674
почиствам го с преварена вода и памуче или с клечка за уши внимателно
и аз така

# 20
  • Мнения: 205
И аз почиствам с памуче и преварена вода

# 21
  • Мнения: 871
Имам две девойки и двете съм ги почиствала с клечка за уши(по-удобно ми е от памук), натопена в преварена вода!

# 22
  • Мнения: 2 172
И при нас имаше подобен "проблем".Събира се от крема простив подсичане и трудно се изчиства защото е много сух,а и от акито влиза.Педиатърката каза с напоена клечка за ухо с ограничител(може и без) в бебшко олио или зехтин.Не се притеснявай,за два дена се изчисти напълно.От тогава всяка вечер след баня татко и върши тази работа.Аз държа устничките широко разтворени,а той изчиства с тампончето напоено със зехтин.Дори и да не е "мръсно" ние пак си я почистваме профилактично.Не е страшно,просто трябва някой да ти помага,защото много риткат и шават бебетата и може да се нарани.Но моето мнение е,че само с мокра кърпичка не става,защото шушулката е много мъничка и трябва с нещо по "тънко" да се почисти  Peace

Общи условия

Активация на акаунт