Детска градина - потиснатост

  • 3 230
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 36
   Нищо още не мога да отговоря, Ivben  Simple Smile. Осмелих се тук да пиша за пръв път в петък, ако не се лъжа, вярно - поради абсолютна нужда от споделяне и надежда за намиране на търсения отговор сред многото или поне ориентиране, ще изчакам понеделник и още няколко дни след това. Доста е трудно да говоря с учителките, защото те не се появяват, освен, ако не става въпрос за пари. Аз нямам нищо против да се дават пари за каквото и да е, стига децата да се чувстват по-комфортно, все пак там те изкарват огромна част от първите 7 години  Simple Smile. За вкъщи за един ден, какво ли не правим, пък какво да говорим за там.  Обаче знам, че не това е важното за децата, пък и за повечето хора. Важни са  топлото отношение, разбиране, хайде любов чак няма да споменавам - това вкъщи.  Тъй като скоро там ще трябва да се отчитаме финансово, имам надежда , че ще мога да измъкна някакво инфо; дано да не е само формално. Със сигурност ще има някакво развитие по случая до 1 - 2 месеца и със сигурност ще пиша какво е, защото съм ангажирала с време и внимание по тази тема загрижени хора! И Живко, Здравко, Веселко за всички! Все хубави неща да ви се случват! 

# 16
  • Мнения: 36
  В късен час пиша, повече няма да го правя  Simple Smile . Исках да кажа , че " Обаче знам, че не това  Е ВАЖНОТО за децата" и че изкарват голяма част от първите така важни 7 години там, в детската - при тези хора, които и да са те  Confused Простете!

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Ами какво да ти кажа, при нас също учителките се появяват като искат пари иначе не им виждам очите. Но мисля, че трябва да ги извикаш и да искаш да разговаряш с тях, макар и да им нарушиш спокойствието. Детето ти не може да страда така. Аз съм го изпитала и знам какво е. Искрено ти съчувствам.  Hug Лека вечер и благодаря за пожеланията! Да ви се връщат!

# 18
  • Мнения: 117
Съвсем скоро и ние имахме подобен проблем. Тази година го пуснах за първи път на градина, отначало ходеше с удоволствие. Един ден като го вземах видях че е подтиснат, вечерта като заспа започна да пищи на сън, да се стряска и събужда. На другия ден като му кажехме за детската градина почваше да реве ужасно и решихме да не го пускаме докато не разберем какъв е проблема. Ходих до градината да разбера какво е станало, казаха ми че се е сбил с едно от децата. При нас има и проблем с комуникацията - той говори много малко. След няколко дни разбрахме че е бит от учителката по гърба и главата. Пропуснах да кажа че последния му ден в детската имаше синини по гърба. Сега е в друга градина - ходи с удоволствие дори събота и неделя сутрин се облича и чака на вратата да го водим там. Преди два дни минахме покрай старата градина и като го попитах иска ли да влезем той пак започна да реве.
Не казвам че и при вас е нещо подобно, но ако имаш възможност заведи я за няколко дни в някоя полу или целодневна забавачка и виж как ще и се отрази, ако от там не се връща подтисната, ще трябва да сменяш градината.

# 19
  • Мнения: 3 506
Пък и за детето ще е тежко: хайде наново сега пак госпожи, среда, деца, повето, от които вече са по групички. А и не знам дали проблемът е в детската градина, а не в този болезнен период на адаптация.

И аз имах такива терзания преди време, но се оказа, че не съм била права. Когато попаднахме на точното място, това си пролича от втория ден. Не че и там е идеално, не че и там няма дни, в които отиват тъжни, или в които има някакви проблеми, но разликата за мен беше очеизвадна. Излезе, че децата преживяват по-лесно промяната, отколкото всеки ден да са при едни и същи, неприятни за тях обстоятелства. Пожелавам ти проблемът да се реши, без да стигате до там, но имай го предвид все пак.

По повод на другото, за което се чудиш - дали да не я взимаш на обяд - с две ръце съм да пробваш как ще се чувства в този случай. Оказва се, че спането и храненето са моменти, в които децата са най-носталгични към къщи и може би ще и повлияе добре. Ако имах възможност, бих опитала, без да се замислям изобщо. Единственият проблем е, че не навсякъде приветстват това желание от страна на родителя...

# 20
  • Мнения: 36
  Да, така ще направя. Въобще нищо няма да изчаквам. От понеделник  я пращам на половин ден, то след това и коледната ваканция идва и чак януари всъщност ще видя за какво иде реч. Поживьом-увидим!  А за по-горе - страхотно съжалявам, че вашето детенце е попаднало при такава изродка, която се е водила учителка. Направо не е истина, че такива същества работят с деца! За нещастие има ги, при това за пълен абсурд нерядко разпространени. Директорката е не по-малък престъпник, че допуска такива неща да се случват в детско заведение. Как успяхте да разберете, че учителката налага?

Последна редакция: нд, 16 дек 2007, 10:47 от NinaPopova

# 21
  • Мнения: 636
Това със смяната на детската градина - е доста невъзможно в днешно време. Има деца, за които все още няма места по детските градини, които са наистина изопнати, а аз да тръгна да сменям............. никъде няма да ни вземат; всичко е препълнено. Пък и за детето ще е тежко: хайде наново сега пак госпожи, среда, деца, повето, от които вече са по групички. А и не знам дали проблемът е в детската градина, а не в този болезнен период на адаптация. От 2 седмици проблемът е в сила, за мен и 1 ден е ужас, когато знам, че най-милото ми на този свят страда, но май наистина трябва да проявя още търпение, да изчакам, да видя и ако може още повече неща да разбера. Мисля си, дали да не изчакам още един месец и ако положението е същото да я пусна за по половин ден там. Моля Ви пишете ми какво мислите! За мен това е наистина важно! Предварително ви благодаря! А иначе не искам изцяло да я спирам от градината, защото там се извършва много важен процес на  социализация и имат наистина чудесни занятия, под формата на песни и танци, както и учебна програма, която се следва, съобразена с възрастта на децата. На тях наистина им е интересно и се забавляват. И детето ми беше така до преди 2 седмици. Как искрено се надявам пак да е така! Simple Smile
Проблемът с местенето наистина  е сериозен. Казваш, че за теб и един ден е ужас, а представи си за едно малко дете колко много е един месец...Не мисля, ча в тази възраст, която е толкова важна за формирането на чувството за добруване и щастие, едно детенце заслужава да страда толкова време. Учителките, които ти казаха, че не се храни, имат ли някакво обяснение защо в началото е тръгнало добре, а после е почнало до става все по-зле? Може би има тормоз от друго дете? Дали няма нещо ново в семейството - преместване на ново място, смърт на  роднина, лоши отношения? Ни бих чакала месец, много ми се вижда, въпреки че нямаме помощ от никъде, бих я спряла от градина поне за два-три месеца и бих пробвала пак през пролетта. Социализацията е важно нещо, но в скалата на потребностите е по-назад от чувството за сигурност. Дано при вас всичко бързо се оправи, че и ние преживяваме нещо подобно, макар и в много по-лека степен! Успех и пиши пак!

# 22
  • Мнения: 7 106

По повод на другото, за което се чудиш - дали да не я взимаш на обяд - с две ръце съм да пробваш как ще се чувства в този случай. Оказва се, че спането и храненето са моменти, в които децата са най-носталгични към къщи и може би ще и повлияе добре. Ако имах възможност, бих опитала, без да се замислям изобщо. Единственият проблем е, че не навсякъде приветстват това желание от страна на родителя...

По повод този коментар - дъщеря ми я вземам на обяд и си спи в къщи, след като е обядвала там. Стигнах до това решение, след като разбрах че след стачката тя е плакала цяла седмица на обяд преди заспиване. Започна да плаче и сутрин и изведнъж моето детенце от весело и щастливо се превърна в тъжно,  умърлушено, стресирано, нервно и уплашено дете.
Преди стачката ходеше с огромно удоволствие, сама поиска да спи там и даже следобед като ходех да я вземам едва я изкарваха госпожите от стаята. Стачката при нас продължи 5 седмици и незнам точно какво я пречупи или какво се е случило веднага след това, но нещата коренно се промениха....
Това положение в момента устройва и двете ни, тя отново се чувства спокойна, иска да ходи, интересно и е там, научава доста неща.....но да си спи у дома  Grinning. Засега ще бъде така  Peace.
Та опитай и ти този вариант ако е във възможностите ти. дано детенцето се успокои, защото знам точно колко раздвоена и несигурна се чувстваш в момента.
Дано всичко скоро е на ред!

# 23
  • sofia
  • Мнения: 176
Абсолютно същото преживяваме в момента. Момиченцето ми не спираше да бърбори, усмихната, жива, подвижна. След месец в детската градина е едно видимо нещастно същество с очи на възрастен човек, затворена, нервна, мрачна. И единственото нещо, което казва непрекъснато е: "Не искам на детска гардина" с много хленчене и рев. Това като си дойде оттам, на вечеря, преди да заспи. Не мога да я гледам да страда така. Споменава, че някакъв Косьо я ритал и я наричал прасе, а тя му казвала, че е лошо да прави така, но учителките отричат да има конфликт между децата. Може би използва Косьо за претекст, а може просто да е уплашена от него. В интерес на истината, аз самата навремето така и не се адаптирах към пустата детска градина, сигурна съм, че ми остави дълбок белег в душата това чувство на изоставеност и самота, отделно имам възможност да си я гледам вкъщи, но нали била важна социализацията. Само че ако социализация значи да ми пречупат детенцето и да го научат на това, че правото е на страната на силния, не ми харесва. Обмислям варианта друга детска градина и ако и там е същото-ще си я социализирам вкъщи. Радвам се, че прочетох още мнения по темата. Извинявам се за дългия пост, но ми е много мъчно за детенцето ми...

# 24
  • Мнения: 4 668
Почти сигурна съм , че има някаква причина детето да е толкова потиснато  Confused
Вярно е , че не всички деца свикват / пример - аз  Sick / , но също така смятам , че не са и обърнали нужното внимание , не е приобщена правилно и това засилва мъката и за в къщи и за мама ...
Моят син плачеше първата седмица . Нормално е ! Шок е и доста голяма промяна в живота им , но после нещата се наредиха и сега ходи с удоволствие !
Съветът ми е да преместиш детето в друга детска градина ! В тази нещо не е наред !
 Hug

# 25
  • Мнения: 36
         Да ви кажа много ме е яд на едната учителка, защото откакто забелязах промяната в поведението на детето си се обръщах многократно към нея с въпросите:  как се чувства детето, има ли приятели, играе ли, справя ли се с нещата вътре, удря ли го някой. Тя само набързо ми отговаряше с видимо желание да ме отпрати, за да не й досаждам: „Няма проблеми, всичко е наред,  детето се справя много добре, има приятелки, играят”.  Аз- „ Ама потисната е, вижте само как идваме на детска градина”. Учителката – „ Всичко е наред.  Може приятелките й да са болни; вижте колко болни деца има”. А приятелките на моето дете (поне тези , за които ми е говорила) се изнизаха пред очите на учителката й. Въобще............ И аз така водя 2 седмици потиснато детето си, почти убедена, че всичко е,  докато влезне вътре, щото вътре голяма игра кипяло.  Докато в петък другата учителка, излизайки с детето ми за ръка, каза : „ Много е потисната” и ми описа състоянието й.  Ужасно се притесних. Този същия ден за пръв път писах тук, поставяйки тази тема. В събота вечерта вече бях взела решението да мина на половин работен ден (имам тази възможност) и да я пускам от понеделник на детска градина само до обяд. Този вариант все още не е изпробван и нищо не мога да ви кажа за резултата, защото дъщеря ми се разболя в неделя лошо и Коледната ваканция дойде по-рано за нейна огромна радост. Но още в неделя говорих с нея за градината и че ще бъде там само до обед. Моментално много се оживи и успокои; казва,че сутрин няма да плаче като ходим. Как ще й се отрази този вариант ще узная със сигурност януари. Отново говорих в детската градина, но с учителката, която не лъжи. По нейни думи проблемът не е в детската градина, детето ми просто страняло от децата и те не го закачали много много. Като я взимам на мен детето ми казва, че никой не искал да играе с нея. Явно има някакъв проблем с адаптацията. За радост не е проблемът в някаква разбесняла се, мразеща учителка или в дете, което раздава масово и системно правосъдие, използващо физически похвати. Тогава щеше да е по-страшно и сложно. Явно на дъщеря ми детската й идва малко в повече. И затова един вариант на половин ден, мисля,че ще и се отрази много оздравително и добре. Направо съм сигурна, но по-късно ще си покаже. Поживьом-увидим! На всички вас – Чудесни празници! Къпете се в любов, давайте от нея на познати и непознати и Живко, Здравко, Веселко!

# 26
  • Мнения: 3 506
Отново говорих в детската градина, но с учителката, която не лъже. По нейни думи проблемът не е в детската градина, детето ми просто страняло от децата и те не го закачали много много.

Има защо да те е яд. И то не само на учителката, която те е излъгала, а и на другата, която просто е направила една констатация. В същото време е тяхна работа да помогнат на детето да се адаптира, да намери своето място в групата, както и да си намери приятелчета.

Синът ми казваше абсолютно същото в началото. На няколко пъти говорих с учителките и им казах, че го пращам там не за да го хранят или да го учат да чете, а за да има социална среда от негови връстници и приятелчета за игра. Казах им също и кои дечица си е харесал, както и за няколко, които бяха проявили лека агресивност към него. Проблемът се реши доста скоро след това.

Мисълта ми е, че няма какво да констатират и да ти обясняват, ами да се заемат с въпроса -  да измислят игри, в които децата играят и работят заедно, за да се опознаят и да се сприятелят. Това им влиза в задълженията в крайна сметка Crazy

# 27
  • Мнения: 36
       Абсолютно си права, Мария! Обаче не съм чула досега родител да е променил учител. В повечето случаи е въпрос на късмет при кого ще попадне. Единственото, което смея да искам от учителите е да не ми тормозят детето по никакъв начин, а пък чак да си вършат работата и да бъдат компетентни и да обичат децата............  чак толкова не смея. То от далече си личи кои хора са по призвание учители и кои не. За съжаление, доказано е, че вторите са масово разпространени, навсякъде са. Дано се научи детето само да се справя и ориентира и Бог да пази децата!

# 28
  • Мнения: 7 106
NinaPopova, аз както писах и по-горе, дъщеря ми се чувства съвсем различно, откакто не спи там. Сутрин става и тръгва с удоволствие, вечер не е нервна и кисела. С две думи ходи и и се и и е интересно там. добре че устоях на съветите да я оставя там да се нареве, да я пречупя за да свикне да спи там  Naughty. Това няма да направя никога!

Надявам се и при твоето детенце нещата да приемат положителен обрат след промяната. Ще се успокои а това от своя страна ще я направи по-уверена и мисля че това ще я накара да се почивства в свои води там, а не да чака свита да мине по-бързо деня и мама да дойде да я вземе. Ще се отпусне и ще си намери приятелки.
Ние вече си имаме няколко и даже ме моли да ги поканим в къщи на детско парти  Laughing. Обмислям идеята в момента и ще я приложа при пъва възможност  Peace.

Весели празници

# 29
  • Мнения: 36
       Да, това с "пречупването" в детските градини ми звучи като практика от концлагерите; и като се има предвид, че действието се развива първите 7 години си е доста притеснително.
    И аз се надявам ефектът да е абсолютно положителен както при вас, Зори,  и всичко да си тръгне нормално. Благодаря за вашите мнения!

Общи условия

Активация на акаунт