Бременна съм а кървя!!!

  • 5 187
  • 54
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 171
Аз също имах проблеми в началото,до кървене не се е стигна,но бях със силни болки и в 5 месец ми направиха серклаж и докато влязах в 9 месец пиех Магнерот.Обърни се към добър гинеколог и всичко ще се оправи.Желая ти успех  Praynig

# 46
  • София
  • Мнения: 44 129
А това странно поведение на лекарите в Канада ли е.....наистина ми е много странно такова пълно бездействие, че дори и един ехограф да не направят....няма ли някой частен лекар, който да ти обърне повече внимание...

# 47
  • Мнения: 305
Някакси неясно ми е обяснението ти. Сега си бременна, след като преди месец и половина си направила спонтанен аборт ли? Аз имам един спонтанен аборт и един масивен кръвоизлив точно година след това. Но след първия спонтанен аборт, лекарят ми каза да изчакам поне 6 месеца, преди да опитам да забременея. А след аборт, хормоните така се обърквали, че дори месец след това да си направя тест за бременност, пак щял да ми покаже, че съм бременна.
Във всички случаи ти трябва компетентен гинеколог, ако трябва, потърси още един. Такива случаи се водят за патологични и при тях се вземат специални мерки за задържане на плода.

да може и да е така. може би още от предният аборт преди месец и половина да са ми са обаркани хормоните и тестовете да показват че пак съм бременна а да не съм. Thinking но лекаря каза че в момента кръвният тест е показал проблемна бременост която няма шанс.  Вчера ми взеха пак кръв...

# 48
  • Мнения: 6 274
Някакси неясно ми е обяснението ти. Сега си бременна, след като преди месец и половина си направила спонтанен аборт ли? Аз имам един спонтанен аборт и един масивен кръвоизлив точно година след това. Но след първия спонтанен аборт, лекарят ми каза да изчакам поне 6 месеца, преди да опитам да забременея. А след аборт, хормоните така се обърквали, че дори месец след това да си направя тест за бременност, пак щял да ми покаже, че съм бременна.
Във всички случаи ти трябва компетентен гинеколог, ако трябва, потърси още един. Такива случаи се водят за патологични и при тях се вземат специални мерки за задържане на плода.

да може и да е така. може би още от предният аборт преди месец и половина да са ми са обаркани хормоните и тестовете да показват че пак съм бременна а да не съм. Thinking но лекаря каза че в момента кръвният тест е показал проблемна бременост която няма шанс.  Вчера ми взеха пак кръв...
Ама , чакай сега . Аз ли не мога да разбера или всъщност изобщо не е сигурно , че си бременна ?! newsm78

# 49
  • Мнения: 3 069
Тази объркана ситуация може само гинеколог да изясни.

# 50
  • Мнения: 305
Някакси неясно ми е обяснението ти. Сега си бременна, след като преди месец и половина си направила спонтанен аборт ли? Аз имам един спонтанен аборт и един масивен кръвоизлив точно година след това. Но след първия спонтанен аборт, лекарят ми каза да изчакам поне 6 месеца, преди да опитам да забременея. А след аборт, хормоните така се обърквали, че дори месец след това да си направя тест за бременност, пак щял да ми покаже, че съм бременна.
Във всички случаи ти трябва компетентен гинеколог, ако трябва, потърси още един. Такива случаи се водят за патологични и при тях се вземат специални мерки за задържане на плода.

да може и да е така. може би още от предният аборт преди месец и половина да са ми са обаркани хормоните и тестовете да показват че пак съм бременна а да не съм. Thinking но лекаря каза че в момента кръвният тест е показал проблемна бременост която няма шанс.  Вчера ми взеха пак кръв...
Ама , чакай сега . Аз ли не мога да разбера или всъщност изобщо не е сигурно , че си бременна ?! newsm78

и аз вече се обърках на цяло. само знам че сега ми се гади ужасно. А кръвните тестове показват че съм бременна. На 9ти имам рандеву с гинеколога.  Вчера съпруга ми разговаря с доктора който ми взима кръвта и тои каза:

Първият тест който ми взеха на 11ти Декември показал че съм бременна имала съм хормони които показват че сеъ мременна (не знам колко но да речем са били 100)

Вторият тест  който ми взеха на 14ти Декември показва че имам около 120 хормона а при нормална бременност трябвало да се удвоят ако са били 100 сега е трябввало да са 200.

Вчера бях за 3ти тест  и той щял да покаже ако е негативен че не съм вече бременна вече и хормоните са спаднали като на не бременна или ако отново са над 100 значи съм още бременна но плода не се развива.

И това ми казаха; питахме защо не ни дават ехограф а те казаха че било прекалено рано и нямало да се види нищо

да гинеколога не е добър и е 75 но ще взема друг и ще гледам да е частен. и без това моята застаховка ми плаща 100%

просто тук ако се обадиш на гинеколог ти дават рандеву чак след 2-3 седмици може и повече.

първият ми спонтанен аборт бях в болницата по спешност и за 3 дена всичко се разбра( но отгава кървх 3 седмици леко кървене и когато почнах да кървя ужасно много отидох по спешност) . първият ден чаках 8 часа  но след това ми взеха кръв и всичко се разбра за 2 часа и   ми дадоха час  на ехограф след 2 дена.

Сега всичко се удължава....





# 51
  • София
  • Мнения: 44 129
Много тъпо така, малко на естествен подбор като, че ли оставят нещата....а ако си бременна в коя седмица трябва да си....колко да е рано за ехограф.....

# 52
  • Мнения: 449
Много тъпо така, малко на естествен подбор като, че ли оставят нещата....

Да, точно така е тук. И от случаи на други познати знам, че имали някакъв проблем в началото на бременността лекарите не се опитват да правят задържане на плода.

# 53
  • София
  • Мнения: 44 129
Това и аз съм го чувала, но не мога да го повярвам и проумея, след като всъщност сигурно в доста случай могат да спомогнат за засдържанетоъ......но явно е факт...
Monkas - дано премине кризата и всичко да е наред....

# 54
  • Мнения: 991
Това и аз съм го чувала, но не мога да го повярвам и проумея, след като всъщност сигурно в доста случай могат да спомогнат за засдържанетоъ......но явно е факт...
Monkas - дано премине кризата и всичко да е наред....
Тука това им е рутинна процедура. Ако хормона хорионен гонадотропин (HCG) не се удвоява за 48-72 часа, смятат че нещо е сбъркано от самото начало и няма какво да се направи за задържането на бременността. В моя случай поне бяха прави - ставаше дума за кухо яйце - изобщо не се беше формирал ембрион. Моят доктор все пак ми изписа таблетки прогестерон (и прогестерона ми беше нисък), когато бях в 6-тата седмица и още беше твърде рано да се види какво става.  Към 8-мата седмица уточниха диагнозата, но бременността се задържа до 12-тата - може би стана така заради допълнително взимания прогестерон, който я е поддържал неестествено дълго. Точно това е и причината някои лекари изобщо да не се опитват да направят каквото и да било, щом HCG не се движи както трябва - смятат, че само продължават излишно една нежизнеспособна бременност.

Съчувствам искрено на авторката и лично моя съвет е: Въпреки, че лекарите ще ти кажат, че можеш да изчакаш само един цикъл и да започнете отново с опитите за забременяване (в САЩ и Канада това е стандартно при ранен спонтанен аборт), изчакай докато се възстановиш емоционално. Също така питай ги дали не смятат, че трябва да се направят повече изследвания за причините това да ти се случва. Наистина може би е по-добре да идеш при някой по-млад доктор, защото обикновено старите са по-консервативни и карат стриктно по процедурата - започват сериозни изследвания за евентуални причини след 3 последователни случая на спонтанен аборт. Това за мен е направо жестоко, но да не задълбавам в тая тема. Потърси препоръки за гинеколог, който специализира върху такива случаи или репродуктивен ендокринолог.

Последна редакция: пт, 21 дек 2007, 21:27 от Homesick

Общи условия

Активация на акаунт