Повръщане и разстройство?

  • 10 132
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 539

Ха, малко офф, ама с теб имаме съвпадение в никовете и имената на дъщерите ни  Grinning


Да  Grinning

# 16
  • София
  • Мнения: 7 097
Оф,вече като чуя за повръщане,настръхвам.Голямана ми дъщеря/6г/,повръща често.имам предвид,че ако децата кашлят,вдигат Т или ги боли гърло,то моята боледува повръщайки.и лошото е,че почне ли да повръща,трудно спира.

Калина е същата - от каквото и да боледува, дори да не е болна, а само да се закашля и повръща. Даже понякога като поплаче повечко, пак повръща. И за мен това повръщане се превръща в проблем, защото тя през деня обикновено гладува в градината - не иска да яде и като повърне вечерта примерно, все едно нищо не е хапнала целия ден ooooh!

Слава Богу, днес не е повръщала, но въпреки всичко внимавам какво й давам да яде.

Благодаря за пожеланията  Grinning

# 17
  • Мнения: 1 844
ако диарията и повръщането не минат бързо,особено ако има и температура,те съветвам да пуснеш едно изследване за салмонела,коли и шигела.
аз преди няколко месеца имах същите симптоми,бях на лекар,казаха ми,че е вирусче и че ще мине,но нещата се влошаваха,докато само след ден търчах посред нощ по дежурните болници.искаха да ме приемат в инфекциозна,но отказах.направих изледвания и се оказа шигела.след антиобиотично лечение мина,но беше голям зор.
децата са още по-податливи на такива вируси,а и по-тежко ги карат,така че наблюдавай и взимай мерки.
успех!

# 18
  • Мнения: 2 732
Хайде и моето дете в отбора на повръщащите Tired Confused Cry.Три пъти повърна тази нощ .Температура до преди малко нямаше .
Нати по колко капки Вомитусхил даваш?
Снощи и давах капки .Днес звъннах на лекарката каза да и дам свещичка Вомикур и пълна диета . Хапна малко солети, постоянно иска вода, а аз я ограничавам Thinking.
Ако днес не повръща утре да я захранвам ли нормално .Колко дена трябва да е на диета?

# 19
  • София
  • Мнения: 39 771
Ако повръща не я ограничавай с водата. Ако може да задържи течности без да ги повърне - давай. При повръщане проблем е обезводняването.

Най-добре дръж детенце на диета поне 2-3 дена. Можеш да даваш картофено пюре, варен или печен картоф, варен ориз, пилешка супа без никакви застройки. И никакви шоколади.

btw Дияна вече е по-добре, т.е. не повръща, но започна да кашля.

# 20
  • София
  • Мнения: 7 097
Нати по колко капки Вомитусхил даваш?

По 10 капки, три пъти на ден, а ако има криза, т.е. няколко повръщания едно след друго по 10 капки на 15 минути в продължение на 2 часа.

btw Дияна вече е по-добре, т.е. не повръща, но започна да кашля.

И Калина вече не повръща, но кашля и размята едни храчки  ooooh!
Аз също кашлям  Rolling Eyes

Не мога да разбера какви са тези вируси - повръщане и разстройство в комбинация с кашлица  newsm78

# 21
  • Мнения: 2 732
А аз немога да разбера нашето какво е ?Ако беше вирус нямаше ли да има температура? Днес не е повръщала ,но то няма и какво не иска нищо да яде .Ей сега изяде едно сухарче и искаше още едно казах и че след един час пак.Изобщо незнам като иска да и давам ли ?

# 22
  • София
  • Мнения: 9 861
Както писах по-горе,това повръщане ми е до болка позната.И дъщеря ми почти никога не вдига Т,когато кара такъв вирус.Не бих насилвала детето за ядене,имло е случаи,в които Бубка не яде нищо 3 дни,само вода пие.И златното правило-много често вода,но по малки количества.Аз лично давам с лъжичка през около 5мин.

# 23
  • София
  • Мнения: 7 097
А аз немога да разбера нашето какво е ?Ако беше вирус нямаше ли да има температура? Днес не е повръщала ,но то няма и какво не иска нищо да яде .Ей сега изяде едно сухарче и искаше още едно казах и че след един час пак.Изобщо незнам като иска да и давам ли ?

Предполагам, че е вирус, няма какво друго да е  Thinking
И Калина нямаше температура - само разстройство и повръщане.
Аз й давам храна, колкото поиска, но пък тя няма особен апетит. Въпреки, че вече не повръща, гледам да спазвам диетата.

# 24
  • Мнения: 2 732
А аз немога да разбера нашето какво е ?Ако беше вирус нямаше ли да има температура? Днес не е повръщала ,но то няма и какво не иска нищо да яде .Ей сега изяде едно сухарче и искаше още едно казах и че след един час пак.Изобщо незнам като иска да и давам ли ?

Предполагам, че е вирус, няма какво друго да е  Thinking
И Калина нямаше температура - само разстройство и повръщане.
Аз й давам храна, колкото поиска, но пък тя няма особен апетит. Въпреки, че вече не повръща, гледам да спазвам диетата.
И тази сутрин започна с повръщане Tired.В градината имало такъв вирус -доста деца са болни.
А в четвъртък им е тържеството -може да го пропусне .Вчера плака по този повод Tired Rolling Eyes Confused

# 25
  • София
  • Мнения: 39 771
VD7 успокой детенце за тържеството, няма начин.
Дияна беше на тържеството, но не можа да отиде на срещата с Дядо Коледа. Вече не повръща, не я боли корем, яде нормално, но кашля Sad

# 26
  • Мнения: 2 732
ще се опитам да я успокоя.Днис изобщо не иска да яде и само спи ooooh!.Нормално ли е ?
Не е боледувала от такъв вирус отдавна -забравила съм какво да очаквам Thinking

# 27
  • Мнения: 1 044
Миналата седмица изкарах този вирус. Без температура, пареща болка в стомаха, разтройство и повръщане. Разказа ми се играта. А съм възрастен човек. Представям си какво им е на децата SickЗа три дни се оправих, ама пийнах и едно уиски Party.

# 28
  • София
  • Мнения: 7 097
Калина също повърна сутринта, но от кашлицата. Секретите явно я давят, защото и друг път е повръщала, като се закашля.
И аз й треперя, защото утре им е коледното тържество.

Днис изобщо не иска да яде и само спи ooooh!.Нормално ли е ?

Нормално е, като при всеки вирус.

# 29
  • Мнения: 2 732
Така сутринта и сложих свещичка ,а сега въпросът ми е да и слагам ли довечера ?Както вчера до момента не е повръщала повече Thinking

Общи условия

Активация на акаунт