пюрета - до кога?

  • 2 262
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 127
Сега се сещам, че когато аз бях дете в зеленчуковия магазин с/у нас продаваха детски пюрета и аз ходех да си ги купувам сама  Rolling Eyes бях около 4-5 дори и 6 годишна и си ги хапвах с голямо удоволствие.
То аз и с леличката от млечната кухня бях приятелка и си взимах манджичка сама до към 2-ри клас, естесвено не всеки ден ами като реша, че ми се хапва нещо бебешко.  Mr. Green
Та какъв е проблема и моето детенце да си хапва пюренца докато иска  Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 164
моето момиченце е на 1.2 м и продължава да яде пюрета най много обича на нестле

# 17
  • Мнения: 2 677
Макар че вече яде почти всичко, синът ми продължава да си хапва и пюренца.

# 18
  • Мнения: 8 769
Дъщеря ми Елена не иска да яде от кухня. Готвено от нашата храна яде, но рядко. Супи не иска въобще. Предпочите от готовите пюрета - тези на Нестле, на Гербер, на Семпер дето са като манджички. До кога мога да й давам пюрета? Иначе моите десерти си ги хапва, кексчета, грис, юфка, кисел, кис.мляко с бисквити - няма проблем, но готвеното.... Shocked
А пробвала ли си да й правиш манджичките ти? Тия от кухнята и аз не ги понасям, честно казано. И щом детенцето оценява труда ти с кремчетата и закуските, и чат пат от вашата манджа, значи ти подсказва нещо Wink
Моите деца купешки пюрета не са яли (дъщеря ми с мааааалки изключения) Peace

# 19
  • Мнения: 88
Дъщеря ми Елена не иска да яде от кухня. Готвено от нашата храна яде, но рядко. Супи не иска въобще. Предпочите от готовите пюрета - тези на Нестле, на Гербер, на Семпер дето са като манджички. До кога мога да й давам пюрета? Иначе моите десерти си ги хапва, кексчета, грис, юфка, кисел, кис.мляко с бисквити - няма проблем, но готвеното.... Shocked

и моята дъщеря е на 1г и почти 2 месеца и я храня само с пюрета - на нестле алете, семпер и хип. от вчера й давам и супа на гербер, но нещо тази марка не ми вдъхва доверие - правят се във варшава и кой знае какъв им е контрола. според мен, през този сезон не можем да им набавим такова разнообразие на екологични зеленчуци и плодове, както от пюрета. а и ме мързи да готвя, да си призная Wink

# 20
  • София
  • Мнения: 15 219
Иво спря да яде пюрета откакто тръгна на кухня. Преди това пюретата му ги правех аз. До годинка и 1-2 месеца пасирах храната от кухнята, защото иначе не я ядеше. Постепенно започнах да пасирам не до фино пюре, а само с няколко завъртания на пасатора, докато започна да яде храната си непасирана.
Ако това е проблемът при вас-на възрастта на твоето бебе не бих се притеснявала, ако то още не може да яде непасирана храна.
Друг е въпросът, ако е свикнало с вкуса на готовите пюрета и затова не харесва домашните.

Аз и сега с удоволствие бих изяла едно бебешко пюре, между другото, но не в това е въпросът.

Последна редакция: сб, 22 дек 2007, 00:24 от Vivi

# 21
  • сто акровата гора
  • Мнения: 230
Аз първо започнах да готвя зеленчукови само и като взе да ги папа безотказно започнах да готвя и местните в къщи, а пък тя като видя че има мръвчица, така по осезаема, така хубаво ги запапа че ми напълни душата  Joy Не мисля че има някакво правило за това до кога пюрета, зависи детето как е свикнало, дъвче ли по едри парченца, какви вкусови предпочитания има.

# 22
  • Мнения: 508
Ами не се тревожи,да си яде пюрета.Ти й предлагай пък ще дойде момент да прояде и манджа Peace

# 23
  • Мнения: 506
ние винаги слагаме бебо при нас на масата,от начало той си ядеше неща направени специално за него,но напоследък проявява все по-голям интерес към това,което ядем ние и само солта и още 1,2 месеца са пречките да не му давам на воля,но и това ще стане и ще отделям за него преди солта.Даже ми прави впечатление,че няма претенции да е пасирано,когато е от нашето,дано да остане така Praynig

# 24
  • София
  • Мнения: 3 679
Децата свикват- отначало като тръгна на кухня /на 10м/ и сина ми трудно свикна с храната,но постепенно започна да я харесва.Ядеше и пюрета- до преди 2 месеца- наскоро го накарах да яде едно изостанало в шкафа,защото не му бях приготвила нищо- не поиска дори да го опита
Както казах- децата постепенно свикват с новата храна Hug

# 25
  • Мнения: 1 312
Моят син е на 3 години и яде като десерт след яденето или супата плодово пюре поне 3 пъти седмично.
Зеленчукови и месни не,но това е защото по принцип си пада по готвени манджички и съм го свикнала от малък.
Но плодове не яде въобще-само готови сокове и пюрета Confused и по-рядко изцедени портокал+лимон от истинските Wink

# 26
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 292
Спрях да купувам пюрета към 10-11-я месец. От време на време вземах по някое плодово пюре или от кашите Лека нощ.

Моят син е на 3 години и яде като десерт след яденето или супата плодово пюре поне 3 пъти седмично.

А аз се чудех на моя позната, която продължава да храни две и половина годишната си щерка с пюрета  Rolling Eyes

# 27
  • Мнения: 1 312
Спрях да купувам пюрета към 10-11-я месец. От време на време вземах по някое плодово пюре или от кашите Лека нощ.

Моят син е на 3 години и яде като десерт след яденето или супата плодово пюре поне 3 пъти седмично.

А аз се чудех на моя позната, която продължава да храни две и половина годишната си щерка с пюрета  Rolling Eyes

А,моят не може да се нахрани само с пюре.
Но след като си омете яденето давам плодово кисело мляко,крем или пюре.
После вече отварям разните му там пръчки,кубети,бисквити,желирани бонбони и т.н.
Строга съм аз.
Но пак казвам,че той с пръст плод не докосва.
Затова съм принудена да му давам пюрета и сокове за да ги приема по някакъв начин.
Или стържа ябълки и круши в млякото,или изстисквам цитруси за сок-тях поне ги пие без проблем.
Пюретата са полезни,не виждам защо да се спират въобще.
На наши приятели детето е на 6 години и все още иска от майка си да му купува.
А кашите Слънчо?
Колко от вас все още си спомнят вкуса от детството и ги хапват понякога.

# 28
  • София
  • Мнения: 2 493

После вече отварям разните му там пръчки,кубети,бисквити,желирани бонбони и т.н.

а това защо? Не защо после, а защо изобщо?

# 29
  • Мнения: 1 312

После вече отварям разните му там пръчки,кубети,бисквити,желирани бонбони и т.н.

а това защо? Не защо после, а защо изобщо?



Е,защото все пак е дете и понякога си иска.
Но понеже е свикнал,че не ги давам по всяко време и не на гладен стомах,не се и сеща.
След като се нахрани в повечето случаи се присеща,но ако е хапнал добре няма място за тях.

Общи условия

Активация на акаунт