Моля помогнете ми - в ужасна депресия съм !

  • 3 282
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 131
Много добре те разбирам. Преди да родя аз също работех на две места, контактувах с много хора и изведнъж....... вкъщи. Аз също изпадам на моменти в подобни настроения. Съпругът, колкото и да е добър и всеотдаен, той просто не може да разбере за какво става дума. Дори и да иска, просто не може. Можем да те разберем ние, които сме го изпитали или го изпитваме в момента. Адски много ми липсват контактите с хора и въпреки че бебо е само на осем месеца, адски много искам да се върна на работа. В момента обаче няма как да стане това. При мен килограмите не са чак такъв проблем - от 28 качени ми остават 5-6, но...... Бях решила сега за празниците да си купя някои нещица за себе си. В един момент се замислих - е, добре де, ама като не излизам къде ще ги нося. Въпреки това обаче си купих. Като, например, елегантни ботуши с висок ток, които със сигурност като съм с количката не мога да нося. Но снощи излизахме с мъжа ми - оставихме детето на майка, и аз си ги обух и определено се чувствах добре. Майка ми работи на две смени и когато е свободна винаги използвам да й оставя детето - излизам, пия кафе с колегите в службата.....
И въпреки тези малки удоволствия на моменти пак ми дотежава много. Да, това са най-прекрасните моменти - да си гледаш детенцето, обаче има едно НО.
Май доста се разприказвах   bouquet

# 16
  • София
  • Мнения: 62 595
Момичетата вече са ти казали. Изглежда на пръсти се броят майките, които не са минали през това.
Ако може да ти е успокоение, минава и заминава. Не се давай!

# 17
  • Мнения: 2 439
Не разбрах защо си в депресия - заради килограмите или заради липсата на отмяна в грижите за дъщеричката. Ако е второто една шопинг терапия в няколко детски магазина според мене е най-доброто.

# 18
  • Мнения: 3 146
Разбирам те напълно, пожелавам ти успех и да ти кажа от личен опит - мисли постоянно за това, че детенцето ти е живо и здраво, че трябва да е щастливо с теб, а за целта е нужна и ти да си щастлива, поне малко  Hug

Явно си наясно, че много неща зависят от теб по отношение на излизането от гадната депресия, така че те поздравявам - ти си направила първата, най-важна, крачка   bouquet

# 19
  • Мнения: 3 423
здравей Неизвестна Hug
горе главата,ще се справиш
първата стъпка вече си я направила,като си осъзнала проблема
момичетата са ти дали хубави съвети,но ако не ти помогнат не се колебай да потърсиш психолог или психиатър
не е срамно
аз изпаднах в стрес след раждането,не чак депресия
отидох на психоанализа и добре ми подейства(мога да ти дам тел.на психиатърката ако искаш-пиши ми лични за телефона )
и не е скъпо наистина
успех  bouquet

# 20
  • Мнения: 94
Аз също съм се чувствала така,дори и сега понякога пак ме обхваща една депресия.Просто в живота ви навлизат доста промени било в сексуална,финансова или друга насока,но си заслужава да се жертваме  bouquet

# 21
Здравей  Simple Smile

Първо искам да те успокоя,че колкото и да не ти се вярва нещата ще се променят.От теб зависи дали ще е по-рано или по-късно.На мен ми трябваше 1г и 1/2 да преодолея това състояние и да започна да се променям.Знам колко е ужасно - отблъсквах мъжа си ,карахме се,чувствах се сама и изоставена,грозна и дебела.Нямах воля да започна,само гледах майките ,които бяха си върнали фигурата и се самосъжалявах. Повярвай ми,много трудно ме беше,но днес след още 1г и 1/2 вече нещата започнаха да си идват на мястото. Възвърнах  си кг и естествено самочувствието ми веднага се повиши и някак си започнах да успявам да намирам време за себе си,защото искам,а преди това нямах мотивация да го правя.Яд ме е ,че изгубих толкова време  Cry

За мен това е един от най-ужасните периоди в живота ми като изключим детето.Никога не искам да се чувствам така отново.Така,че наистина зависи от теб. Започни ! Избери си някоя диета,която е по-лека и няма да те затрудни да я спазваш и ще видиш като дойдат резултатите ти сама ще се надъхаш още повече и ще ти е лесно.Дори и да имаш някой провал ,не се отказвай,следващия път ще успееш !

Общи условия

Активация на акаунт