Отговори
# 270
  • Мнения: 1 101
Диана, радвам се, че си намерила успокоителни информации Hug Щом не е нещо много сериозно, ще го оправите. А в момента пречи ли му за нещо, добре ли се храни?

И вкъщи е доста студено. По-точно, в хола, защото само него отопляваме, там се храним, там спим, там играем.... Whistling Парното в този студ едва поддържа 19-20 градуса. Спим на около 16-17. Но се гушкаме нощем и ни е топло. Ако пък изцяло спрем парното, температурата е около 14 градуса. Нямаме дограми и изолации Tired А в другите стаи хич и не искам да знам колко е студено, аз затова и съм спряла да готвя, понеже и в кухнята не отопляваме Crossing Arms

# 271
  • Bristol
  • Мнения: 9 371
Дианче, до колкото съм чувала за този проблем, операцииката е малка, бърза и лесна  Hug
На нас котлето ни се счупи в четвъртък, температурата беше паднала под 20, ами хладничко си стана. Точно бях започнала да правя планове, как ще пусна една малка печка в спалнята и ще спя с двете деца в едно легло, иначе в хола имаме газова камина. Добре, че майсторът дойде 2 часа след като му се обадих, закрепи котлето и следващата седмица ще дойде да смени развалената част.

# 272
  • Мнения: 4 208
Диана, и аз съм чела, че този дефект е лесно поправим. В началото, когато Теа имаше проблем със засукването, изчетох много и по този въпрос, докато се разбра, че виновни при нас са шишетата в РД и последвалият мързел за сукане от гърда. Дано се оправи без интервенции Praynig

Ние днес обиколихме почти всички мебелни магазини в западната част, Теа не спа и обядва пица Crazy
Много добро впечатление ми направи Мобексперт с безплатния им детски кът, ами само там успяхме да разгледаме спокойно. На другите места нямаше ни безплатен, ни платен детски кът... От целия тур купихме един килим за спалнята и това е.
Мога да кажа, че всичко е страшно поскъпнало - последно обикаляхме за мебели преди година - мога да кажа, че неща, които ас били по 1000 сега са по 1500. Харесахме си маса със столове, но диван с лежанка не харесахме, е, поне нямаше на приемлива цена. Пък и все едни грамадански, холът трябва да ти е 100 кв Crazy

При нас над 18 градуса не можем да вдигнем в спалнята и това е. Вероятно защото нямаме изолация на тавана, който е една 10см плоча-тераса към горния етаж. В смисъл - гола плоча, а покривът ни е на дървени колони, образува една голяма тераса, един вид (ама как го обясних ooooh!) Трябва задължително да изолираме, ако искаме да го отоплим това място. Като пусна духалка, докарваме до 20 градуса, но първо изсушава въздуха, второ - за декември сметката за газ ни е 260 лв, ако трупнем и толкова ток, къде ще му излезе краят... Впрочем, на по-ниска Т се спи хубаво, Теа спи в чувал за над 6 градуса (този на баща й, защото нейният е за минус и завира в него), така че засега се справяме...

# 273
  • Мнения: 948
Привет и от мен!
Със закъснение да честитя рожденният ден на Биренка, също и именните дни на малката Силия и на Сиска!Пожелавам здраве, щастие, късмет и много любов! Hug
Дианка,сигурна съм, че ще се справите с проблема.Кураж и успех от все сърце ви пожелавам! Praynig Wink

Тези дни се загубих, защото, ходих на фирмено обучение в София.Какво пътуване претърпях само аз си знам - 14 часа пътувах от Бургас до София в страхотна виелица и много сняг. ooooh!Снощи се завърнах по живо, по здраво - пътя беше в по-добро състояние, пристигнах само с 2 часа закъснение.Както и да е, важното е, че всичко мина благополучно. :pray

Хубава, спокойна и топла вечер ви пожелавам! Heart Eyes

# 274
  • София
  • Мнения: 2 437
Сиска, няма никакви ядове с храненето..освен, че "цока" някак..не знам как да го обясня...и така гълта въздух.
Дори още суче  Blush След като ми спря кърмата му давах с надеждата да тръгне, но спрях преди седмица с опитите. И съм много горда с него, че въпреки всичко си засуква гърда. Вярно, че по някое време заспива, но се мъчеше с мен да ми докара кърмата Simple Smile И интересното е, че с гърдата го няма този цокащ звук, както Мартеа е писала. Thinking

Мартеа, Сиска, доста е студено у вас.
То и ние бяхме така преди две години  Confused

Защо не пробвате с газови печки? Много топлят. А на ток през ноща. То си е кофти и на газ, де..но е евтино.


Ксения,
ама и вие сте имали късмет с това пътуване...добре, че поне си се прибрала, че разни познати си висят с часове на едно място.

# 275
  • Мнения: 920
Теа спи в чувал за над 6 градуса (този на баща й, защото нейният е за минус и завира в него), така че засега се справяме...

а?  newsm78 това пък какво е? Я сподели.

Диана  Hug .

# 276
  • Мнения: 4 208
Теа спи в чувал за над 6 градуса (този на баща й, защото нейният е за минус и завира в него), така че засега се справяме...

а?  newsm78 това пък какво е? Я сподели.



ами ние нали сме къмпингари... това са ни туристическите чували - те имат различни предназначения - има такива, които са за алпийски условия - те са за минусови Т; такива, които са от 6 градуса нагоре и летни. Баща й й купи алпийски чувал (за възрастни имам предвид Laughing) когато Теа беше на няколко месеца. Още не е нощувала в него на палатка, обаче. С него обаче й е топло да спи вкъщи, завира направо - изпотява се, изсулва се от него и така е по-лошо. Затова я пъхаме в чувала на баща й, че й е най-интересен, моят не й е толкова забавен, защото се отваря различно.

# 277
  • Мнения: 995
За много години! Спорна и щастлива 2008ма! Пожелаваме много здраве на вас и хората, които обичате! Heart Eyes

Сега ми пуснаха интернета, по-късно ще пиша и ще чета Hug

# 278
  • Мнения: 480
Качих малко новогодишни снимки
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=203605

Малко от рождения ми ден вчера и днес.
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=207232

И малко от игрите на Нас
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=206452

Извинявам се за лошото качество на някои снимки, но още не сме съвсем наясно с настройките на Новия ни фотоапарат (да се изфукам лекичко  Wink )

# 279
  • Мнения: 31
Ренката, Честит Рожден Ден! Много здраве, обич и да си носена на ръце от двамата мъже ти пожелавам макар и със закъснение!!!

Диана, как е Радо? Нали не го боли?

# 280
  • Мнения: 920
Мартеа аз развихрих фантазия и си представих едни термо работи с жици...  Laughing .

Като говорим за студ аз съм бясна  #Cussing out  #2gunfire ние нямаме парно в две стаи - детската и спалнята. Добре че снощи преди да легна го пипнах.... че дребния щеше за се обледени до сутринта. Такъв студ е в  спалнята обаче... защото имаме само една печка и тя логично е в детската. Явно нещо съседа дето се занимава с тая работа се е оплескал, защото ние сме трети етаж, първите с радиатори, щом нашите са студени, това прави празна инсталация, обаче ако е празна - защо има в хола  newsm78....

Идея за заглавие - Много сняг навън  наваля, МАЙ-чето пързаля се с шейна

# 281
  • Мнения: 995
Биренка, честит празник на патерица!
  bouquet

И тъъъъъй,  ние се преместихме! След две години борба с майстори проектът "домът мечта" приключи. Кратко описание на събитията-приключих годината като чистачка и  започнах новата пак като чистачка. Обаче не ми пука...засега Mr. Green
Няма конденз, топло е , широко е, детето си има стая...много съм щастлива!
В личен план изпратихме една много тъжна и лоша година. Благодаря на бог, че ни запази живи и заедно. Аз още гледам като "гърмян заек", бая стрес ми се струпа.
Големи кошмари преживяхме, но както е казано "нова година- нов късмет".

Дианче, сигурно си си изкарала акъла, но дано е наистина малко проблемче Hug
Сиска, на мен също ми се струва, че трябва да планувате посещение при специалист в София. Не ми се ще да те тревожа допълнително, а и не разбирам от бъбречни проблеми, но тая работа въобще не ми харесва Confused
Мартеа, честито ви преместване Hug. Напълно те разбирам относно мебелирането, цените са до небето. Ние правихме поръчка почти за всичко, като ще скачаме от джобовете поне да няма компромиси Peace

Мери, четох преди НГ за вашата чудна Коледа. Направо ми се стори невъзможна наглост Shocked
Ксения, имала си премеждия Confused. Как е Вали?
Тиа, може нещо по "трасето" да е замръзнало Thinking
Успях да резгледам снимките и да се полюбувам на порастналите ни деца Heart Eyes
И аз ще кача някоя снимчица.

# 282
  • Мнения: 2 407
Здравейте и от нас!
Снимките са чудесни.
Дианче и аз съм чувала,че не е нищо опасно това срастване.
Биренка много хубаво парти и снимки.
При нас е 21-22 градуса,през ноща 18 и аз знам ,че на по хладно се спи по добре!И ние сме на ток,последна сметка 56лв,,не се оплаквам.
Катка ще чакаме снимки!
Ние вчера от 12 до 19 бяхме навън,първо Ники дойде с мене на работа после ходихме в клубът,ккъдето си я водим.
Днес ще се пързаляме с шейна,ако не е студено може да отидем на кънки!

# 283
  • Мнения: 1 037
Момичета,за много години!Да сте здрави и много щастливи през Новата 2008г. Kissing Heart
Честит имен ден на празнуващите днес!В това число е и моето слънце Данчо!Ще ви почерпя виртуално за негово здраве! newsm38  food002 Coffee

Редовно ви чета,но време за писане никакво!Честитя на всички,които съм пропуснала,да се оправят всички болнички,а на Павчето и Дианка-много стиснати палци! Praynig  bouquet
Довечера ще се включа с нов снимков материал,да ми видите красивите момчета.Голямо щастие са за мен! Heart Eyes

# 284
  • Мнения: 4 208
Катка, голямо честито!!! Само положителни емоции в новия дом!
Нека Новата Година ви донесе само радости!
Думата "ремонт" не искам да я чувам направо... 5 години, на мъжа ми и баща му здравето им се взе, пък преди това на нашите, за да вдигнат грубия строеж (а те строиха точно в най-трудните времена, когато ако има пари, няма материал, а като дойде материалът доларът скача от 70 на 3000 лв ooooh!)... като знам от какво започнахме - тухла, без покрив, без дограми, без врати, без ток, вода и т.н....
е, ние в един даден момент ще трябва да оправяме още една стая, но честно казано... не ми се мисли за тоя ремонт...

Тиа, обезвъздушавате ли си радиотарите от време на време? Въпреки че ако това е проблемът, поне малко щяха да греят...

Ренка, много хубави снимки, а ти каква си готина (и слабичка и фина Flutter а тая "БиРенкА" ми върви за някоя едра немска фрау, да знаеш Mr. Green), и ти е много хубаво с тая коса!


Аз съм го ударила на мързел... едни чинии ме чакат от снощи... твърдо съм решила да си подаря миялна, ако ще и на изплащане, само да измисля къде да сложим пералнята, че мястото в кухнята ни е кът.... Освен в мазето, но ми се струва абсурдно да тичам за всяко пране там, при положение, че входът е отделен..

И малко да се оплача - преди около месец-два паднаха батериите на кантара и все нямах време да купя - вчера взехме и като се премерих - лошо ми стана - 2 кг отгоре... сега съм най-дебела, откакто съм родила и съм смъкнала основните кила - близо 6 кг трябва да сваля... диети нещо хич не мога да пазя вече с тая пуста кръвна захар... направо ен виждам вариант да отслабна... Ще се опитам да се върна към РХ, ама много трудно беееее...
Туй то, оплаках се.

Хубав ден на всички!

Общи условия

Активация на акаунт