Попитаха за стари дрехи - от 7 до 18 години са децата ...

  • 4 949
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
Ивет, абсурд е някой да пипне нещо от дечицата. Не и в този дом, познавам добре възпитателите там

А за номера и размери не мога да напиша, защото това са всякакви раземри - децата са от 7 до 18 год. Който ш размер да се изпрати, все на някого от тях ще стане   Peace 

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 358
Здравейте на всички! Незнайно защо Embarassed,за първи път се зачитам по-обстойно в този раздел и искам и аз да помогна .Може да е малко,но все ще е от полза -надявам се. Приготвила съм дрешки, нашият батко е на 14, а малката на 8год. Нали ще свършат работа дрешки от тях? А предполагам, щом е до 18год. и някой мой неща може да сложа? И доколкото разбрах с колет е единственият начин?

# 17
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
Може и лично да ги занесеш, ако имаш ходене към Враца.

Аз ходих до дома да ги видя, през седмицата, която мина.

Много благодарности имате от всички, те чак сега разбраха в подробности историята около тези колети.

Общо взето, в дома са вблезли няколко хпъти повече пари, отколкщото едно време, когато си беше обикновено общежитие, но луксозно - там бяхме скамо деца от семейства и учещи в елитните училища - езикова, математическа, професионалните училища - и си бяхме все отличници. Беше страхотно вътре.
Сега е с по-скъп ремонт - теракоти, нови мебели, дограми, повече стаи за лични пространства и т.н., но общо взето е по-зле, защото парите са много малко на фона на инфлацията за последните години. Самите деца са вече по-различни, има много наболели въпроси там, много проблеми, свързани с дисциплината им и т.н. От 80 деца, само 3 деца имат семейства и си ходят през уикенда. Другите са оставени на "държавата"!

Но това е предмет за разговор в друга тема ...

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 706
galaUSA,
имаш ли скорошна информация за дома, предполагам все още приемат дрехи. Искам да изпратя отново колет, но  дали все още Снежана Данова е лицето, към което да са адресирани. Благодаря ти предварително.

# 19
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
Не зная. Трябва да проверя. Ще им звънна.
И телефона трябва да видя как беше, стационарния.

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 706
Добре, благодаря ти. Когато имаш възможност тогава, не е спешно.  Пиши направо тук в темата, защото може и други да имат желание да помогнат на този дом.

# 21
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
092/62-23-89
ето този телефон намерих, но не ми вдигат. Утре пак ще звънна  Peace
и ще пиша.

Виж как ми напомни и на мене да се поразчистя малко - така или иначе сега си ходим по-често... След 10 май ще хвана да понаредя багажа и да изнеса малко натам.

# 22
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
Емимими, здравей!
Говорих с дома. Казаха, че лицето пак е Снежана Данова и единствено ми напомниха, че децата са от 7 до 18, за да не се изпращат по-малки дрешки, понеже по-малките дрешки те ги давали в домове за малки деца - Домовете "майка и дете".

Успешен ден ти желая и всичко най-добро! Hug

# 23
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Супер инициатива. Искам обаче да изразя веднага своите опасения за изпращане на супер скъпи и красиви дрехи с колет. Подозирам, че поради най-прозаични опасения, че децата няма да пазят дрехите или че ще ги разменят/продадат, няма да им ги дадат. Предлагам подобни дрехи да се дават лично например на завършващите деца/абитуриентите или при някакви техни официални събития. Обикновено подобни дрехи се пазят при възпитателите, докато децата са в дома, иначе изчезват за отрицателно време.
 Peace


и аз мисля като Ивет Rolling Eyes
Ако има там някой на място,който да ги раздаде ще е най-добре Peace

И все пак е нещо отколкото да нямат Rolling Eyes,но опасенията си остават Peace

# 24
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
Супер инициатива. Искам обаче да изразя веднага своите опасения за изпращане на супер скъпи и красиви дрехи с колет. Подозирам, че поради най-прозаични опасения, че децата няма да пазят дрехите или че ще ги разменят/продадат, няма да им ги дадат. Предлагам подобни дрехи да се дават лично например на завършващите деца/абитуриентите или при някакви техни официални събития. Обикновено подобни дрехи се пазят при възпитателите, докато децата са в дома, иначе изчезват за отрицателно време.
 Peace


и аз мисля като Ивет Rolling Eyes
Ако има там някой на място,който да ги раздаде ще е най-добре Peace

И все пак е нещо отколкото да нямат Rolling Eyes,но опасенията си остават Peace

Ми доколкото аз познавам учителките там, едва ли някой ще посегне на дрехите на децата. Не вярвам. Поне не и за там.

Едно време това беше общежитие за ученички - без момчета, само момичета, които учат в елитните уч-ща на ВРаца - ЕГ и математическата, имаше и девойки от спортното уч-ще. Постепенно навлязоха и от другите уч-ща, след това дадох предимство на деца с родители, работещи нощни смени, после на такива с един родител, на финансово зле и т.н. И помня денят, в който приеха първото дете от дом Майка и Дете. Една Мая. Но нея я осиновиха в Италия. После взеха още две момичета, после други и други.
А като бях там третата година, взеха и първите момчета - и те от дом Майка и Дете.
За петте години, през които учих в езиковата, станаха хиляди промени. Сега са само деца, които идват от домовете Майка и Дете. Последният път, като ходих, имаше и едно дете с родители, които нямали пари да го гледат и то живееше там, а събота и неделя си ходеше да си ги види, на селото си.

Децата са сменени тотално. Но учителите са същите. От това, което съм изживяла с тях за пет години, не вярвам някой от тях да направи това. Те са супер благородни хора, а да не ви разправям какви интелектуалки има там и направо им се чудя как още седят за тия мизерни заплати. Те просто са се отдали на каузата да защитят тези деца по някакъв начин.

Само директорките се сменяха, защото те не издържат на ниската заплата там.

Но вие сте си в правото да си се опасявате - в края на краищата, това си е вътрешно чувство, което се е породило от нещо. То в нашата държава за всяко нещо така се чувстваме всички.

Дано поне децата са добре  Peace

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 706
Няма как да занеса лично дрехите там, но искрено се надявам нещата все още да са така, както ги описва galaUSA, а именно дрехите да отиват за децата. Не видях този дом в списъка на домовете, с които работи ДБМ затова искам да ги даря там. На мен също ми е по-лесно и евтино да оставя нещата в дома в Асеновград, който посещаваме често, да ги раздам лично на децата. Но тъй като редовно носим дрехи там искам тези да ги пратя отново за Враца. Аз съм преценила, че на мен са ми излишни, няма да се обличат повече, така че ако някой реши да не стигнат до децата, това ще тежи на неговата съвест. Ще подготвя колета и най-късно в началото на следващата седмица, ако не успея тази, го пращам.

Общи условия

Активация на акаунт