а ако не се оригне след хранене ?

  • 16 879
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Практически си е много опасно.Мили мами, не заблуждавайте момичето.Това че при вас не е имало проблеми не означава че не са възможни.Много е лесно да каже човек "На мен няма дами е случи"....истината обаче е друга.Аз така щях да загубя дъщеря си.Беше на 20 дена,когато върна кърма и се задуши. Бяхме на косъм  Praynig.
Детето винаги се оригва и опасността е тогава когато го прави легнало.
При нас лекарка от болницата след това ни каза, че трябва да изчакам не един път, а поне 2-3  Shocked да се оригне.
Държиш , друскаш го,слагаш го легнало-пак го изправяш......бебето не премине ли към по твърда храна трябва да се оригва.

# 16
  • Мнения: 22 433
И при мен се случва понякога и просто я оставям в леглото. След това като се събуди и ако я взема може да се оригне. Не смятам, че е толкова опасно, поне за сега не съм имала проблеми да чукна на дърво. )

# 17
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 988
Моя малък змей, не се оригваше, не искаше да спи настрани, не е повръщал.

# 18
  • Мнения: 1 264
Случваше се Калоян да не се оригне след хранене, защото заспиваше дълбоко. Понякога повръщаше, някога не. (Той и да беше оригнал пак повръщаше.)

# 19
  • Мнения: 2 197
Слагай го настрани. Дъщеря ми доста често не се е оригвала. Единствения път когато повърна беше в Южния парк (върху тениската на баща си, явно това и беше целта, защото се прибрахме тутакси).

# 20
  • Мнения: 146
Винаги има опасност от задушаване, ако не се оригне и заспи. На нас също ни се е случвало да не се оригне - в такъв случай винаги ги оставях настрани.

# 21
  • Мнения: 32
 
 да опасно е но не всички бебоци се оригват
моята принцеса е много трудна изправяме се, друскаме се дори до половин час след хранене иначе се дави и ме плаши, друго слагам я по коремче на единия крак и я гладя по гръбчето но може и да върне, винаги я слагай на една страна да спи дори я подпирай с възглавници

# 22
  • Мнения: 5 539
Най-бързо и лесно се оригва бебето, когато се упражнява натиск върху коремчето му. Разбира се, нямам предвид да го натискате с ръка там. Wink Най-удобно това става като го държите на рамото си с лице към вас. Моето бебе също така лесно се оригва, когато го сложа да легне по корем.
Но в много случаи не успява да се оригне и след това връща по малко мляко, когато е легнал. Аз го слагам по гръб да спи, но дори по гръб главата му винаги е обърната на една страна.

# 23
  • Мнения: 2 677
Никога не съм го оригвала. Проблеми никога не е имал с това.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 320
Моя син никога не се е оригвал след ядене, не съм си го слагала много на сърце. Спеше си спокойно, дори нямахме и колики, не е връщал от храната.

# 25
  • Мнения: 313
Ами аз никога не съм я държала да се уригва. Дори една от акушерките ми каза, че за толкова малко бебенце няма нужда, достатъчно е да не спи по гръбче, а на една страна. Когато започна да седи, сама си се уригваше след ядене.

# 26
  • Мнения: 173
Ние имаме малко проблеми от това, че не успява да уригне след хранене, защото е заспала. Confused

Половин час след като е заспала се буди с плач, защото има въздух, който трябва да излезе. Е, да, ама докато плаче, въздухът не иска да излезе по никакъв начин Shocked Следват дълги борби и опити за ориг, придружени от рев...мъка от всякъде...
В нашият случай е ясно, че е по добре да опитам да я оригна дори спяща, обаче...познайте...рев, защо я вдигам права докато спи Crazy Е...предполагам на никого не би му било приятно да го вдигнат точно, когато е задрямал и ужасно му се спи, за да го тупат по гърба Rolling Eyes.

Така, че ако не забелязваш дискомфорт при бебето, просто си го слагай да спинка настрани! Peace

# 27
  • Мнения: 1 335
Абе хубаво е да се оригва, но не е страшно и да не го направи. И моето момче не винаги се оригва, като по-малко понякога го държах по 20 минути докато се оригне. А от около месец насам почна така хубаво да се оригва... като татко си е Wink))))
Като не се оригваше ако седя примерно, ставам и се разхождам малко с него, или пък го галя по гръбчето от долу на горе и потупвам лекинко... абе ако не ще никакси, слагаш го на една страна и го проверявай периодично да не е повърнал; няма страшно според мен.

# 28
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Аз ако няма ефект след упоритото тупкане давах водичка да си цокне (може и мляко) и после нещата ставаха от раз.

# 29
  • Мнения: 127
Не съм я държала специално, за да се оригне! ПРоблеми не е имала

Общи условия

Активация на акаунт