Вижте тази коледна къщичка. Някой правил ли я е???

  • 12 957
  • 20
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 3 861
http://www.pastrywiz.com/cakes/gingerbread.htm


Мисля да я направя...
Споделям рецептата с вас. Чудя се дали я има някъде на преведена на български рецептата???

# 1
  • Мнения: 27 524
Имам такава готова, ако изтраеш до 22-ри, мога да ти я донеса, само трябва да я сглобиш и залепиш. Ще потърся снимка да ти покажа как изглежда.

# 2
  • Мнения: 27 524
Ето я моята:

# 3
  • Мнения: 7 474
Ето една рецепта стъпка по стъпка със снимки http://www.menumag.bg/recipes/view/142


# 4
  • Мнения: 3 861
Ето една рецепта стъпка по стъпка със снимки http://www.menumag.bg/recipes/view/142




Лео  Hug


Блонди, полуфабрикат ли се продават???

# 5
  • Мнения: 1 589
Аз ще правя за Коледа.Но тук,в САЩ ги продават в големи кутии и вътре е всичко-бисквити,крем,бонбони....Трябва само да се сглоби и украси.
Ако все още не си се справила с превода на рецептата,аз мога да помогна

# 6
  • Мнения: 6 243
Коледна къщичка може да се направи от всякакво тесто за меденки, което преди да се опече, се изрязва по шаблон. За шаблона - справки в нета (търсене на gingerbread house template) или просто с линия и молив си го правиш сама, ако ти се отдава чертането.

Слепването може да стане с карамел, примерно, с разтопени бонобни... а украсяването - с глазура от лимонов сок и пудра захар, от кондензирано мляко и пудра захар. Трябват ти малко бонбони, захаросани плодове и въображение.

Аз правя всяка година, но съм снимала само първите (при това с телефон), които най не стават за показване:


Готовите комплекти са удобни, но излизат по-скъпо, отколокот ако си го направиш сама. Ако не ти се пече, може да ползваш големи бисквити - например "Закуска". Като ги покриеш добре с глазурата, няма и да личи, че си правила къщата с готови панели  Wink

# 7
  • Мнения: 27 524
Блонди, полуфабрикат ли се продават???

Не мога да го нарека полуфабрикат, просто шаблоните са опечени и готови, само си правиш карамел за слепване, отгоре мажеш и украсяваш с каквото си искаш - шоколад, крем и разни шаренки красоти. Аз сложих шоколад и кокос.

# 8
  • Мнения: 224
http://www.pastrywiz.com/cakes/gingerbread.htm


Мисля да я направя...
Споделям рецептата с вас. Чудя се дали я има някъде на преведена на български рецептата???



Доня КОПРИВА ,ето ти една друга и още по-красива българска коледна къщичка.Това е къщичката на ПЕПИ.

 

# 9
  • Мнения: 3 861
Много е красива!!!

Ще направя, имам мерак, а и време май ще имам, по Коледа ще почивам  Grinning

Ще пусна и снимка после  Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 3 679
Блонди, полуфабрикат ли се продават???

Не мога да го нарека полуфабрикат, просто шаблоните са опечени и готови, само си правиш карамел за слепване, отгоре мажеш и украсяваш с каквото си искаш - шоколад, крем и разни шаренки красоти. Аз сложих шоколад и кокос.
А от къде може да си ги купи човек тези шаблони?

# 11
  • Мнения: 57
Ето я и моята едва на 2 дни.Едвам я опазвам за сега от децата.Нали е коледна Laughing
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=202072&photo=1

# 12
  • Мнения: 768
 Много свежа идея !!   bouquet
 Как мислите, дали може да стане с някакви дребни бисквитки или вафлички, наредени като тухли или да се изрежат стени от готов блат за торта ?  newsm78

# 13
  • Мнения: 27 524
А от къде може да си ги купи човек тези шаблони?

Аз от Брюксел съм ги купила, от един шведски магазин.

# 14
  • София
  • Мнения: 3 679
А от къде може да си ги купи човек тези шаблони?

Аз от Брюксел съм ги купила, от един шведски магазин.
Далечко ми идва  Whistling Whistling Whistling

# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
mammaviki, благодаря ти, че си постнала снимките ми тук, тъкмо влезнах да го направя и бях приятно като ги видях  Hug . Ако някой се интересува как е направена да свирка  Whistling
А тук има как се сглобява стъпка по стъпка.

# 16
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
Пепи, аз искам рецепта за тесто и ако може размери на шаблоните,моля.
  bouquet

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
nandi, за тесто взех както и за меденките резептата която пусна natalyna тук. Само че за къщичката направих половин доза и сложих малко повече какао в яйцето за намазване за да стане по-тъмна. А за шаблони... ами нямам. Начертах си ги по свой модел на картон. Иначе ако потърсиш в google Gingerbread house pattern ще ти излезнат доста неща. А за това в какъв ред се слепват гледах тук. Важно е страните на къщичкаа да са добре залепени за да не се срути Wink
Самите части ги украсих преди сглобяването  Simple Smile

ТУК има шаблон за семпла малка къщичка. Но най добре си направи сама. Така ще си прецениш колко да ти е дълга и висока къщичката. Покрива трябва да е с 2 см по-дълъг от страните (да се подава по 1 см отпред и отзад като стреха Wink )

# 18
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
 Hug  bouquet, още питанки, с какво ги сглоби/слепи/ и каква е глазурата отгоре и отстрани.И най важното след като ги опече кога ги сглоби

 Embarassed Embarassed станах досадна,  закоето се извинявам

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Hug  bouquet, още питанки, с какво ги сглоби/слепи/ и каква е глазурата отгоре и отстрани.И най важното след като ги опече кога ги сглоби

 Embarassed Embarassed станах досадна,  закоето се извинявам

Слепват се с айсинг (добре разбит белтък+няколко капки лимон + 130-180 гр 2 пъти пресята пудра захар). Количеството на захар зависи от големината на белтъка. Сглобих ги на следващият ден, че същият ме мързеше. А и така елементите си бяха изсъхнали добре. По-горе съм дала линк за последователността. Задължително изчакай няколко часа стените да се залепят добре и след това слагай покрива. Елхичките са от същото тесто. Направих си конус от алуминиево фолио и гооблепих с разточено тесто и така го опекох. Фолиото даже не съм го вадила. Украсени са с оцветен в зелено айсинг.
Как се прави пош на който дупчицата не се разширява (за тънките линии) можеш да видиш тук

# 20
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
Много благодаря за търпенито и разясненията newsm51
Весели празници!

Общи условия

Активация на акаунт