Вижте тази коледна къщичка. Някой правил ли я е???

  • 12 954
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
mammaviki, благодаря ти, че си постнала снимките ми тук, тъкмо влезнах да го направя и бях приятно като ги видях  Hug . Ако някой се интересува как е направена да свирка  Whistling
А тук има как се сглобява стъпка по стъпка.

# 16
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
Пепи, аз искам рецепта за тесто и ако може размери на шаблоните,моля.
  bouquet

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
nandi, за тесто взех както и за меденките резептата която пусна natalyna тук. Само че за къщичката направих половин доза и сложих малко повече какао в яйцето за намазване за да стане по-тъмна. А за шаблони... ами нямам. Начертах си ги по свой модел на картон. Иначе ако потърсиш в google Gingerbread house pattern ще ти излезнат доста неща. А за това в какъв ред се слепват гледах тук. Важно е страните на къщичкаа да са добре залепени за да не се срути Wink
Самите части ги украсих преди сглобяването  Simple Smile

ТУК има шаблон за семпла малка къщичка. Но най добре си направи сама. Така ще си прецениш колко да ти е дълга и висока къщичката. Покрива трябва да е с 2 см по-дълъг от страните (да се подава по 1 см отпред и отзад като стреха Wink )

# 18
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
 Hug  bouquet, още питанки, с какво ги сглоби/слепи/ и каква е глазурата отгоре и отстрани.И най важното след като ги опече кога ги сглоби

 Embarassed Embarassed станах досадна,  закоето се извинявам

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Hug  bouquet, още питанки, с какво ги сглоби/слепи/ и каква е глазурата отгоре и отстрани.И най важното след като ги опече кога ги сглоби

 Embarassed Embarassed станах досадна,  закоето се извинявам

Слепват се с айсинг (добре разбит белтък+няколко капки лимон + 130-180 гр 2 пъти пресята пудра захар). Количеството на захар зависи от големината на белтъка. Сглобих ги на следващият ден, че същият ме мързеше. А и така елементите си бяха изсъхнали добре. По-горе съм дала линк за последователността. Задължително изчакай няколко часа стените да се залепят добре и след това слагай покрива. Елхичките са от същото тесто. Направих си конус от алуминиево фолио и гооблепих с разточено тесто и така го опекох. Фолиото даже не съм го вадила. Украсени са с оцветен в зелено айсинг.
Как се прави пош на който дупчицата не се разширява (за тънките линии) можеш да видиш тук

# 20
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
Много благодаря за търпенито и разясненията newsm51
Весели празници!

Общи условия

Активация на акаунт