предстои ми да избера кухненски робот

  • 4 809
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 295
С 2 ръце съм за Мулинекс. Моят е вече почти на 8 години и няма грешка  Peace

# 16
  • Мнения: 58
Ние вчера си взехме кухненски робот  newsm44. Дълго време и аз се колебаех на кой да се спра и накрая взехме ето този: http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09013359. Днес цял ден кълцам и режа  Blushи съм много доволна. В@ комплекта има страшно много приставки и ножове, които благодарение на системата Clik&go се сглобяват много лесно. Освен това си има и система за почистване, чрез която наистина почистването става много бързо Wink Все още не съм изпробвала миксера и приставката за тесто, но мисля че и от тях ще остана доволна.

Изборът е твой, аз наперавих моя. Успех Wink

# 17
  • Мнения: 1 322
miniii, моят е същия. По нагоре съм писала, че съм много доволна от него.

# 18
  • Мнения: 58
АО5 обръщам се към теб и към всички, които ползват същия кухненски робот на Philips. До преди малко съм кълцала с робота. Исках да си направя чушки и моркови нарязани за фризера, които да използвам през седмицата за готвене (за пестене на време). За съжаление обаче не ми се получи желания резултат - зеленчуците станаха прекалено на дребно нарязани Sad Рязах ги с ножа с помощта на Пулс бутона, пробвах и на ниски обороти, но уви - резултата същия. Моля светнете ме как мога да си нарежа зеленчуците на по-едри кубчета с ПРАВИЛНА форма.

# 19
  • Мнения: 1 679
Препоръчвам Мулинекс  Peace

# 20
  • Мнения: 425
АО5 обръщам се към теб и към всички, които ползват същия кухненски робот на Philips. До преди малко съм кълцала с робота. Исках да си направя чушки и моркови нарязани за фризера, които да използвам през седмицата за готвене (за пестене на време). За съжаление обаче не ми се получи желания резултат - зеленчуците станаха прекалено на дребно нарязани Sad Рязах ги с ножа с помощта на Пулс бутона, пробвах и на ниски обороти, но уви - резултата същия. Моля светнете ме как мога да си нарежа зеленчуците на по-едри кубчета с ПРАВИЛНА форма.



За по едри парченца се използват по ниски обороти и по малко време. А относно ПРАВИЛНАТА форма - едва ли ще я постигнеш с робота, но и не мисля, че това е толкова важно.

# 21
  • Мнения: 425
А морковите специално аз ги рендосвам на най - едрото ренде.

# 22
  • Мнения: 3 479
Искам да ви питам: роботите къде ги държите - на кухненският плот да са ви под ръка или в шкаф и всеки път като ви потрябват вадите и сглобявате?

# 23
  • Мнения: 425
Моят стой на плота и винаги ми е под ръка. Само шейкър каната стой в шкаф.

# 24
  • Мнения: 1 322
Моя също стои на плота. Аз досега не съм рязала с него и не бих могла да дам съвет. Основно го ползвам за сокове, пасиране и месене.

# 25
  • Мнения: 58
АО5 обръщам се към теб и към всички, които ползват същия кухненски робот на Philips. До преди малко съм кълцала с робота. Исках да си направя чушки и моркови нарязани за фризера, които да използвам през седмицата за готвене (за пестене на време). За съжаление обаче не ми се получи желания резултат - зеленчуците станаха прекалено на дребно нарязани Sad Рязах ги с ножа с помощта на Пулс бутона, пробвах и на ниски обороти, но уви - резултата същия. Моля светнете ме как мога да си нарежа зеленчуците на по-едри кубчета с ПРАВИЛНА форма.



За по едри парченца се използват по ниски обороти и по малко време. А относно ПРАВИЛНАТА форма - едва ли ще я постигнеш с робота, но и не мисля, че това е толкова важно.

Пробвах и на ниски обороти за кратко време, но отново не ми се получи. Парчетата чушки, които бяха по-отгоре станаха на по-едри парчета, а тези отдолу - на "кайма". Колкото до морковите - с тях нямам проблем, използвам едрото ренде.

Имам още един въпрос - с коя приставка режите лука???

# 26
  • Мнения: 58
Колкото до мястото на робота - стои ми на плота, а цитрус пресата, сокоизтисквачката  и шейкъра са прибрани.

# 27
  • Мнения: 5 001
И аз си взех кухненски робот  Flutter ето този http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09009290 ама много бръмчи това нещо бе...... нормално ли е?
Иначе вчера бърках смес за плачинки в шейкър каната, стана за 1 минута, днес ще го пробвам за рязане.
Сложих го на плота, че прибера ли го в шкаф, забрави да го ползвам.
Да ви питам зелето с коя приставка режете?

# 28
  • Мнения: 58
Аз зелето го режа с приставката за "филийки", а морковите на едрото ренде (ако ще правиш салата зеле и моркови Wink ). А пробва ли вече да режиш лук и ако "да" - с коя приставка? Мен това ми е болката сега Simple Smile

# 29
  • Мнения: 5 001
Точно за зеле за салата питам  Laughing
На робота имам едно като чопър, малко за ядки, мисля там да режа лука Peace Иначе с ножа, който се слага върте, не с приставките за филиики или стъргане. 

Общи условия

Активация на акаунт