Въпросчета относно захранването

  • 1 152
  • 16
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 358
Здравейте,мамчета!Предстои ми от другия месец да захрнвам,но имам много неизвестни:
 :thinking:1.Трябва да се захрани с МЛЕЧНО-зеленчуково пюре-да ама на пюретата пише само зеленчуково.Кажете вие с какво започнахте-пишете ми конкретно марката.Никъде не видях само картофено,а нали то е най-подходящо за стартиране.
2.Започва се с 3-4 лъжички,а на други места пише 7-8 л. и всеки ден се увеличава с 1л.Да ама, докато стигнем до цяло пюре и трябва да въведем нови вкусове ще минат седмици...
3.Кога и как се въвеждат кашите и с каква точно започнахте-пишете ми конкретни марки,че гледайки различни брошурки и четейки книги съвсем се обърквам.
4.Остатъкът от пюрето се изхвърля или ако ми харесва си го хапвам,но не остава за другия ден?
Предварително благодаря за отговорите и ако се сетите за нещо друго важно при захранването -пишете!

Има ли причина да искаш да захраниш на 4 месеца? Помисли дали да не изчакаш още мъничко - поне до навършени 5 месеца.

1. Би могла да захраниш с "Ранни моркови" на Хип или с "Тиква" на Хип. Не е задължително в пюрето да има мляко! Даваш няколко лъжички пюре и след това дохранваш с АМ.

2. Нова храна се дава преди или на обяд. Помисли как ще даваш новата храна - може да я даваш през ден, а може да даваш 2 дни, а на третия да почиваш. Почивката се прави, за да намалиш вероятността от евентуална алергична реакция. Давам пример за първия вариант:
1-ви ден - даваш 2-3 лъжички от пюрето и след това дохранваш с адаптираното мляко;
2-ри ден - почиваш;
3-ти ден - даваш 4-5 лъжички от пюрето и дохранваш с АМ;
4-ти ден - почиваш и т.н.
Количеството пюре се увеличава за сметка на намаляне на количеството мляко. До годинка е добре на всяко хранене да има млечен продукт.

Когато приемите на новата храна станат поне 5 и няма видими нежелани реакции (колики, запек, разстройство, обриви), храната я отмяташ като въведена и започваш въвеждането на друга. Паралелно с новата даваш и от вече въведените храни.
На месец може да въведеш 3-4-5 нови храни, зависи. До годинка менюто на детенце ще е станало достатъчно разнообразно, не се притеснявай, че върви бавно  Wink

3. След като въведеш няколко зеленчука, може да въведеш и каша. Като начало може да започнеш с чиста оризова каша (на Хип например), приготвена с АМ.
Ето една разкошна тема, в която са събрани много видове каши + съдържанието им на различни фирми. Захрани с 2-3 еднокомпонентни (оризова, елда, царевица, пшеница) и след това може да въведеш комбинации.
В пшеницата има глутен, имай го предвид! С глутен е добре да захраниш, когато детенце е навършило поне 7-8 месеца.
Аз давах каши на Беби, Блевит, Нестле, Хип, Фризо.

4. Повечето пюрета могат да се съхраняват до 48 часа в хладилник, чети етикета! Преди да дадеш пюре, отсипи желаното количество в купичка или чашка и сложи отвореното бурканче с останалото пюре в хладилника.


За да ти е по-лесно, може да си водиш дневник за захранването - кога, какво, по колко даваш.
Планирай следващата стъпка, нека не бъде импулсивна и необмислена.
Два-три дни около ваксина е добре да не даваш нови храни. Вярно, че напоследък ваксините са много по-щадящи от преди няколко години, но за няколко дни няма смисъл да натоварваш допълнително организма.

И пак да кажа - няма да е лошо да оставиш захранването за малко по-нататък  Wink
Успех!  Grinning

# 16
  • София
  • Мнения: 15 222
1.Трябва да се захрани с МЛЕЧНО-зеленчуково пюре-да ама на пюретата пише само зеленчуково.Кажете вие с какво започнахте-пишете ми конкретно марката.Никъде не видях само картофено,а нали то е най-подходящо за стартиране.
По този въпрос ще си копирам мнението от едан друга тема, по която писах току-що: "Може да слагаш АМ. Аз чисти зеленчукови пюрета никога не съм давала-винаги са били приготвени с кърма или АМ.
Ако даваш готово пюре, което е по-рядко, може да добавиш сухо АМ. Ако самото пюре е гъсто, може да разтвориш АМ предварително в много малко вода.
Аз давах домашни пюрета. Вместо с водата, в която са се варили зеленуците, пасирах с кърма или АМ. Слагах толкова, колкото беше необходимо, за да получа консистенцията, която ме устройваше. "

2.Започва се с 3-4 лъжички,а на други места пише 7-8 л. и всеки ден се увеличава с 1л.Да ама, докато стигнем до цяло пюре и трябва да въведем нови вкусове ще минат седмици...-Започваш с 1-2 лъжички, на следващия ден-увеличаваш с 2-3, на следващия ден-пак и така, докато достигнете пълна доза. Нов продукт се въвежда най-малко през 5 дни. Бебето ти има цял един живот пред себе си, за да опознае новите вкусове. При захранването няма място за бързане.  Peace

3.Кога и как се въвеждат кашите и с каква точно започнахте-пишете ми конкретни марки,че гледайки различни брошурки и четейки книги съвсем се обърквам.-Аз започнах с млечната ориз и царевица на Фризокрем. Ориз бях дала предварително със зеленчуковите пюрета, така че новото беше царевицата.

4.Остатъкът от пюрето се изхвърля или ако ми харесва си го хапвам,но не остава за другия ден?-Както ти е писала  tedi_b : "Преди да дадеш пюре, отсипи желаното количество в купичка или чашка и сложи отвореното бурканче с останалото пюре в хладилника."

Общи условия

Активация на акаунт