Захранванe със зеленчуково пюре

  • 1 601
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 358
Милото  Sad
Ще мине това с връщането, израства се  Peace

П.П. Момичета, а пробвали ли сте масажи и гимнастика против запек? С въртене на ръката по часовниковата стрелка по коремчето и свиване на крачетата към коремчето?

Последна редакция: вт, 18 дек 2007, 14:31 от tedi_b

# 16
  • Мнения: 2 960
Здравейте МАМИ, моля за съвет. Започнахме за се захранваме с картоф, сега сме на морков и се запече. Може ли някой да ми изпрати схемата си за захранване (реда в който се въвеждат зеленчуците). Кога давате пюрето, непосредствено преди АМ или 1 час след хранене с млякото. Литературата, която прочетох до момента не ми допада - тези ябълкови сокчета нещо не ми вдъхват доверие, а за зеленчуците чета във форума и реших, че така ще започнем, но бихте ли ми предложили поне някоя книга. Благодаря Ви! Весели празници!

Аз захраних така-първо ранни моркови на ХИП
ранни моркови с картофи
после можеш да въведеш тиква,например тиквата на ХИП
после  можеш да дадеш тиква с картоф
после можеш да редуваш и ако наистина имате запек ,слагая малко тиква в пюренцата...тя има регулиращ ефект
също добър ефект против запичането е сок от сливи на ХИП ,както и плодовото пюре от свили ,разхлабват прасковите ,крушите.
а за сокчетата можеш да започнеш например със Сок от мека ябълка на Хип-тя също разхлабва

# 17
  • София
  • Мнения: 5 721
Днес на консултацията педи ми каза да го захранвам вече и с зеленчук като да гледам да има винаги или тиква,тиквичка,грах,домат и т.н. и ми каза че няма какво да ме притеснява и че ако давам само картоф и морков ще се запечем повече newsm78
Днес му дадох тиквичка с картоф малко и му хареса но не знам дайте мнение за тези,,,,,,,,,, грах,броколи, домат,карфиол.... опасно ли е или наистина не е пр

# 18
  • Мнения: 2 960
Днес на консултацията педи ми каза да го захранвам вече и с зеленчук като да гледам да има винаги или тиква,тиквичка,грах,домат и т.н. и ми каза че няма какво да ме притеснява и че ако давам само картоф и морков ще се запечем повече newsm78
Днес му дадох тиквичка с картоф малко и му хареса но не знам дайте мнение за тези,,,,,,,,,, грах,броколи, домат,карфиол.... опасно ли е или наистина не е пр

ами като редуваш регулиращи зеленчуци  и затягащи  ..няма да се запече...като дадеш и разхлабващо..../в брошурката на хип срещу всяко зеленчуково пише какво е точно...но то човек се и ориентира/ се свиква. Мисля ,че броколите ,граха и карфиола образуват повечко газове Sick...това може би е някакъв недостатък Mr. Green...иначе  моето детенце ги харесва...ние от месец и нещо  вече повечко хапваме  от детската кухня,там кво слагат един господ знае .. hahaha  :ама моят ги яде с удоволствие ....

# 19
  • София
  • Мнения: 5 721
Тя иска заради запека да ги давам но не знам Rolling Eyes
Офффф............................ ooooh!

# 20
  • Мнения: 4 358
........ Днес му дадох тиквичка с картоф малко и му хареса но не знам дайте мнение за тези,,,,,,,,,, грах,броколи, домат,карфиол.... опасно ли е или наистина не е пр
От всички изброени мисля, че е най-добре да наблегнеш на тиквата. Започни с нея.
Броколите са хубав зеленчук, най-често безпроблемен. Карфиолът може да причини колики, защото е газообразуващ, имай го предвид. Доматите, ако са минали термична обработка, не са силно алергизиращи, но все пак бих внимавала с тях и с грахта.
Трябва да кажа, че съм малко резервирана в съветите си, защото не съм захранвала толкова малко бебче - моите деца бяха по-големи, когато започнах.

Момичетата и модераторите на клуба са събрали фантастичен списък с предлаганите на БГ пазара готови пюрета - прегледай закованите теми и със сигурност ще се ориентираш какво да купиш.

Прави масаж на коремчето и гимнастика както съм описала по-горе.
Ще се оправят постепенно нещата  Peace
Успех!

# 21
  • София
  • Мнения: 5 721
Аз тиква съм му давала до сега около 20 дни,няма проблем!
Да не му ли давам друго Rolling EyesКакъв друг зеленчук да пробвам освен картоф с тиква и картоф с тиквичка което да не запича newsm78

# 22
  • Мнения: 2 960
Аз тиква съм му давала до сега около 20 дни,няма проблем!
Да не му ли давам друго Rolling EyesКакъв друг зеленчук да пробвам освен картоф с тиква и картоф с тиквичка което да не запича newsm78

  е как ...разгледай менюто на различните фирми...например освен хип  са качествени пюретата на нестле/на гербер аз давах по късно ,не за захранването/ Сега не се сещам ,но има варианти.... давай спокойно от всички изброени от педиатърката ти зеленчуци..въвеждай към вече дадените -по един нов  ....за да резбереш ако детето не ги приема ..кое точно не приема. Внимателно прибавяй по лъжичка-две...после увеличавай и най важното ...наблюдавай бебо...той е твоят ориентир.А пъйк иначе това образувало газове ,онова алергии,третото какво ли не .....е  моето дете си приемаше всичко без проблем...без алергии ,без колики... /както още стотици деца/ . Успех.

# 23
  • София
  • Мнения: 5 721
Мерси! Hug  bouquet

# 24
  • Мнения: 106
Ние се захранихме с бебевита тиква, после на гербер ябълка, круша, морков, но се запече яко от морков+картоф на бебевита - не съм видяла, че пише затягащо на етикета  Embarassed, ужас беше.
Сега давам само разхлабващи и си ака нормално.

Пробвах различни фирми, но на гербер харесва най-много, на бебевита някои. (броколи не ще и да помирише  Sick)
Днес за първи път видях, че има броколи на гербер, та ще и дам да опита да видя.

# 25
  • Мнения: 9 973
при запек само круша или тиква.Само НЕ сини сливи Sickкакво му е акото после........ Sick Sick

Общи условия

Активация на акаунт