Пред кого кърмите?

  • 3 964
  • 117
  •   1
Отговори
# 45
  • Ку-куландия
  • Мнения: 794
Пред кого ли не, къде ли не и кога ли не!  Wink

# 46
  • София
  • Мнения: 7 097
Ами то не е имало пред кого, освен мъжа ми, тъй че не съм имала притеснения от подобен характер.
В началото, когато свекитата бяха в къщи за ден-два се е случвало и те да ме виждат, минавайки покрай стаята, но не съм се крила и притеснявала.

# 47
  • Мнения: 982
Не съм се притеснявала да кърмя детето си пред близки и роднини.Е,в началото съм изпитвала известно неудобство.Навън рядко кърмя,старая се да е дискретно.
Ако имах по-голямо дете,със сигурност щях да кърмя пред него.
Баткото бързо ще разбере,че храниш бебето.Като го изолираш има опасност да си помисли,че вършиш нещо срамно или нередно.И не на последно място,кърменето в първите месеци отнема доста време,не си създавай допълнителни грижи!  bouquet

# 48
  • Мнения: 353
Кърмех само пред мъжа ми.  Това е много личен момент и не мисля, че имам нужда от светулки.

# 49
  • Мнения: 4 447
Кърмила съм пред всички от семейството, само не пред свекър ми и мъжа на зълва ми (май....). Пред чужди хора не съм си позволявала. Някак не ми беше комфортно.

# 50
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Кърмила съм пред мъжа ми и майка ми.На няколко пъти ми се налагаше да кърмя отвън,но си избирах някое по-усамотено място.

# 51
  • София
  • Мнения: 1 252
Кърмила съм и кърмя детето си къде ли не и пред кого ли не. От роднините май няма човек, който не ме е виждал да кърмя. Мъжете тактично ме оставяха на спокойствие, докато жените - майка ми, свекърва ми, снахите ми и приятелки често са ни правили компания. От непознати не ми е пукало и затова кърменето на открито или в магазин, влак, такси не ми е било проблем

# 52
  • равна Тракия
  • Мнения: 101
Само пред мъжа и сина ми.

# 53
  • Мнения: 357
Пред майка ми и мъжа ми, иначе и свекър ми ме засече веднъж, но аз се бях покрила и нищо не се виждаше , а той горкия как се притесни  Laughing

# 54
  • Мнения: 454
Пред жените от семейстово кърмя от първия ден, без изобщо да се притеснявам. От мъжете, обаче се притеснявам(от семейстото ). Ники беше на 4 месеца, когато костувахме на едни приятели с преспиване и аз започнах да го кърма и мъжа на домакинята се появи, седна при нас и нещо започна да ми обяснява. Отначало много се шашнах, ама не мога да спра да го храня и след около 5 минути вече нямах никакъв проблем. След това цялото лято съм го хранила в парка, по разни пейки и подобни и не съм имала никакви проблеми и кърменето пред хора.

# 55
  • Мнения: 1 691
Кърмя когато и пред когото се наложи. Притеснявам се единствено от познати мъже (от непознатите не ми пука).

# 56
  • Мнения: 433
Живея само с децата си, така че няма много публика за моето кърмене все още.
Въпреки това съм се изхитрила за 20-на дена да кърмя пред кого ли не   Laughing baby_neutral  Кърмила съм пред баща ми, племенника ми, който е на 17, брат ми, който има свое бебе,  пред приятелки, редовно кърмя и пред приятеля на дъщеря ми (24 г), който през вечер спи у нас и помага - и аз у дома се разхождам предимно разгърдена с бебе на цицата  Simple Smile  След като още първият път показах / и казах/ че това е нещо естествено и да не се притеснява, сега нещата са съвсем спокойни.
Дори често коментираме с дъщеря ми и гаджето й кърменето и конкретно как суче бебо. Радвам се, че детето ми вижда кърмене на една вече голяма възраст и това ще й е много от полза в бъдещо майчинство. Опитвам се да покажа и на всички по-големи деца и младежи около мен колко хубаво и естествено нещо е кърменето. Те няма откъде да го научат, ако кърмачките се крият по стаите и ъглите, сякаш вършат нещо срамно.   Честно казано, далеч по-неловко ми става, когато в присъствие на близки- мъже гледам реклама на водка Флирт  #Cussing out

# 57
  • Мнения: 4 459
   Честно казано, далеч по-неловко ми става, когато в присъствие на близки- мъже гледам реклама на водка Флирт  #Cussing out

Joy Joy Joy Joy Joy не само ти  мислиш в тази посока Joy Joy Joy
 

# 58
  • Мнения: 1 317
Само пред мъжа ми и майка ми съм кърмила, но и от майка ми се притеснявах  Rolling Eyes

# 59
  • Мнения: 581
Навсякыде сым кырмила - и выв вкыщи пред роднини, родители, приятели, навын в паркове, ресторант-градини, в самолета особенно при излитане и кацане, намятах си пелена през рамото и главичката на бебето или шал и така ставаше дискретно.Някой даже мислеха че го приспивам, а не че кырмя. То и без покриване нищо не се виждаше, но така и бебето не се разсейваше и действаше експедитивно по предназначение  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт