очила за компютър

  • 10 964
  • 52
  •   1
Отговори
# 15
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
аз имам, но рядко ги ползвам - просто забравям.

# 16
  • Мнения: 63
Аз си направих преди няколко месеца и съм много доволна. По цял ден съм пред компютъра и определено усещам разлика, когато съм с тях. Направих ги в ОптикМат мисля. На ул.Алабин в магазина, където продават и Сваровски, часовници и очила. Не знам дали се казваше ОптикМат. Стъклата ми ги препоръчаха в магазина, като много добри и наистина са такива. Едното стъкло беше 60 лв. В повечето оптики предлагат безплатен очен преглед, ако си поръчаш при тях очила. Наистина е добре да те прегледат за да бъдат наистина полезни очилата. Аз мислех, че нямам диоптър, но се оказа че имам астигматизъм макар и много малък. Очилата по препоръка на доктора са без диоптър, понеже е много малък, но направиха стъклата по резултатите от прегледа. Може би затова аз се чувствам много добре с тях.

# 17
  • Мнения: 468
Аз си направих след преглед и по препоръка на офталмолог. Моите са обикновени, само с антирефлексно покритие и струваха преди година и половина 45 лв за стъкло плюс рамки и поставяне 120-130 лв цялото удоволствие. Ползвам си ги като се сетя и има разлика. Работя с обикновен монитор. Лекарката ми спомена, че има различни степени на защита- някакви мрежи, но в оптиката, където отидох предлагаха само 2 вида с антирефлексно покритие.

# 18
  • София
  • Мнения: 900
Попадам случайно,
но за жалост не мога да пиша много  Sad

Всички, които работят с видеодисплей,
ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ТРЯБВА да ползват предпазни очила!!!
Независимо от монитора!
Защитата касае не само излъчването,
а смесването на няколко спектъра, съкращаването на мускулатурата
на клепача, оголването на очната ябълка,
недостатъчно овлажняване на окото и т.н.
От 1996г. е обнародвано в ДВ и по принцип е за сметка на работодателя  Wink
Ама май си остава само по принцип  Mr. Green

Всяка фирма-производител дава своите препоръки за стъклата.
Няма хубаво, марково стъкло под 45-50 лева за брой!
Има алтернативи, има китайски заместители,
не толкова скъпи аналози .... въпрос на избор.

Когато работех в оптика,
давах пример с автомобили  Wink

Москвич или Мерцедес,
а може и Опел-Астра  Laughing

Съвета ми е
Консултирай се за варианти,
поискай компетентно разяснение кое и защо?!
Сравни предложенията и си избери оптиката  Peace
Не мога да те насоча конкретно,
тъй като повечето са ми корпоративни клиенти.
Аз внасям Сейко - стъкла и естествено е да те насоча към тях  Wink Blush
В общи линии всички маркови стъкла са горе-долу в един ценови диапазон.

Аз си направих преди няколко месеца и съм много доволна. По цял ден съм пред компютъра и определено усещам разлика, когато съм с тях. Направих ги в ОптикМат мисля. На ул.Алабин в магазина, където продават и Сваровски, часовници и очила. Не знам дали се казваше ОптикМат. Стъклата ми ги препоръчаха в магазина, като много добри и наистина са такива.

Това е Оптикласа - една от най-добрите оптики!

Успех  Hug

# 19
  • home!sweet home!
  • Мнения: 506
Преди 3 дни си направих - италиански рамки + американски стъкла ми струваха 86 лв. Не знам още как е, защото ми пречат самите очила, трудно свиквам с нещо на носа си!

# 20
  • Мнения: 3 423
Правила съм си преди 18 години.
Нямаше никаква файда.
Сега мониторите са много по-добри.
Та едва ли файдата ще е по-голяма.
Не съм спирала да работя на компютър,
а зрението ми не се е влошило от това,
че не ползвам такива очила.

# 21
  • Мнения: 157
Очен лекар ми каза,че за новите монитори не са нужни.

# 22
  • Мнения: X
Очен лекар ми каза,че за новите монитори не са нужни.
Да-да!
Аз си направих преди година - по 50 лв на стъкло, някакви швейцарски, но не помня как се казват.
Казаха, че са най-добрите, с който разполагат в момента.

# 23
  • Мнения: 132
Имах нужда от очила за четене на менюто по кръчмите,така,че си взех такива Mr. Green

# 24
  • Мнения: 250
И аз имам. Лекарят ми каза, че очилат трябва да имат дори минимален диоптър за да предпазват ефикасно, защото само стъкла със защити не вършели работа.

# 25
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
От работата ми ни казаха, че са поръчали за всички, които работят на компютър. Питаха ме за диоптър дали искам.
Опасявам се, че ще вземат някакви евтини. Възможно ли е вместо да ме предпазят, да ми вредят, ако не са с високо качество?

# 26
  • Cофия
  • Мнения: 1 212
Преди имах само за компютър, след това трябваше да сложа диоптерни и тях също си направих с анти рефлексно покритие ( не съм сигурна че така се казваше Rolling Eyes ) като цяло съм доволна,чувствам се по-добре като съм с тях пред РС

# 27
  • Мнения: 335
Някакви си (неясно какви) очила за някакъв си (очевидно какъв) монитор струват 100-тина лева.
Чисто нов TFT монитор (17") струва около 300.

Какво сравняваме тука?

На CRT-монитор - без очила.
На CRT-монитор с очила за 100 лева.
На TFT-монитор за 300 лева без очила.
На TFT-монитор с очила.

Ясно е - по-добре 300 лв.

# 28
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Това, Холограма, важи за домашна употреба. Но ако ти си ръководител и трябва да избираш дали да купиш 50-тина монитора или 10-тина чифта очила, кое ще избереш? А ако може да минеш не със 100лв, а с много по-малко за чифт?

# 29
  • Мнения: 335
Това, Холограма, важи за домашна употреба. Но ако ти си ръководител...

Аз съм си ръководител  Laughing

Ако бях на работа при друг ръководител, работех на компютъра му и ровех из джобовете си за 100 лева за очила, за "да не ми вреди", щях да изровя поне 300.
Щях да си купя TFT монитор да си работя на него в службата си, както някои биха киснали с личните си 100-левови очила пред служебната щайга.

Общи условия

Активация на акаунт