Смесване на семейство и работа в личен план

  • 7 323
  • 112
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 405
Леле, такова решение е индивидуално. И хиляда преживели (преживяващи) същото да ти кажат какво са направили, пак няма да е твоето решение. Мисли сам.

# 16
- ако наистина се обичате и знаете, че ще сте щастливи заедно, а не поотделно
Ама това не е сигурно, защото за да се провери трябва да се живее заедно поне известно време. Лошото е, че за да стане факт ще трябва да съм взел други решения - казано с други думи да поема риск.

ще можеш ли да оставиш тази история зад гърба си, да я закъташ някъде дълбоко и да не даваш това да ти влияе върху отношенията със съпругата ти
Да де, ама ми влияе. Имам чувство, че ако сега положа усилия да прикрия всичко, след време ще се получи подобна ситуация  (ако не и същата ). След като отношенията в семейството се променят веднъж няма вариант нещата да "станат, както беше преди" - това си е абсолютна заблуда. Затова ако реша да се "жертвам в името на семейството", искам да не се чудя втори път след време пак над същата дилема.

Може само да се изчака известно време, но не вечно. Питането е колко - месец, година ?

Последна редакция: пн, 17 дек 2007, 12:46 от k0k0

# 17
Леле, такова решение е индивидуално. И хиляда преживели (преживяващи) същото да ти кажат какво са направили, пак няма да е твоето решение. Мисли сам.
Разбира се, че решението ще си е само мое. Но това не пречи да знам какво правят хората в подобни ситуации - както се казва разширявам си информацията, защото липсата й може да фатална.

# 18
  • Мнения: 3 405
Успех тогава, каквото и да решиш.

# 19
  • Мнения: 1 770
Варианти може да има разни във времето и пространството, но жената трябва да остане една. Така че трябва да се подготвиш да решиш кой компромис и коя жертва ще са ти най-леки за преглъщане. В личен план аз винаги съм могла по-лесно да преглътна мъжете, отколкото болката в очите на децата си и последствията от един развод за тях. Ти как мислиш?
Да де, ама караници в къщи до безкрай !?! А след време детето пораства и си тръгва по собствен път.

Караниците са нещо отделно. Тях можеш да имаш с всеки, дори и с колежката от офиса ти.
Много неща трябва да се вземат предвид - и ти тепърва ще ги преоткриваш за себе си.
1. Взаимоотношенията ти с двете жени са нещо отделно. Не трябва да ги сравняваш едно с друго. Проблемите с всяка една от тях трябва да се разрешават сами за себе си.
2. Ако колежката ти допусне контат и повод за връзка с женен мъж - това за мен е отрицателен сигнал - както вече беше написано в темата.
3. При разрив в едно семейство и последващ развод травмите за всички страни са големи (включително и за другата жена). Най-потърпевши са децата - това ще ти го каже всеки психолог.
4. Има далеч по-сериозни приоритети от нашите емоции. Чувствата ни са преодолими - грешките ни - не. Т.е. чувствата към някой можеш да преживееш, надживееш, следживееш, но ако направиш драстични промени в живота си и този на твойто семейство - последствията ще са драстични.
5. Решението ти наистина ще вземеш сам - но не бързай. Днес едно силно желано събитие като това да си с другата жена, утре може да ти изглежда безумно и нелогично.
6. Опитай се да разрешиш проблемите си у дома - едното не пречи на другото - т.е. чувствата ти към другата жена не предполагат невъзможността да си достоен съпруг, мъж и баща и да се грижиш за своя дом.

Утре ще живееш с решенията, които си направил днес. Моят искрен съвет - вземи дойстойно решение. За всички, които са около теб и теб включително. Животът ни поднася много и различни преживявания. Обикновено ни се случва да попаднем в емоционално привличане особено и най-вече, когато у дома имаме проблеми, страдаме, самотни сме и т.н. Това е поправимо. Т.е. може да се подходи по друг начин, да търсим друго решение, хората се променят - понякога много бавно, но е възможно. Разводът обаче е непоправим.

# 20
  • Мнения: 604
Прочетох няколко пъти темата. Това, което не ми стана ясно е дали имаш чувства към съпругата си. Дали "уговорената сгледа" и последвалия брак и детенце наистина са осмислили живота ти или в крайна сметка не сте изградили отношения на основата на доверие, приятелство и любов? Ти самият, влюбчива натура ли си? Възможно ли е да си изпаднал в плен на някаква нереална представа за колежката, доколко добре я познаваш? Винаги ще срещаш много и различни интересни жени, всяка непозната ще е по-забавна и пленителна.В крайна сметка обаче винаги се оказва, че и жените и мъжете са едни и същи. Възможно е да решиш да пркратиш брака си, да се ожениш за жената, в която сега си влюбен и след време да осъзнаеш, че не си я опознал, може тя да се окаже по-неприемлива от съпругата ти, но тогава вероятно ще бъде късно за връщане. Възможно е и да намериш истинското си щастие с "колежката". Основното е да се вслушаш в сърцето си, не в емоцията и чувствата. Да си зададеш въпроса дали искаш да остарееш с тази жена. Дано да не ти звучи объркано, минах през тези въртопи, затова си позволих да ти пиша. Няма съвети, които да ти дадат решение, то си е в теб самия. Просто добре помисли  Peace

# 21
Мерси, Yvette супер си  Peace

# 22
  • Мнения: 2 759
                    Споко човече, тя (колежката) ще те отреже преди да е станало каквото и да е между вас. Гледай просто да не се окажеш изведнъж леко разведен в този момент или в следващия.

# 23
Прочетох няколко пъти темата. Това, което не ми стана ясно е дали имаш чувства към съпругата си. Дали "уговорената сгледа" и последвалия брак и детенце наистина са осмислили живота ти или в крайна сметка не сте изградили отношения на основата на доверие, приятелство и любов? Ти самият, влюбчива натура ли си? Възможно ли е да си изпаднал в плен на някаква нереална представа за колежката, доколко добре я познаваш? Винаги ще срещаш много и различни интересни жени, всяка непозната ще е по-забавна и пленителна.В крайна сметка обаче винаги се оказва, че и жените и мъжете са едни и същи. Възможно е да решиш да пркратиш брака си, да се ожениш за жената, в която сега си влюбен и след време да осъзнаеш, че не си я опознал, може тя да се окаже по-неприемлива от съпругата ти, но тогава вероятно ще бъде късно за връщане. Възможно е и да намериш истинското си щастие с "колежката". Основното е да се вслушаш в сърцето си, не в емоцията и чувствата. Да си зададеш въпроса дали искаш да остарееш с тази жена. Дано да не ти звучи объркано, минах през тези въртопи, затова си позволих да ти пиша. Няма съвети, които да ти дадат решение, то си е в теб самия. Просто добре помисли  Peace
Не, до сега поне не съм бил "влюбчива натура". Чувства към съпругата си не може да нямам - въпроса е какви са. Според мен не е "нереална представа" - все пак мина доста време и съм се постарал да я опозная от към добрите и лошите й страни. По-скоро съм наясно за възможността да се разведа и да се окаже, че с колежката просто няма да се получи - това е според мен най-лошия вариант. Поне не се сещам за по-лошо решение и съм наясно с него. Затова гледам на двете неща отделно.

# 24
                   Споко човече, тя (колежката) ще те отреже преди да е станало каквото и да е между вас. Гледай просто да не се окажеш изведнъж леко разведен в този момент или в следващия.
няма такова нещо, като "леко разведен" - гледам да преценявам нещата отделно (до колкото може).

# 25
  • Мнения: 1 770
Мерси, Yvette супер си  Peace

Искрено ти пожелавам бързо да се справиш със ситуацията, защото знам колко болезнена може да е. Ще се радвам един ден да прочета за твоя изход. И да е хубав.  Peace
Дотогава - тук сме и можем да те подкрепяме с размисли и подтикващи към размисъл въпроси. В моята ситуация аз бях сама - ей това да не ти се случва, много ми беше тежко и травмиращо.

# 26
Ще се радвам един ден да прочета за твоя изход. И да е хубав.  Peace
Ха сега кажи и кой е хубавия изход и ще те позлатя !!!

# 27
  • Мнения: 1 761
Извинявай,ама на колко си години?

Аз съм изпадала в подобна ситуация на твоята.Останах с мъжа си и изобщо не съжалявам.Когато показваш уважение към партнъора и се откъснеш от случайния дразнител нещата си идват на мястото.
П.С.Сега имам много по-интересен живот у дома със семейството ми.Поктай грижите за детето понякога съпрузите не успяват да си дадат един на друг нужното внимание,но това не винаги е липса на любов.
Винаги ще срещаш по-млади,по-хубави,по-интересни жени.Но не може да се жениш за всяка от тях,нали....
Погледни позитивните качества на жена си,спомни си всички хубави моменти,които сте имали заедно и ще ти е по-лесно да разбереш какво всъщност искаш от жената до теб?

# 28
  • Мнения: 211
Човек, "хубавият изход" се крие някъде в теб. Не можеш да се осланяш само на анонимни отговори във форумите. Става въпрос за животите на няколко човека. Трябва да потърсиш отговора дълбоко в себе си, да се замислиш наистина сериозно и да видиш какво ще подскаже сърцето ти. И аз се надявам изходът да е най-приемлив за всички, защото най-хубав не би могъл да е. Не и за всички. Общо правило няма, знаеш.
Успех и от мен Grinning

# 29
  • Мнения: 5 370
Имам доста личен опит в тази сфера, но не ми се иска да споделям точно тук. Според психолозите, 4-5 -та година от брака-връзката били една от критичните точки. Нещата вече са поели в някакво русло, преминали са първите еуфории и тогава е и най-големият риск от забежки встрани.
Моят мъж казва така "Всички мъже са ловци по природа, въпросът е кой до колко ще се поддаде на изкушението и с коя глава ще предпочете да мисли". Ти изглеждаш свестен на първо четене, защото, ако искаше-досега да си се впуснал в авантюрата , без изобщо да ни питаш даже. Мое лично мнение-стисни зъби и се опитай за известно време да ограничиш до минимум вижданията с тази колежка.
Освен това-и най-прекрасната Спяща Красавица в един момент се превръща в грозно патенце....след като поживееш с нея и маските почнат да падат.
А, и друго-аз съм на следния принцип-първо късам/развеждам се с някого, след това с чиста съвест се пускам в нова връзка. Но двете паралелно-ЖАМЕ. Stop

Общи условия

Активация на акаунт