как се прецаках с оборотите на пералнята

  • 16 309
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 491
На моята пералня max е 1200 оборота,но ги ползвам само след като след това ще ползвам сушилнята/главно за хавлии и дрехи които не се мачкат/.На 800 си излизат прилично сухи.Но вече разбрах,че сушилнята е мн хубаво нещо,защото когато сложиш по малко дрехи/така поне е при моята/ не се мачкат.И като си я пусна да си работи цяла нощ,аз докато спя сутринта имаме сухи дрехи Grinning

# 16
  • Мнения: 2 865
Моята е с 1000 оборота, но на толкова центрофугира само най-дългите програми. Ако пускам програми за цветно и по-съкратени пуска центрофуга на по-малко обороти. На това обърнала ли си внимание? Аз затова пускам отделно центрофугиране на макс. обороти след прането понякога.

# 17
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
Точно това мислех да пиша и аз-на различните програми има различни максимално допустими обороти на центрофугата.

# 18
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
 marella - прецакването ти е главно от марка, по-малко откъм обороти, но нейсе...

# 19
  • Мнения: 2 439
Моята пералня е със 600 оборота, избра я мъжа ми и съм доволна, особено като прехвърля дрехите в сушилнята.

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
Моята е на 600 оборота и излизат прилично сухи  newsm78

... всеки ден у нас се въртят поне 2 перални - омръзнало ми е от сушилници - в хола, в коридора и в спалнята ...
Високите обороти няма да ти помогнат, вземи си сушилня и ще си решиш проблема, за 1.5 ч. дрехите са готови за прибиране  Peace
Никол, ако увеличиш оборотите ще намалиш времето за сушене. Пробвала съм лично Mr. Green Ходи към Марти и за пералня. Тъкмо ще дадеш инфо и за мен, че моята чистак-бърсак нова я взех, ама за три години по две-три перални на нощ взе да издъхва Grinning

# 21
  • Мнения: 1 413
Нашата е един стар Бош, но не я заменям - на 800 оборота ми върти на пълната програма - има и половин програма, на която центрофугта е по-кратко време и по-малко обороти- излизат почти сухи и не са смачкани нещата. Вероятно се прегъва маркуч и се задържа вода.

# 22
  • Мнения: 46 518
... Никол, ако увеличиш оборотите ще намалиш времето за сушене. Пробвала съм лично Mr. Green Ходи към Марти и за пералня ...

На Марти пералните са големи, нямам място  Tired а и тези с предно отваряне са ми ужасно неудобни, стига ми, че сушилнята е стакова и всичко ми се въргаля на пода  ooooh! моята е на 6 г., пере милата 8-9 перални на седмица и работи на пушка, нищо, че е марка, която даже не бях чула  Laughing Иберна  Thinking

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
Проблема с прането по пода се решава с квадратен/правоъгълен леген Mr. Green Споделям ноу-хау Laughing Кръглите съкс.

# 24
  • Мнения: 46 518
Уау, такова чудо не съм виждала  Shocked звучи логично обаче, къде ли ги има  Thinking

# 25
  • Мнения: 2 891
Домашни потреби  Laughing Аз си взех един огромен. Побира цели две перални. Държа в него и сухите, готови за гладене  Whistling Там си отлежават и се самоизглаждат.

# 26
  • Мнения: 46 518
Мерси  Hug

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
В Сопот ги има във всеки магазин за лев Simple Smile Пробвай и там.

# 28
  • Мнения: 425
Пера на 1200оборота,толкова ми е максимума на пералнята.Излизат по4ти сухи,и въобще не мога да кажа 4е са много изма4кани Peaceа също и нещо радърпани и т.нИмам програма за фино пране-тях ги върти на 800оборота/пералнятя сама си наглася оборотите/

# 29
  • Мнения: 1 679
Моята е на 1200 оборота, но ползвам мах 1100

Общи условия

Активация на акаунт