Нормално раждане със епидурал....

  • 2 356
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
Здравей. Аз раждах с епидорална упойка и много съм доволна Simple Smile страничните ехекти са рядко нито ме е боляла глава нито нищо. Епизиотомията е неприатна  шиха ме поне половин час Embarassed но сравнително бързо се раздвих.

# 16
  • Мнения: 817
Раждах нормално, без епидурална упойка, имах епизиотомия. При евентуално второ раждане, ще се възползвам от епидуралната упойка несъмнено!

# 17
  • Мнения: 330
 newsm20 шапка свалям на този който е измислил упойката.Аз нищо не усетих от раждането Peace
 Много зависи и от докторите обаче Naughty На мен моят ми я сложи на 3см.разкритие,а по принцип чакат повече.
  Успех ти желая Peace скоро да си гушкаш малкото съкровище. Hug

# 18
  • Мнения: 2 936
aз също раждах с епидурална-не почуствах болка  Peace но контракциите си ги усещаш и те не са много приятни...но според мен по-добре с упойка ,отколкото без!
упойката ми сложиха на 8 см.разкритие-раждах седалищно бебе ,имах епизотомия,но болка не усетих!

# 19
  • Мнения: 183
Благодаря на всички майчета, които са отговорили!  bouquet

# 20
  • Мнения: 24 467
За мен това беше най- удачният избор. При липса на показания за операция не бих предпочела секцио. Нормално раждане без упойка бях минавала веднъж. Ако раждам и за в бъдеще отново това ще бъде моят избор.

# 21
  • Мнения: 1 167
На мен ми престои раждане всеки момент и много се чудя за тази епидурална упойка.Лекарката ме кара да ми я сложили, ама е разбираемо като се има предвид че ще раждам в Майчин дом и ще ми вземат още 100 лв. освен всички други. Но повече ме притеснява факта, дали мога да се доверя на анестезиолога дали е кадърен, в МД има само двама и не познавам и не знам нищо за никого от тях?-щото ако не е   има риск да останеш инвалид за цял живот-не дай се боже-нали именно в МД Варна има такъв случай от преди 2 год. Ако не беше този факт нямаше да имам никакви колебания, кой иска да го боли я...и аз се чудя какво да правя newsm78

Последна редакция: чт, 20 дек 2007, 15:00 от desiniko

# 22
  • Мнения: 24 467
Защо не си избереш сама анестезиолога тогава?

# 23
  • София
  • Мнения: 276
Аз първо доста дълго бях със силни контракции защото бебето не беше слязло надолу, накрая (чак на 9 см. разкритие  Confused ) ми сложиха спинална упойка и болката изчезна мигновенно! Беше супер.
Много по-лесно се ражда така.

Не съм имала абсолютно никакво главоболие или последствия.

Желая ти успех!  Flutter

# 24
  • Мнения: 1 103
Имам две деца и са раждани  така супер е в никакъв случай не се отказвай.Успех стискам палци Peace

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 364
Аз родих без упойка, много бързо. Но ми направиха епизиотомия, отделно от това имах много разкъсвания. Шиха ме два часа. Проблемът беше именно в шевовете - болката е меко казано голяма. Поисках си упойка, но ми казаха, че е твърде късно - всеки момент ще родя. Сега си мисля, че раждане с епидурална е най-удачният вариант. Но дори и без упойка - радостта от бебето след това е толкова голяма, че изобщо не се сещаш за болката - тя отминава и бързо се забравя! Не се притеснявай - всичко ще бъде наред със или без упойка! Мисли си за момента, в който ще гушнеш малкото слънчице! Успех!

Общи условия

Активация на акаунт