Втори месец не качи нито грам!

  • 1 710
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 596
Да ви питам за бульона. Как да го правя? Едно купче бульон с колко вода да го разреждам. Става ли да давам от бульоните на Маги?

# 16
  • Мнения: 704
Извинявам се, че се намесвам в темата, просто ми се иска да отбележа, че едва ли готовите бульони биха били подходящи за 10 месечно бебе. По-скоро домашно приготвените, в които са врели и зеленчуци.
Биси, не мисля, че Бисерчо си хапва малко; ако няма предразположения към алергии, защо не пробваш с някои плодове, може да го разядат, а и витаминки - напр. мандарина, киви или нещо екзотично като манго.

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 274
На вашата възраст аз давах кашите на Ясен винаги с мляко. При нас то беше кисело, защото рано отказа адаптираното. Пиеше го сутрин, следобяд и вечер.
А всъщност какво те посъветва педиатърката?
И също давай му витамините, които са ти препоръчали другите момичета-Мултисаностол. Много мои познати така повишиха апетита на децата си.

# 18
  • Мнения: 7 106
Цитат на: Bisi
Да ви питам за бульона. Как да го правя? Едно купче бульон с колко вода да го разреждам. Става ли да давам от бульоните на Маги?


Биси, в никакъв случай от готовите разтворими бульони !!! Те са пълни с оцветители, консерванти и всякакви боклуци !

Купи си от готовите замразени зеленчукови миксове има даже готов микс за супа или какъвто и да е с повече зеленчуци. Кипваш около 200 мл. вода и слагаш вътре една шепа от зеленчуците, като допълнително можеш да добавиш малко лук, чесън, целина, магданоз, копър (не всичко на веднъж разбира се, редуваш през ден) и вариш 10-15 минутки. След това прецеждаш и го наливаш в бурканчета и в хладилника. Можеш да даваш 2-3 поредни дни и след това хвърляш остатъка и правиш нов. Ако приготвяш ти месните пюрета, след сваряването на месото можеш да отделиш бульона и да го замразиш на кубчета и после в месният бульон да вариш зеленчуците. Става много вкусно и бульоните и супите засилват апетита. Маалко по-нататък, можеш да свариш и едно малко карнофче със другите зеленчуци и да пасираш накрая всичко, за да стане крем супичка, която да даваш вместо бульона. Но за начало започни с бульонче, като редуваш месно и зеленчуково. Давай преди пюрето не повече от 30 мл. за да не напълниш стомахчето само с водичка Wink .
Абе ще прояде юнака, няма как. Само мама трябва да се успокои Heart Eyes

# 19
  • Мнения: 350
Предлагам да даваш:
- прясно изцеден сок от ябълка и круша - имат много витамини;
- каша с мляко;
- намачкан банан.

УСпех и не се безпокой!

# 20
  • Мнения: 6 206
Биси, яденето ви е едно към едно с нашето с разлика, че не обича каша.
И Спасчо не наддава много - сега на 10 месеца е 8300 кг и то защото в първите месеци дърпаше по много.
Не се притеснявай, важното е да е здраво детето.

# 21
  • София
  • Мнения: 18 679
Според мен дете на тази възраст задължително трябва да приема мляко.Аз бих слагала адаптирано във всяка манджа, докато започне да наддава.

# 22
  • Мнения: 6 206
Цитат на: belinda
Според мен дете на тази възраст задължително трябва да приема мляко.Аз бих слагала адаптирано във всяка манджа, докато започне да наддава.

Сигурно е така, а моят като полудява да суче, защо не наддава? Sad
Вече ще започна да вярвам, че кърмата ми е нехранителна...
Сори, че се намесвам в темата на момичето. Явно си е до дете.

# 23
  • Мнения: 2 596
Благодаря, за разяснението за бульона, така ще го направя, както Шали е обяснила. Днес ще купим и адаптирано мляко и ще слагам във всичко. Ще разгледам кое ще е подходящо за нас.
Иначе, детето е много подвижно, направо ме скапва и аз покрай него слабея.
Всички казвате, че добре си хапва, а тогава защо не наддава. Като гледам другите деца и те си хапват и те се движат, но много наддават.
Педиатърката нищо не казва, вече така ме ядосва тая жена. Ще я сменяме юни, няма как. Само каза да взема пчелно млечице за разяждане.
Едва я склоних пак да ми даде направление за ортопед, нямало нужда, ако всички бебета ходели на ортопед, какво щяло да стане, й беше аргумента. Направо  #2gunfire  А пък ставичката на дясното краче така му пука, че ме плаши. Пак нямало нищо уж. Ортопеда каза, че ще го израсте, де.

# 24
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Цитат на: Bisi
Едва я склоних пак да ми даде направление за ортопед, нямало нужда, ако всички бебета ходели на ортопед, какво щяло да стане, й беше аргумента. Направо  #2gunfire  А пък ставичката на дясното краче така му пука, че ме плаши. Пак нямало нищо уж. Ортопеда каза, че ще го израсте, де.

Ей, страшни скръндзи са някои педиатри, за тоалетна хартия ли си ги пазят тези направления, за какво ли Thinking
Добре, че нищо ви няма, че иначе на тази възраст с проблемни стави е много страшно.
И какво ще стане, ако всички бебета се преглеждат профилактично от ортопеди, както е в цивилизования свят Confused:
Ох, да я хванеш, че  

# 25
  • Мнения: 6 243
Биси, явно е много пъргав момъка, затова не качва на килограми. Но щом дърпа нагоре, явно не е недохранен. Като ви чета менюто, моето момиче е на годинка почти, а не изяжда по толкова. (Тя суче доста и така си компенсира.) Не се притеснявай излишно, просто имаш един строен малък мъж. Виж, притеснително е ако хем не наддава, хем не качва на сантиметри. Успокой се и си отдели малко време за тебе си след тия притеснения. Ако имаш възможност - прати го на баба му за един ден, тя ще го натъпче като гъсе  Grinning

# 26
  • Мнения: 2 596
Лошото е, че никой не ми помага и така съм се изнервила от преумора, че нямам думи. През ноща ме буди по 20 пъти. Мрън, мрън, обръщам го, галя го, той спи, със затворени очи е, но мрънка. Вода давам, но най-много 2 глътки и това е.
Бабите са на далеч и не могат да ми помогнат.

# 27
  • Мнения: 503
Цитат на: Bisi
Лошото е, че никой не ми помага и така съм се изнервила от преумора, че нямам думи. През ноща ме буди по 20 пъти. Мрън, мрън, обръщам го, галя го, той спи, със затворени очи е, но мрънка. Вода давам, но най-много 2 глътки и това е.
Бабите са на далеч и не могат да ми помогнат.


Извинявайте, 4е се намесвам, не знам, доколко е правилно, но след като се притесняваш, 4е не наддава, защо не опиташ да му даваш по малко адаптирано мляко нощем? Някои деца са по-склонни да пият мляко или да су4ат през нощта. Не знам, доколко е уда4но, нека да кажат майки на изкуствено хранени бебета на тази възраст. Просто си мислех, 4е ако беше на кърма и имаше подобен проблем, бих предложила да опитате пове4е нощни кърмения. Сърпугът ми като малък се е будел до 2 год. и си е пиел мляко през нощта, гледам, 4е и тук го правят много (те тук и прекаляват де, та някои бебета са си затлъстели направо, ама това е друг въпрос) и при подобен проблем, може и да помогне, знам ли... Може пък затова да се буди през нощта.

Общи условия

Активация на акаунт