Кой ще участва в написването на книжка с благотворителна цел?

  • 8 417
  • 130
  •   1
Отговори
  • Мнения: 907
Хрумна ми нещо още преди няколко дни и досега все си го въртях, обмислях и чудех дали да го споделя тук, но днес така се размечтах, че си обърках тотално автобусите и едвам дойдох на работа  ooooh!. Та значи преди няколко дни най-сетне успях да разгледам темата на Калинка кой къде живee, а по същото време племеницата ми съобщи, че вече е дала нейната книжка за печат (2000 екземпляра) и скоро ще ни прати 1. Тя е на 17, живee в Н.Зеландия, писала е за тинейджърски проблеми, така че ако някой се интересува, може да поръча при мен  Mr. Green.
И ето какво си мисля. Не можем ли да се съберем 10на момичета, всяка да напише по едно есе за мястото на което се намира, да си направим книжка, да я отпечатим и продаваме  Money. Тук има големи таланти, които пишат много и увлекателно, някои си стоят в къщи и се чудят какво да правят  hahaha, та не може ли да си оползотвориме някак времето. Първо ще си покрием разходите, а с остатъка (ако има) ще решим - или ще го запазим за отпечатване на следващи бройки/книжки или ще го дадем за благотворителни цели или ще си го поделим или от всичко по малко, възможности много. Има и различни стратегии. Първо можем да пишем по-общо - първи впечатления, манталитет, порядки. Ако има интерес може да продължим с по-дълбоки теми - за отглеждане на деца, образование на малки и големи. А може и всеки да си пише каквото му харесва. За вдъхновение можете да прочетете пак М. Семов или "До Чикаго и назад 100г по-късно"  Party. Всичко естествено съвсем обективно  Flutter.
Като начало целевата група ще е бг в БГ и чужбина. По-нататък можем и да преведем книжката на други езици и да се опитаме да я разпространим и в други страни. Единствената голяма неизвестна ми е дали ще има интерес в БГ, а пък за навън и идея си нямам  Thinking.
Разноските за издаване ги знам за NZ 2000 екземпляра - 15000NZ$. Ако се приеме, че ще печатим в БГ и не повече от 1000 като начало, да е примерно 2-3000Е? Може да се продава и като eBook - това е вече в моите компетенции  Mr. Green за разлика от писането, но и там бих се напънала дори да е и с коавтор.
Та така какво мислите. Има ли хляб в такова начинание?

Последна редакция: ср, 19 дек 2007, 11:07 от MegiX

# 1
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Хрумна ми нещо още преди няколко дни и досега все си го въртях, обмислях и чудех дали да го споделя тук, но днес така се размечтах, че си обърках тотално автобусите и едвам дойдох на работа  ooooh!. Та значи преди няколко дни най-сетне успях да разгледам темата на Калинка кой къде живee, а по същото време племеницата ми съобщи, че вече е дала нейната книжка за печат (2000 екземпляра) и скоро ще ни прати 1. Тя е на 17, живee в Н.Зеландия, писала е за тинейджърски проблеми, така че ако някой се интересува, може да поръча при мен  Mr. Green.
И ето какво си мисля. Не можем ли да се съберем 10на момичета, всяка да напише по едно есе за мястото на което се намира, да си направим книжка, да я отпечатим и продаваме  Money. Тук има големи таланти, които пишат много и увлекателно, някои си стоят в къщи и се чудят какво да правят  hahaha, та не може ли да си оползотвориме някак времето. Първо ще си покрием разходите, а с остатъка (ако има) ще решим - или ще го запазим за отпечатване на следващи бройки/книжки или ще го дадем за благотворителни цели или ще си го поделим или от всичко по малко, възможности много. Има и различни стратегии. Първо можем да пишем по-общо - първи впечатления, манталитет, порядки. Ако има интерес може да продължим с по-дълбоки теми - за отглеждане на деца, образование на малки и големи. А може и всеки да си пише каквото му харесва. За вдъхновение можете да прочетете пак М. Семов или "До Чикаго и назад 100г по-късно"  Party. Всичко естествено съвсем обективно  Flutter.
Като начало целевата група ще е бг в БГ и чужбина. По-нататък можем и да преведем книжката на други езици и да се опитаме да я разпространим и в други страни. Единствената голяма неизвестна ми е дали ще има интерес в БГ, а пък за навън и идея си нямам  Thinking.
Разноските за издаване ги знам за NZ 2000 екземпляра - 15000NZ$. Ако се приеме, че ще печатим в БГ и не повече от 1000 като начало, да е примерно 2-3000Е? Може да се продава и като eBook - това е вече в моите компетенции  Mr. Green за разлика от писането, но и там бих се напънала дори да е и с коавтор.
Та така какво мислите. Има ли хляб в такова начинание?

хляб не знам дали има, но може да стане интересно... като гледам какви глупости се пиШат по бг вестници, няма и да е особено трудно  Mr. Green

# 2
  • Мнения: 907
Анджек, ама дали има още хора, които искат да прочетат и нещо друго  Mr. Green

# 3
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Анджек, ама дали има още хора, които искат да прочетат и нещо друго  Mr. Green

това е въпросът  Thinking

# 4
  • Мнения: 1 909
Наскоро се бях заровила в архива и открих такива интересни теми... струва ми се, че един добър редактор би могъл да извлече и от вече написаното нещо много любопитно и полезно.

Пък и  ми се струва, че така споделеното във форума е много по-спонтанно, отколкото специално да се засили човек да пише.

На мен специално би ми било интересно да видя някъде синтезирано казаното по дадена тема, без да трябва да минавам през сума страници с повторения, картинки, емотикони, плювни и заяжданици. 

Ей в такава посока ме инспирира твоята мисъл  Thinking

# 5
  • Мнения: 907
А и на руски ще я преведем - такъв пазар се отваря  Money! Всъщност въпроса за търсенето май не ми е толкова важен. Важно да се навият и други. Смятам инвестицията не е голяма. Ако тръгне добре - ок, ако не ще си останем само със славата  Innocent.
На племеницата са поръчали между друго от библиотека - 500 бройки, дори психологическата служба към полицията е поръчала  Shocked. Така че ако нещо е написано добре, ще се пласира.

Да, чумби, именно за квинтесенцията става въпрос, но това някой трябва да го направи. И да е свързано, а не просто така реплика тук-там.

Последна редакция: ср, 19 дек 2007, 01:43 от MegiX

# 6
  • Мнения: 907
На никого ли не му се пише за блaготворителност, пари, чест и слава?  Grinning

# 7
  • Мнения: 6 167
Обожавам инициативи 'самиздат" Mr. Green

На мен ми се пише за благотворителност, чест и слава.  Laughing
Ако дадете и някой лев няма да го върна Mr. Green

Съгласна съм, че търсенето трябва да е резулат, а не цел. Ако всичко е фън търсенето ще се появи от самосебе си.  Заглавието ти е малко префърцунено " Светът през погледа на българките" .  Др. коледа можем да ги продадем на коледния базар.

Според мен за една такава инициатива трябва

а/ да има ясно заглавие, по възможност кратко, непретенциозно, за да може женките , като мен, които нямат какво да правят по цял ден да разчупят гънките  Laughing

б/ да има ясен таргет ( например жени около 35-40 в България)

в/ конкурс за есе, защото ако 50 пишат, да се изберат с гласуване примерно 20 и да се публикуват

есетата може  да имат 'спирки' т.е обединяващи точки, напр. форума, интернет, чаша кафе, тефтер.. много неща.


после идва графика, издател, пари и най-важното разпространение.

аз с кеф ще пиша. 



Последна редакция: вт, 18 дек 2007, 14:16 от TwinsZia

# 8
  • Мнения: 6 167
забравих да туря цената за издание.
4,00лв. е максимум на издание и то пълноцветно, като сумата може да е и доста по-малка.
имам спомен от ръководства, които сме издавали в старата служба.
1000 бройки са 2000 евро.

# 9
  • Мнения: 907
Обожавам инициативи 'самиздат" Mr. Green

На мен ми се пише за благотворителност, чест и слава.  Laughing

Айде тебе чаках  Mr. Green. Вече сме 2. Пошегувах се де, докато мислех за стратегии за руския пазар. Те много ни обичат, та затова (или поне така казвaт  Rolling Eyes).
"Ръкописите" ще си ги разменяме. Само не знам преди да пишем ли или след това, за да не се влияем. Ама айде още да се включат, па ще видим. Може и по повечко от страна мисля, не пречи.
Ако е с отворен конкурс, ще трябва тук да се публикуват, а това ще опорочи нещата. За какво да ги продаваме тогава.

Последна редакция: ср, 19 дек 2007, 12:04 от MegiX

# 10
  • Мнения: 6 167
точно, първо да 'изчистим концепцията', както казваше моя бивш шеВ Mr. Green

# 11
  • Мнения: 7 914
като се сложи и едно подзаглавие, че книгата е написана/ събрана от форумки на мамаБГ и тираж в Бг съм сигурна , че ще има Mr. Green

# 12
  • Мнения: X
пиши ме и мен в кюпа с Дания и Швеция ... засега
че даже и пари не искам, само известност  Mr. Green

честно, мисля, че така може да се съберат много повече пари за благотворителни цели, отколкото по разни други мероприятия

# 13
  • Мнения: 907
пиши ме и мен в кюпа с Дания и Швеция ... засега
че даже и пари не искам, само известност  Mr. Green

честно, мисля, че така може да се съберат много повече пари за благотворителни цели, отколкото по разни други мероприятия



Чудесно, покрихме половин Зап.Европа.  Grinning
Но трябват още поне 7 мисля аз.

# 14
  • Мнения: X
мм, София след Копенхаген
пак беше стрес и голяма промяна да започнеш наново

# 15
  • Мнения: 6 167
E njama nuzda po edin ot strana  Laughing
Moze da sa ot gradove. 
Послания от Париж и Прованс  са различни.

Иванка Иванова
Лондон, Великобритания


Даниела Петрова
Болцано, Италиа 

" събудих се..." ... и тн. мисли и размисли

# 16
  • Мнения: 353
 Peace в отбора-Париж,парижани...110 години след "Вертеп" на Зола...
улиците описани в книгата още носят същите имена... и квартала си съществува

за чест и слава,и дечицата от домовете........................и пари,ако останат Laughing

# 17
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969
И аз бих написала нещо ( само да няма много кратък срок, моля, че заминавам за ваканцията)

# 18
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 686
еййй, за Париж Шомон ме е изпреварила...
нe че съм кой знае какъв писател, за чест и слава и аз мога да се включа... дето казва Лени, заради разчупването на гънките...  Laughing

# 19
  • Мнения: 907
Ей, браво  Hug. Направихме половината бройка. Нищо че сте 2 от Париж - може да пишете или заедно или 2 есета за различни неща. Аз тогава ще взема да нахвърля нещо през ваканцията (2 седмици няма да имам нет от събота).

Последна редакция: ср, 19 дек 2007, 12:00 от MegiX

# 20
  • Мнения: 927
А арабските мами броят ли се? Защото нашите теми са почти готови есета  Laughing
Сериозно - това е прекрасна идея и смятам, че ще има успех.

# 21
  • Мнения: 907
А де наемаш ли се? Там при вас е направо приказка - поне 2-3 да сте оттам, а?
Има и от най-невероятни места - Бахрейн, Ямайка  Shocked, Коста Рика, ама си траят още.
Американки, канадки също се спотайват.

# 22
  • Мнения: 927
Разбира се !! Нашата темичка ще обединим усилия и все ще излезе някой шедьовър  Laughing
Меги, само бих те посъветвала ако можеш да смениш заглавието, защото звучи като обява за работа и сигурно затова няма голям интерес  Confused Аз няколко пъти я подминах и не ми хвана окото.

# 23
  • Мнения: 927
Моето предложение е всяка тема да си излъчи есе - победител и от там вече да се гласува общо за най - добрите.

# 24
  • Мнения: 545
обадете се на Мамма-та, непременно. Мисля, че няма да има никакъв проблем да се отдели място на сайта - както за текста така и за галерии.

ако е нужно, мога доста експедитивно да ви спретна място да работите по текста заедно. затворено или отворено - както си го поискате. нужно е само за това да са наясно авторите, не знам дали всички от тях ще искат да си 'затворят' текста.

всъщност, ако ще печатате, това може да е спокойно 'дъ бест' а ако има неотпечатани неща те да си останат някъде онлайн.

еди
ПС само поговорете с Мамма, едва ли ще е против.

Последна редакция: ср, 19 дек 2007, 09:59 от T3-M4

# 25
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
аз се цаня за гласоподавател  Laughing
анонимен, оба4е Crossing Arms

оф: Меги, от кога ви по4ват намаленията? 4е трябва да посетя Мендризио с голямата Щерка  ooooh!

# 26
  • Мнения: 907
Докато беше "да направим нещо полезно" - имаше 140 посетители, откак стана "работа" станаха 445, та не знам.
Ами предложете заглавие, не съм много по рекламата, аз.
Ще напиша и на Мама днес-утре, мерси Еди.


Феиам, аз съм доста игнорантна по темата, ама ще проверя ако мога и ще пиша на лични.

# 27
  • Мнения: 352
И аз бих се вкючила....  Blush  ...с огромно удоволствие, макар че държавата "ми" не е много екзотична... Confused  (Словакия)

Меги, имам и някои идеи. Ще ти пиша на лични.

# 28
  • Мнения: 580
Аз съм коавтор на някоя сладкодумна австрийка  Grinning Пък като станем известни и ни канят по изложения на книгата ще се заема с превода  Laughing

Босилече, недей на лични и на мен са ми интересни идеите ти!

# 29
бих могла да напиШа неЩо, но Ще ми трябва редактор ... не съм от сладкописните

# 30
  • Мнения: 907
Така харесва ли ви заглавието? По същество, без увъртания.  Grinning

Мислих и по предложението на Еди. Аз съм за затворен текст. Ще си направим работна група от тези, които са сериозни и всякакви "чернови и ръкописи" да се скрият дълбоко. Даже не съм много сигурна дали да го правим чрез форума или да си комуникираме директно, евтл и чрез Skype. Т.е. нищо да не остава по сайтове. Това ще е copyright-ван труд и ще се продава, затова. При еБоок-а има възможност да се изтърве и някой да го публикува, та еБоока трябва да се появи чак след като разпродадем по-голяма част от hardcopy-тaтa. Но това ще доуточним малко по-малко.

Gioia можеш да се сработиш с Лени  Mr. Green или пък с Феиам (що мисля че тя е филолог по образование, даже български  newsm78).
Аз също мисля да си привикам съавтор  Blush.
Босилек, какво и е на Словакия - много интересно даже като изт. европ. страна, влязла преди нас в ЕС. Давай идеите. Hug

# 31
  • Мнения: 1 909
Само аз ли не схващам още какво ще се пише в тази книга? Rolling Eyes С удоволствие бих участвала, стига да разбера каква ще е точно темата и идеята

# 32
  • Мнения: 907
Само аз ли не схващам още какво ще се пише в тази книга? Rolling Eyes С удоволствие бих участвала, стига да разбера каква ще е точно темата и идеята

Аз лично смятам да пиша за манталитета на швейцарците, за порядки, начина на живот, възгледи. Нали знаеш "За Япония като за Япония" на М.Семов? Представи си всеки да напише една глава от тази книга но за мястото където живee (може и само за градчето да е). Можеш даже да използваш и нещо (или по тема), което си писала тук, редактирано малко или много.
Като дойдох при вас в Прованса  Grinning, четох една книжка специално за Прованса от една немска поредица "Упътване за ползване на ... Прованса" (преведено буквално) има и за мн. други места (БГ нямат - ето и тук има поле за изява  Thinking). Много увлекателно беше написано за разни аспекти - какво си говорят провансалците на маса, какво готвят, как празнуват, училище, образ. система през погледа на авторката - германкa, пренесла се да живee там със семейството. От същата поредица четох на един германец, женен за испанка, за Испания. Написано е така все едно някой ти го разказва в момента. Не претеницозно, но увлекателно.

OFF От същата поредица има обаче книжка от българин за Индия (http://www.amazon.de/Gebrauchsanweisung-f%C3%BCr-Indien-Ilija-Tr … now/dp/3492275524).

Последна редакция: ср, 19 дек 2007, 12:33 от MegiX

# 33
меги, аз викам да не даваШ пов4е примери за да не стане масово копиране на стил и съдържание (дори и несъзнателно)
пове4ето подобни неЩа, които 4ета в нета, ми се струват доста глупаво_наивни (от сорта на пристигнах на летиЩето, много беШе голямо с много хора и големи реклами .... Grinning)
дайте вЕрно да размърдаме гънките за неЩо стойостно и най_ве4е оригинално и ли4но (това е доста трудно)

# 34
  • Мнения: 907
пове4ето подобни неЩа, които 4ета в нета, ми се струват доста глупаво_наивни (от сорта на пристигнах на летиЩето, много беШе голямо с много хора и големи реклами .... Grinning)
дайте вЕрно да размърдаме гънките за неЩо стойостно и най_ве4е оригинално и ли4но (това е доста трудно)

А не, сакън, без простотии  Embarassed. Примерите, които давам са стилно написани от професионалисти.
Няма да се плюе нито по БГ, нито по страните, съвсем аналитичен подход се иска  Stop.
Също, всеки може да си има собствен стил - това ще е сборник все пак и разните стилове са даже желателни.

# 35
  • Мнения: 927
Пуснах линк в арабската тема и се надявам да измислим нещо.
Някой писа ли на Мамма?
Дано излезе нещо наистина стойностно! Меги,  Hug  Hug

# 36
  • Мнения: 907
Я да видим какво се получи досега:

- simplyaven Канада
- MegiX - Швейцария
- VanillaSky - Швейцария (Америка)
- Lennie, gioia - Италия
- Joel - Дания, Швеция
- Калинка - Холандия
- *Iman* - отговаря за арабския свят  Grinning
- dtti - Сирия
- Шомон, Rotsa, chumbi - Франция (Париж/Прованс)
- bosilek - Словакия
- LaDolce - търси гл. автор за Австрия
- Didi3 - USA

+-10 есета  Grinning

*Iman*, не, още не съм писала на Мама. Какво да и пиша, трябва да измислим какво искаме.  newsm78

Последна редакция: ср, 19 дек 2007, 22:08 от MegiX

# 37
  • Мнения: 141
MegiX, бих се включила.

Макар и да имам скромен опит в Швейцария, (от три години живея тук със семейството си) бих пробвала. Ако ми хареса или по скоро ако есето се одобри, може да пробвам с още едно и за Америка.

Поздрави!

# 38
  • Мнения: X
мота ми се заглавие в духа на Даръл : "Моето семейство и други животни"

напр "Местните и други луди"
да има малко хумор още на корицата викам аз

а и май ще трябва да търсим коректор - все пак не сме професионалисти, ще имаме граматични и стилистични грешки
даже май се сещам за една мацка, ако няма други предложения

# 39
  • Мнения: 907
MegiX, бих се включила.

Макар и да имам скромен опит в Швейцария, (от три години живея тук със семейството си) бих пробвала. Ако ми хареса или по скоро ако есето се одобри, може да пробвам с още едно и за Америка.

Hе искаш ли първо за Америка, че там си нямаме никого засега? Иначе трябва да се разберем кой какво ще пише да не се повтаряме.

мота ми се заглавие в духа на Даръл : "Моето семейство и други животни"

напр "Местните и други луди"
да има малко хумор още на корицата викам аз

а и май ще трябва да търсим коректор - все пак не сме професионалисти, ще имаме граматични и стилистични грешки
даже май се сещам за една мацка, ако няма други предложения

А, заглавието трябва да грабва окото, да  Flutter. Ще го измислим дотогава - виж затова и отворен конкурс можем да направим. Коректор непременно, може и 2  Grinning. От форума ли е?

# 40
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969
Нали ще имаме време за написването ( достатъчно хем да дойде музата, хем да седнем зад компютъра)?

# 41
  • Мнения: 907
Не се безпокой, тези неща не стават от днес за утре. Ние тепърва бистрим тук идеите.
Даже критичният брой не се е събрал още, според мен. Малко сме все още.

# 42
  • Мнения: 6 167
Joel, харесва ми идеята за всякакво весело подобие , различаващо се от " Светът през погледа на емигранта" или " Една жена на 33 в чужбина"  Laughing И няма нужда да се пише от гледна то1ка на каквато и да е компентенция за страната.  По-интересно ми е не представянето на страните ( няма да е лично), а представянето на жените в различни реалности, събиращи се на подобно място ( форум например). В кратки форми. 

Ако приемем, че във всяко есе ще има обща спирка - сядането пред форума, пиенето на кафе сутрин ( пред компютъра), воденето на детето на детска, можем да свържем есетата в една обща идея., като най-лесно ми идва "ЕДин ден ... " но може и да е друго, например "Днес ще имаме гости италианци" ( напр.)  Не знам дали се разбира какво се опитвам да обясня.


# 43
  • Мнения: 907
като най-лесно ми идва "ЕДин ден ... " но може и да е друго, например "Днес ще имаме гости италианци" ( напр.)  Не знам дали се разбира какво се опитвам да обясня.


А като кажеш "един ден ..." и ме побиват тръпки. Представям си го от сорта на "Станах, нахлузих чехлите, отидох до тоалетната, пуснах водата, пих кафе и седнах пред компютъра да питам във форума къде има бг сирене, че това дето мама ми донесе от БГ свърши. А тук има в Лидл, но не е същото, а е и много скъпо. Трябва ми за баница, защото мъжът ми обича, но само ако аз му я правя, мама като прави яде само да не я обиди. А тя много се обижда, защото не разбира какво говорим и си мисли, че е за нея."  Stop
 
Не очаквам точно от теб такива неща    bouquet , но да си кажа все пак.

Виж "чакаме гости италианци" звучи по-интригуващо, особено ако е някак стилизирано - в смисъл правиш връзка с общоприетите неща - прието ли е да се носи букет на домакинята, закъсняват ли и пр.

За мен е някак по-лесно да пиша по принцип базирано на 16г., факти и лични случки. А и по-скоро мисля да пиша за младините, та не знам защо фиксираш 30-40г.  Rolling Eyes
Светът през погледа на бг емигрантка ще е същността на книгата, но не е нужно да е в заглавието, скучно е.


Последна редакция: ср, 19 дек 2007, 16:09 от MegiX

# 44
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Чудесна идея момичета , даже се чудех как не го е направил някой все още .
Да се синтезират темите , да се сведат историите до едно главно действащо лице ...и ето ти роман .Simple Smile
Аз съм в БГ , нямам никаква връзка с Арабския свят , освен емоционална , но си допаднахме с момичетата в темата и останах при тях . Всеки ден препрочитам постовете и неволно правя паралел между тяхното ежедневие и моето - мисля , че книжката ще бъде интересна точно с това .
"Моят свят , твоят свят- ти и аз " - заглавие или тема за писане в тази посока би ме провокирало .
Ако смятате , че като контрапункт на чужбинските истории , една БГ история , на "европейка" от село , ще  намери своето място - насреща съм . Ще разшавам сивите клетки през зимната ваканция .То и без това работя като учител за чест и слава - още малко няма да ми е излишна Simple Smile
Чакам избистряне на идеята .

# 45
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969
Lennie ,
много не се разбира......
Аз нямам дете.....Може би е интересно да пишем съпоставяйки това, с което сме отрасли и изградили като ценностна система и ова, което е тук? Или просто една сборна точка, но всеки да напише това, което му идва?

# 46
  • Мнения: 907
Много ми хареса в една от чужбинските тема кой къде е и как е там, някой от БГ се намеси и каза всичко много хубаво, ама да  ви разкажа и за една БГ, която сигурно ви е доста чужда... Laughing нещо в този стил. Та не знам за БГ със сигурност ако правим чужбинско издание, трябва да има есе. Пък може и в 1то издание, защото със сигурност ще го продаваме и всред бг емиграция навън.

# 47
  • Мнения: 907
Още нещо. Можем да пуснем тема в Клюкарника да се допитаме какво е интересно на хората да прочетат - по теми или даже по държави. Не че можем да се съобразим с всичко, но може да се получат интересни хрумвания.
Така да се каже проучване на пазара.

Последна редакция: ср, 19 дек 2007, 16:12 от MegiX

# 48
  • Мнения: 141
Mеги, "за сега" е относително понятие.  Grinning Много повече са регистрираните форумки, живеещи в Америка, отколкото тук. Въпрос на време е да се появи желаещ. Аз както споделих, последните три години живея тук, макар че друго ми е на сърцето.
От друга страна съм сигурна, че ще се разберем с теб и няма да допуснем повторения.  Wink Убедена съм, че всеки един от нас има какво да сподели, базирано на различен опит и впечатления.
Ако нещо не съм разбрала правилно, моля за поправка!
Признавам, че липсва конструктивност, иначе идеята ме спечели.   Hug

# 49
  • Мнения: 907
VanillSky, разбира се всеки има различен стил и различен опит. Ще се договорим по-късно. Какво значи липсва конструктивност  Thinking? Много сме конструктивни даже - ето 2ри ден и вече почти целия авторски състав е известен  Grinning. Търпение, всичко ще се нареди, трябва да узреят нещата. Все пак книга ще пишем, а не постинги  Naughty.

# 50
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Много ме беше впечатлил , преди време , един филм , не помня как се казваше , но ... представляваше поредица от истории за жени с различни професии , с различен статус , които правеха аборти и последствията от тях . Нямаше общи герои , всяка история за себе си , но ги обединяваше проблема им и начина на справяне с него .
Та ... като нещо такова виждам бъдещата книжка - отделни есета с описано преживяване - това , което ни е впечатлило или оставило следа в нас в следствие на начина ни на живот , на промените в политическото устройство на света , отварянето на границите , пътувания , работа , кариера , семеен живот , деца или невъзможност да ги имаме - все неща събрали ни във форума и отдалечили ни в разстояния и мащаби - как мислите ?

# 51
  • Мнения: 3 034
аз ще пиша, момичета - в раздел "Малка къща в прерията"  Joy сериозно, много добра е идеята, съгласна съм с Лени обаче, че трябва да има обединяващ момент във всяко есе. освен това съм филолог и си пиша професионално, та ако имате нужда мога и да коригирам  Peace сега отивам на работа, но ще следя като се върна. само не го правете по държавни теми моля, защото в канадската влизам много рядко, а в Клюкарника изобщо не влизам по принцип  Praynig

# 52
  • Мнения: 907
аз ще пиша, момичета - в раздел "Малка къща в прерията"  Joy сериозно, много добра е идеята, съгласна съм с Лени обаче, че трябва да има обединяващ момент във всяко есе. освен това съм филолог и си пиша професионално, та ако имате нужда мога и да коригирам  Peace сега отивам на работа, но ще следя като се върна. само не го правете по държавни теми моля, защото в канадската влизам много рядко, а в Клюкарника изобщо не влизам по принцип  Praynig

Най-сетне и един профи Grinning

# 53
  • Мнения: X
то е ясно, че всяко есе ще си има негово заглавие

напр моите: "В Дания все още търсим гнилото" - заигравка с Хамлет

за тук, северно швецко : "Внимание, пази се от ловеца"

но самата книга трябва да има обединяващо име, леееко загатващо, че не сме сериозни
напр: "Ние сме във всеки форум"  Mr. Green

# 54
  • Мнения: 6 167
аз ще пиша, момичета - в раздел "Малка къща в прерията"  Joy сериозно, много добра е идеята, съгласна съм с Лени обаче, че трябва да има обединяващ момент във всяко есе. освен това съм филолог и си пиша професионално, та ако имате нужда мога и да коригирам  Peace сега отивам на работа, но ще следя като се върна. само не го правете по държавни теми моля, защото в канадската влизам много рядко, а в Клюкарника изобщо не влизам по принцип  Praynig

Най-сетне и един профи Grinning

и той ме разбра  hahaha

# 55
идея: какво Ще кажете есетата да са написани на бг и на езика на страната, в която живее авторката (или поне някаква 4аст от есето)?

# 56
  • Мнения: 907
идея: какво Ще кажете есетата да са написани на бг и на езика на страната, в която живее авторката (или поне някаква 4аст от есето)?

Ти защото си от тези със затруднения на бг.  Joy  hahaha

А с каква цел? Нали пишем първо за бг?

Значи аз в петък най-късно ще помоля Мамма и Татти Laughing да ни дадат скришно място, където да обсъждаме по-конкретните въпроси относно съдържание, издателство и пр. Достъп ще имат само тези, които се обявиха, че ще пишат (и само да смеят да се отметнат после  smile3513).

И отивам в творческа почивка за 2 седмици  newsm68, след което изравям пак темата и почваме по същество.
 
Надявам се дотогава да са се обадили доброволно и от други  страни, градове и континенти.
Ако не, ще посочваме, т.е. мисля си наистина някои, които пишат с удоволствие и интересно да поканим лично  newsm51. Какво ще кажете, а?

Последна редакция: ср, 19 дек 2007, 19:52 от MegiX

# 57
  • Мнения: 353
Тук, и в английско, на  голяма популярност се радва едно книжле- "God save la France"  с оригинално заглавие "A year in the merde".

# 58
  • Мнения: 160
Меги,
много добра идея! Може да ме включите и мен за Щатите, но, както вече беше казано, дайте да се съсредоточим върху нещо конкретно - примерно как децата се адаптират, нещо от рода на първо поколение имигранти от България или пък как ние жените се адаптирахме, как виждаме страната в която сме, как намираме реализация като имигрантки, майки, съпруги и т.н.

# 59
  • Мнения: 3 804
да се запиша и аз-за сирия

# 60
  • Мнения: 907
Диди, добре дошла (дтти и ти   bouquet ), включвам ви. Да права си че трябва да доуточним темите, защото според мен е невъзможно да е една. Ситуациите ни са доста различни и за всяка предизвикателствата са били различни и оттам нещата, за които може да пише. Аз примерно много искам да опиша това, което е уникално може би за Швейцария като манталитет и което отчасти се е пропило в мен, докато за адаптация на децата не мога да пиша, тъй като практически не е имало такава. Мога и да пиша за отношенията между студенти, въобще млади хора, за което пък някоя, която е дошла направо с или в семейство не би могла. И обратно.

- simplyaven Канада
- MegiX - Швейцария
- VanillaSky - Швейцария (Америка)
- Lennie, gioia - Италия
- Joel - Дания, Швеция
- Калинка - Холандия
- *Iman* - отговаря за арабския свят  Grinning
- dtti - Сирия
- Шомон, Rotsa, chumbi - Франция (Париж/Прованс)
- bosilek - Словакия
- LaDolce - търси гл. автор за Австрия
- Didi3 - USA
- Другарче - България?

+-10 есета  Grinning

Последна редакция: ср, 19 дек 2007, 22:12 от MegiX

# 61
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Така харесва ли ви заглавието? По същество, без увъртания.  Grinning

Мислих и по предложението на Еди. Аз съм за затворен текст. Ще си направим работна група от тези, които са сериозни и всякакви "чернови и ръкописи" да се скрият дълбоко. Даже не съм много сигурна дали да го правим чрез форума или да си комуникираме директно, евтл и чрез Skype. Т.е. нищо да не остава по сайтове. Това ще е copyright-ван труд и ще се продава, затова. При еБоок-а има възможност да се изтърве и някой да го публикува, та еБоока трябва да се появи чак след като разпродадем по-голяма част от hardcopy-тaтa. Но това ще доуточним малко по-малко.

Gioia можеш да се сработиш с Лени  Mr. Green или пък с Феиам (що мисля че тя е филолог по образование, даже български  newsm78).
Аз също мисля да си привикам съавтор  Blush.
Босилек, какво и е на Словакия - много интересно даже като изт. европ. страна, влязла преди нас в ЕС. Давай идеите. Hug

мога да оправям граматика, но не стилистика, Щото рискувам да пренапиШа вси4ко  Mr. Green, а е хубаво да се съхрани стилът на авторките.
във всеки слу4ай, при нужда, съм на разположение. за твор4ество нямам време, колкото и да ми се иска  Confused

# 62
  • Мнения: 1 017
Браво, момичета!
Много ценно начинание!
Стискам палци да се справите блестящо!!!
  bouquet  bouquet  bouquet

# 63
  • Мнения: 907

Стискам палци да се справите блестящо!!!


Аха, палци ще стискаш значи - затова няма да пишеш.  Crossing Arms

Последна редакция: ср, 19 дек 2007, 23:54 от MegiX

# 64
  • Мнения: 3 034
ей ме на  Mr. Green върнах се от работа, но и там посвърших нещо, тоест поразрових, поразпитах по-профита от мен  Wink аз за заглавие си мислех нещо закачливо, кратко и малко да остава недоизказано - да има енигма ако ме разбирате, примерно "Аз съм тук" - в смисъл ние сме на всички тези места - различни, но и еднакви. за корица се замислих за глобус и около него малко карикатурни фигурки на разни мацки, с онези смешните балончета за говорене, които им излизат пред устите - за съжаление няма как да онагледя, но само нахвърлям идеи  Peace

за есетата: момичета, ако книгата има успех ще има и втора, дай боже и трета, затова аз си мислех да не слагаме много ограничена тематика сега... в смисъл, че сега може всяка да опише малко по-генерална гледна точка към мястото, където е. ако сложим деца/адаптация много момичета няма да могат да пишат, това важи и за всяка друга такава конкретика. аз си мислех за впечатления, щрихи, точно както се рисува картина - да скицираме сега, пък дай боже по-нататък и да разкрасяваме  Peace има и друго - различните градове и провинции са толкова различни, че аз лично не бих писала за Канада, ще пиша за моето малко място тук и какво се вижда през моя малък прозорец - лично и персонално  Hug ам това ми идва наум засега, на линия съм и вече май съм готова с 1-2 абзаца  Peace

# 65
  • Мнения: 907
за впечатления, щрихи, точно както се рисува картина - да скицираме сега, пък дай боже по-нататък и да разкрасяваме  Peace има и друго - различните градове и провинции са толкова различни, че аз лично не бих писала за Канада, ще пиша за моето малко място тук и какво се вижда през моя малък прозорец - лично и персонално  Hug ам това ми идва наум засега, на линия съм и вече май съм готова с 1-2 абзаца  Peace

Да, и аз така си го представям, ама недей сега с много подробности да обсъждаме, нека това го правим по-скришно, като ни дадат затвореното място.  Sunglasses

*Iman*, ти ще пишеш ли за Дубай? Остава ни сега и другото полукълбо - Южна Африка, НЗ, Австралия.

# 66
  • Мнения: 353
Какво си спомняте от първия час  

А какво ще кажете да се придържаме максимално към истината???
Да започнем точно с описанието на форума-това е ,което ни обединява...Все едно пишем отговори по темата за първия час ...

# 67
  • Мнения: 1 017

Стискам палци да се справите блестящо!!!


Аха, палци ще стискаш значи - затова няма да пишеш.  Crossing Arms
Laughing
Ami az chitatel ne pisatel Simple Smile
To se vijda i po broia na postingite mi vav foruma(regnata sym ot 2002) Embarassed
No inache moga s drugo da pomagam ako iskate i imate nujda Simple Smile

# 68
  • Мнения: 3 034

Да, и аз така си го представям, ама недей сега с много подробности да обсъждаме, нека това го правим по-скришно, като ни дадат затвореното място.  Sunglasses


упс, съжалявам, отнесох се  Embarassed

# 69
  • Мнения: 4 399
Аз съм коавтор на някоя сладкодумна австрийка  Grinning Пък като станем известни и ни канят по изложения на книгата ще се заема с превода  Laughing

Аха, и аз така.  Wink Време за писане наистина нямам, пък и докато не е уточнена темата, не знам дали имам нещо което мога да кажа. Но идеята много ми харесва и най-вече благотворителната част в нея, така че имам желание да се включа с каквото мога. Като начало ще дам линк към тази тема в австрийската.

# 70
  • по Пътеката
  • Мнения: 180
     Здравейте!
Бих искала и аз да се включа.От софийска гледна точка Simple Smile

Имам и няколко идеи,като за начало.
Може книжката да е формат на "пътеводител".
Като изказ -стилна и семпла.На места -хумористична и вкусно иронична.

 Поздрави Simple Smile

Последна редакция: чт, 20 дек 2007, 08:38 от anhesa

# 71
  • Мнения: 927
Меги,  Hug
Аз в момента съм в Бг, но съм живяла и работила повече от 7г в емирствата. Емоционално съм свързана завинаги араския свят.. и имам много какво да кажа - дано да мога и да го напиша  Laughing.
Имам някои предложения, но наистина е по-добре да обсъждаме идеите си по скришничко  Wink

# 72
идея: какво Ще кажете есетата да са написани на бг и на езика на страната, в която живее авторката (или поне някаква 4аст от есето)?

Ти защото си от тези със затруднения на бг.  Joy  hahaha

А с каква цел? Нали пишем първо за бг?


ами за да покажем Шизофрени4ната си съЩност  Mr. Green
на мен би ми било интересно да видя как се изразяват моми4етата в ежедневието си , някак си по_автенти4но би било ....

Цитат


И отивам в творческа почивка за 2 седмици  newsm68, след което изравям пак темата и почваме по същество.
 

май за доста хора важи горното ....

# 73
  • Мнения: 1 017


Супер идея, Меги  Grinning

На мен писателските ми заложби са изразени в научната сфера и на англ.   Tired
ОбачЕ няма представител на Финските земи, така че се чувствам длъжна да се "предложа"  Laughing

Успех на всички ентусиастки  Hug

И Весела Коледа, сладурки  Heart Eyes

# 74
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
И аз да се включа, за Щатите - живяхме там близо 8 години - та имам малко опит и впечатления  Laughing

Живот и здраве, скоро и за Мароко ще мога да се включа - но след Новата Година ще имам да донасям и от там  Mr. Green

За идея - не знам дали и тук са популярни т.нар. Chicken Soup for the...(нещо си)  или от серията .... for Dummies (хе-хе) книжки - та идеята ми беше да е нещо сходно като характер - например какво е да бъдеш майка в .. еди коя си държава. Абе, вие кажете, ние ще творим.  Crazy

# 75
  • Мнения: 907
Europe
- GI - Англия
- MegiX - Швейцария
- VanillaSky - Швейцария (Америка)
- LaDolce, Vjara - търси гл. автор за Австрия
- Шомон, Rotsa, chumbi - Франция (Париж/Прованс)
- Lennie, gioia - Италия
- Joel - Дания, Швеция
- mama B - Финландия
- Калинка - Холандия
- bosilek - Словакия

Amerika
- Didi3, TarikMom - USA
- simplyaven - Канада

Asia
- *Iman* - отговаря за арабския свят 
- dtti - Сирия
- peti911 - Izrael

България?
- Другарче, anhesa

феиам - консултант Grinning

22 участнички!

Написах молба до тати да ни пусне в някоя по-тъмна стая  Grinning. Надявам се има техн. възможност да се направи закрит подфорум към чужбинския, където да влизаме само ние "писателките" (жалко че няма и писатели). Има доста теми, коите можем да обсъждаме паралелно. Може всяка от нас да се представи по отношение на какво е писала и дали е профи. 1-2 теми ще има за съдържание, форма, стратегия. Друга за печат - цени, оферти. Трета за реклама, после за финанси и т.н. има доста аспекти, по които тепърва ще решаваме. За формата наистина има много възможности. Моята първоначална идея както казах беше ала М.Семов, но може и наръчник, ще видим първо къде са ни компетенциите като екип. А и пазарът може да си каже тежката дума - т.е. да представим по-късно възможностите като анкета в Клюто?

off В библиотеката видях "desperate housewives" мотамо сценария. Представяте ли си има хора, които освен че го гледат и го четат  Rolling Eyes. Та какво остава за нашите неизмислени истории.

Последна редакция: пт, 21 дек 2007, 00:16 от MegiX

# 76
  • На село (близо до Лондон)
  • Мнения: 1 402
Много добра идея особено благотворителната част Grinning!!!

Аз се предлагам да пиша за Англия през моят поглед и преживявания през последните 9 години; нямам проф. опит да пиша на български (помощ по редакции и тн: добре дошла Hug), но имам на английски, статии по научни тематики.
Сега съм в къщи по майчинство с второто бебче и ще имам време, надявам се Heart Eyes

# 77
  • Мнения: 907
GI,  включих те bouquet

Аз писах на всички потенциални писателки емаил, ама няма вече да го правя, не ми и отговаряйте. Ужасно е тормозно да се пише само до 3, направих и грешки в 2 пратки и пак пращах, въобще не може така да се комуницира. Трябва ни място за дискусии, налага се още да чакаме, нямам отговор  Thinking.

Последна редакция: чт, 20 дек 2007, 16:42 от MegiX

# 78
  • Мнения: 1 909
Меги, я не се тормози - ти вече пусна мухата, чакай малко сега на всеки да му светне лампичката и после ще си светим в тъмната стаичка. Предполагам, че най-реалистично е това да стане след празниците  Heart Eyes

# 79
  • Мнения: 2 952
   Браво бе , мен  не ме слагате а ?...Ама може би не сте надникнали в темата ми хич.....по разни причини.....Мале мале , рев и скърцане със  зъби , не ще  спя  няколко нощи сега  ужасТТТ   Joy
   

# 80
  • Мнения: 907
   Браво бе , мен  не ме слагате а ?...Ама може би не сте надникнали в темата ми хич.....по разни причини.....Мале мале , рев и скърцане със  зъби , не ще  спя  няколко нощи сега  ужасТТТ   Joy
   

Споко, слагам те, книгата още не е отпечатана  Mr. Green. Тъкмо се чудех къде си. Интересен ми е Израел пък и с арабките, чудесно си пасвате  Grinning.
Къде ти е темата? Аз писател, не читател  Grinning.

Видях я  Shocked. Ами ти цялата книга си написала, ние какво да правим тогава, айде печати и да си ходим  newsm49.


Шегувам се, ей, да не си тръгнете наистина  Laughing.

Последна редакция: пт, 21 дек 2007, 00:42 от MegiX

# 81
  • Мнения: 2 952
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=248324.0   ей  я на ИЗРАЕЛ   

скици

# 82
  • Мнения: 353
Меги-тъкмо се наканих(и ми се иезбистри идеята,де)да ти отговоря на лични  bouquet...Добре,че първо минах от тук,за да видя,че сме предприели тактиката на изчакване Laughing

# 83
  • Мнения: 3 423
Тук, и в английско, на  голяма популярност се радва едно книжле- "God save la France"  с оригинално заглавие "A year in the merde".

Много веселяшко книжле, нали?!
Четох го преди година и се хилих.

Идеята ви е хубава.

# 84
  • Мнения: 907
Тати вчера беше изморен, но ми е обещал нещо за днес.
Не за друго, но ако водим лични кореспонденции другите няма да са наясно и после пак трябва да се обясняваме.
Дано стане преди да замина утре по обяд.

Liska - за Германия никого си нямаме Wink

# 85
  • Мнения: 3 423
Liska - за Германия никого си нямаме Wink
Виждам, но нямам време за писане.
Евентуално бих се включила с редактиране
и разни други работи, технически, например.

# 86
  • Германия
  • Мнения: 8 102

Liska - за Германия никого си нямаме Wink
Защо не питаш Весито -ако не учи за изпити, Риен- ако намери време от бебегледане.
Първата има запомнящи се изказвания, втората има интересно идване в Германия  Mr. Green

(сега да не ми скочат и двете, че ми отидоха дрипите)

# 87
  • Мнения: 2 013
Мога де са включа с есе от Афганистан. Вече няколко написах, няма да ми е трудно.

# 88
  • Мнения: 952
Момичета идеята е много интересна и с радоста забелязвам колко много желаещи има. Аз ще ви стискам палци да се появи вдъхновението ви и да сътворите прекрасни разкази.
С нетърпение ще дочакам момента, в който ще си купя книгата.
Аз за съжаление не мога да пиша хубаво, но с радост ще помагам ако има нужда.

На мен лично ми бе много интересна темата за Първия час. Обаче по-скоро като първите впечатления от страната(като разказа на Joel да речем).

MegiX - зарадвах се като видях ника ти, когато подхвана темата преди няколко дни. Сега обаче направо се чудя откъде намираш сили и енергия за такива невероятни идеи, покрай ангажиментите с децата. Нацелувай ги, сладурите.

Момичета успех   bouquet и ако имате нужда от помощ просто свиркайте.

# 89
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969
Весела Коледа на всички и до след 2 седмици!

# 90
  • Виена
  • Мнения: 1 247
MegiX, хубаво хрумване!   bouquet Успех на племенницата ти! Радвам й се от сърце!
Идеята вече работи  Laughing . Vjara, както е обещала, даде линка в австрийската тема и ето, че ви открих  Grinning Ще се пробвам да се класирам за търсенето на LaDolce, ако ме иска  Wink Току-що направих една година, откакто живея във Виена, та не знам колко ще съм компетентна, но със сигурност съм впечатлена и имам какво да разкажа  Peace
Пожелавам огромен тираж и хипер популярност на изданието в името на някоя добра благотворителна дейност!  Hug

# 91
  • Мнения: 160
Весели празници и от мен и много творчески успехи през идната година!  bouquet

# 92
  • Мнения: 934
Нямам търпение да прочета бъдещата книга!

Може и аз нещо да понапиша за Дубай, въпреки че има и други... Но колкото повече, толкова по-добре, нали?

За кога се искат въпросните писания? Ще си определим ли някакъв срок?




# 93
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
newsm56 Май не видях включили се от Испания....

# 94
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Тькмо Щях да кажа 4е няма никой от Испания newsm78,а сме толкова много.
Хайде казвайте ,ако искате инфо и от тук Crazy

# 95
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Какво си спомняте от първия час  

А какво ще кажете да се придържаме максимално към истината???
Да започнем точно с описанието на форума-това е ,което ни обединява...Все едно пишем отговори по темата за първия час ...

Много хубава идея PeaceНа мен ли4но ми харесва този вариянт,мисля си 4е Ще е по интересна книжката ако е написана в този стил.

# 96
  • Мнения: 907
Скиорски привет от 2700м (къде трябва да се качи човек за безплатен интернет Simple Smile)

Виждам че темата не е замряла. Чудесно е и за Афганистан и за Испания, Австрия. Ще обсъдим темите в закрит подфорум, търпение. Не е за днес или утре, нямаме бърза работа. Когато сме
 тогава. Най-късно до следв. Коледа както каза Лени, но сигурно ще успeeм и по-рано.

Весели празници и до 5ти януари!  bouquet

# 97
  • Мнения: 7 091
Хипотетично мога и аз да се включа ако не е късно.  Още в началото като дойдох тук, първите 6 месеца пращах newsletter на приятелите си в БГ за живота тук, мога и нови неща да напиша разбира се.  Peace

# 98
  • Мнения: 11 322
Съжалявам, че чак сега виждам темата.
Ако мога да съм полезна с нещо. Видях, че никой не е спрягал Германия?
Мернах предложението на Еди - супер!

# 99
  • Германия
  • Мнения: 8 102
А историйки от сорта `моят сблъсък с чужди култури в чужда държава` приемат ли се newsm78

# 100
  • Мнения: 3 034
А историйки от сорта `моят сблъсък с чужди култури в чужда държава` приемат ли се newsm78

на мен ми се струва, че те са неразделна част от впечатленията на чужденеца, пък и мисля, че ще си дадем свобода, стига да са обединени есетата от някакъв елемент  newsm78 но май тези обсъждания са за по-нататък, аз затова чакам да ни дадат местенце, да не приказвам много тук  Laughing

# 101
  • Мнения: 907
Дойде време да изровя темата. Готвите ли се  Grinning? Още нямаме закрит форум, но работя по въпроса.

Europe
- GI - Англия
- MegiX - Швейцария
- VanillaSky - Швейцария (Америка)
- LaDolce, Vjara, Renny - Австрия
- Шомон, Rotsa, chumbi - Франция (Париж/Прованс)
- Lennie, gioia - Италия
- Joel - Дания, Швеция
- mama B - Финландия
- Калинка, звездичка - Холандия
- bosilek - Словакия
- Вечерница, pepelyashka(?) - Германия
- Val, Вес  - Испания

Amerika
- Didi3, TarikMom, Tandoori - USA
- simplyaven - Канада

Asia
- *Iman* - отговаря за арабския свят
- шемет - Dubai
- dtti - Сирия
- peti911 - Израел
- Divana - Афганистан

България?
- Другарче, anhesa

феиам - консултант

Ако съм забравила някого, моля да се обади.
Струва ми се че вече имаме автори за 2 тома  Grinning.

Последна редакция: нд, 06 яну 2008, 16:51 от MegiX

# 102
  • Мнения: 7 914
и мен ме включи да пригласям за Холандия Hug

# 103
  • Мнения: 907
готово   bouquet

# 104
  • Германия
  • Мнения: 8 102
pepelyashka имаше предвид да отрази "сблъсъците" и на немска почва с китайска, арабска и т.н култури  Flutter

# 105
  • Мнения: 907
pepelyashka имаше предвид да отрази "сблъсъците" и на немска почва с китайска, арабска и т.н култури  Flutter


Ще ги отразим, как иначе. И сблъсъците и айсбергите и катастрофите ...  Mr. Green

Тандоори, да напишеш за онзи гювеч-урна, много ми хареса тълкуването.

# 106
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Kaкво значи "?" след моя ник?  Thinking

# 107
  • Мнения: 907
Kaкво значи "?" след моя ник?  Thinking

Не ми стана ясно дали ти ще пишеш или е просто призив към испaнките.  newsm78

# 108
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Aaaa, ясно.  Laughing Ще пиша разбира се, а за призива - бих го пуснала в испанската ни тема, ако трябва.

# 109
  • Мнения: 907
Важно!
Имаме вече скрит форум (не е към бг мамма). Моля всички от списъка да ми изпратят емайл на лични, за да ги регистрирам и пратя парола както и линк към форума. Kalinka, Ves, anhesa, TarikMom, Renny и VanillaSky са вече регистрирани, тъй като им знам емайлите.

Последна редакция: пн, 07 яну 2008, 00:43 от MegiX

# 110
  • Мнения: 7 091
Тандоори, да напишеш за онзи гювеч-урна, много ми хареса тълкуването.

Ама ти това къде го прочете? Писала ли съм го във форума, малееее губят ми се моменти  Mr. Green Laughing

# 111
  • Мнения: 907
22 вече регистрирах. Можете да пишете там. Къде сте другите (червените по-долу  Mr. Green), следите ли темата?

Europe
- GI - Англия
- MegiX - Швейцария
- VanillaSky - Швейцария (Америка)
- LaDolce, Vjara, Renny - Австрия
- Шомон, Rotsa, chumbi - Франция (Париж/Прованс)
- Lennie, gioia - Италия
- Joel - Дания, Швеция
- mama B - Финландия
- Калинка, звездичка - Холандия
- bosilek - Словакия
- Вечерница, pepelyashka, asyalein, ZiMa - Германия
- Val, Вес  - Испания

Amerika
- Didi3, TarikMom, Tandoori, Bubka - USA
- simplyaven - Канада

Asia
- *Iman* - отговаря за арабския свят
- шемет - Dubai
- dtti - Сирия
- petia911 - Израел
- Divana - Афганистан
- Bubka - Katar

България?
- Другарче, anhesa

феиам
- консултант

Последна редакция: вт, 08 яну 2008, 11:16 от MegiX

# 112
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969
Вече писах там....

# 113
  • Мнения: 907

Виждате ли, не боли Laughing

# 114
  • Мнения: 907
Алоооу, Италия, Франция ...

# 115
  • Мнения: 1 817
Искам и аз да пиша! Търсите ли още кандидати?

# 116
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
А, супер идея, аз бих предпочела редактор да работя, но при липса на кадри, може и за автор да се цаня, 2 години опит в Катар, 8 вече в Щатите.

Една година във лайната на френски и аз съм я чела, умряхме да се хилим с мъжа ми.

# 117
  • Мнения: 907
Да, да търсим кадидати, още 1 ред не сме написали. План трябва.
В какво на Франция?!  newsm09 Май и аз трябва да я потърся тази меродавна книжка, много гръмко име са и цапнали.
Свекърва ми пък чете "Особености на руския характер". Та и нея смятам да прочета за вдъхновение - не че не ги знам, ама така систематизирано да си ги припомня  Grinning.

Последна редакция: вт, 08 яну 2008, 10:56 от MegiX

# 118
  • Мнения: 352
Меги, аз не разбрах - къде можем да пишем?  Blush

# 119
  • Мнения: 7 914
пратих ЛС Hug

# 120
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Меги, аз не разбрах - къде можем да пишем?  Blush

И аз така  Rolling Eyes

# 121
  • Мнения: 6 167
Меги, мен можеш да ме изтриеш, защото поне до средата на Март няма да мога да се включа.

# 122
  • Мнения: 907
Lennie, ей го къде е средата на март, защо да те трия. Ако можеш да се включиш след това, оставям те - ще наваксаш  Peace.
Вес и босилек надявам се оправиха, ако не пишете ми.

Europe
- GI - Англия
- MegiX - Швейцария
- VanillaSky - Швейцария (Америка)
- LaDolce, Vjara, Renny - Австрия
- Шомон, Rotsa, chumbi - Франция (Париж/Прованс)
- Lennie, gioia - Италия
- Joel - Дания, Швеция
- mama B - Финландия
- Калинка, звездичка - Холандия
- bosilek - Словакия
- Вечерница, pepelyashka, asyalein, ZiMa - Германия
- Val, Вес  - Испания

Amerika
- Didi3, TarikMom, Tandoori, Bubka - USA
- simplyaven - Канада

Asia
- *Iman* - отговаря за арабския свят
- шемет - Dubai
- dtti - Сирия
- petia911 - Израел
- Divana - Афганистан
- Bubka - Kaтар

България?
- Другарче, anhesa

феиам
- консултант

Последна редакция: ср, 09 яну 2008, 13:37 от MegiX

# 123
  • Мнения: 907
Побууут  Grinning

# 124
Меги, май много рано го направи тайното обЩество (преди да се е конкретизирала идеята). На този етап хи4 сне съм сигурна дали Ще пиШа, та затова мисля, 4е не е коректно да ти искам парола....

# 125
  • Мнения: 907
Идеята е всеки да напише каквото може, да съгласуваме, да коригираме и да работим заедно. Естествено, че всеки може да се откаже, ако види, че не отиват нещата натам където му се иска. Отказваш се (ако те оставя  Mr. Green) и си траеш. Хайде сега, смелост  Peace. Ако не опитаме, няма да знаем дали можем.

# 126
  • Мнения: 1 909
Меги, ето ме  Grinning - бях на "творческо" пътешествие из българските ледове и снегове, на лични ли да ти пиша?

# 127
  • Мнения: 907
Добре дошла! Ами на лични, да не искаш пак на гости да ти идвам  Laughing.

# 128
  • Мнения: 907
Europe
- GI - Англия
- MegiX - Швейцария
- VanillaSky - Швейцария (Америка)
- LaDolce, Vjara, Renny - Австрия
- Шомон, Rotsa, chumbi - Франция (Париж/Прованс)
- Lennie, gioia - Италия
- Joel - Дания, Швеция
- mama B - Финландия
- Калинка, звездичка - Холандия
- bosilek - Словакия
- Вечерница, pepelyashka, asyalein, ZiMa - Германия
- Val, Вес  - Испания

Amerika
- Didi3, TarikMom, Tandoori, Bubka - USA
- simplyaven - Канада

Asia
- *Iman* - отговаря за арабския свят
- шемет - Dubai
- dtti - Сирия
- petia911 - Израел
- Divana - Афганистан
- Bubka - Kaтар

България?
- Другарче, anhesa

феиам
- консултант


Последна редакция: нд, 13 яну 2008, 12:24 от MegiX

# 129
  • Мнения: 907
Червените, ще вземете ли отношение, освен Lennie и gioia, които комай се отказаха публично.

# 130
  • Мнения: 34
Здравейте,
Много ще съм Ви благодарна за Вашето мнение за това какъв е живота във Валенсия-харесва ли ви, училища(имам син на 6г.), здравеопазване, транспорт и нещо много важно-много трудно ли се намира работа? Благодаря предварително Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт