Има ли някой познати в Комисия за защита на потребителя

  • 2 172
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 700
Миналият отоплителен сезон се опитах и аз да вдигна пара и от Федерацията на потребителите ми казаха, че жалбата трябва да бъде адресирана и подадена лично на следните адреси:

ТОПЛОФИКАЦИЯ СОФИЯ
Ул. “Ястребец” № 23

МИНИСТРЕСТВО НА ИКОНОМИКАТА И ЕНЕРГЕТИКАТА
Ул. “Триадица” № 8

ДЪРЖАВНА КОМИСИЯ ЗА ЕНЕРГИЙНО И ВОДНО РЕГУЛИРАНЕ
Бул. “Дондуков” № 8-10

+ фирмата за топлинно счетоводство

# 16
  • Мнения: 7 263
solaris Благодаря ти!   bouquet

zigizagi   Защо ли никак не съм изненадана  newsm78 newsm78 newsm78, но сега ще опитаме нещо алтернативно. Ако хване декиш ще докладвам  Laughing
Шани знам ли да ти кажа - общо сме 16 апартамента във входа. Но тук за разлика от стария ни блок комшиите са такива тулупи, че с тях освен "Добър ден" и "Приятен ден" - това от моя страна и любезно сдържано кимване / в най-добрия случай/ от тяхна нямам друго общуване. Единствено комшията срещу нас е свестен и то може би защото и той се нанесе преди няколко месеца и не е от тукашните големеещи се "баровци". Но и той е на същото дередже като нас. Идват му нагорно сметките но ги плаща, и му тече покрива но понеже видиш ли на тези отдолу не им тече, чакаме дружно пролетта за да си направим ремонт на покрива и да съдим комшиите. Абе мила родна картинка ................ #Cussing out #Cussing out #Cussing out
Ама другия път къща  Joy Joy Joy
С фотосолари, с термични помпи, с пиролизно котле и със собствен кладенец.  Peace Peace Peace
Еххххххххххх мечтииии ще взема пак да пускам тото м* му стара!

# 17
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Лени и в нашия са 16.
Излязоха с номера, че 10 от тях не ползват Топлофикация и видиш ли - били мнозонство. Подадоха някаква жалба и хоп - резнаха ни го  Tired
И дори и топлата вода май отрязаха... не знам... не съм сигурна... аз и без това съм на бойлер.

# 18
  • Мнения: 7 263
Ми да ти кажа с удоволствие ще резна всяка тръба, която ми се пречка. Не стига че са грозни, ми и пари ще ми взимат за тях  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Няма друго нещо на тоз свят, което да предизвиква такава агресия у мен  #2gunfire #2gunfire #2gunfire като тъпаците от Топлофикация.
А ти как си била с бойлер като сте имали топла вода?
Я обясни по-подробно. Защото мен досега това ме спираше да не се откажа окончателно от тези изверги. Ако намеря решение да ти кажа ще ги помоля най-учтиво да си прокарат тъпите тръби отнякъде другаде или да ги използват за други увеселителни цели  #Cussing out #Cussing out #Cussing out
Малииииииии много изтрещях  #Crazy

# 19
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
уф, то нашето е една одисея...
Ние сме по 3 вх. на 1 абонатна.
От 1-ви вход черпим топла вода, а от 3-ти - парно. Аз самата съм във 2-ри.
И понеже рециркулационната помпа на топлата вода беше изгоряла и представи си 2 вх. не можаха да съберат по 150лв., за да се сложи нова, то ние си събрахме 150лв. и си сложихме бойлер. Иначе източвах по 10-15мин., за да се качи и до мен топлата вода. А нали се сещаш, че това върти водомера и ти си я плащаш за топла, а всъщност 2/3 от кубиците са си студени.
И така...
Кофти е донякъде на бойлер, но се свиква. Въпросът е, че на пазара явно само калташки боклуци се продават, щото ние за 7г. вече 3-ти бойлер ползваме. Поти на всеки 2г. ни гърмят.

# 20
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
Лелеееее, чета и хем ми е смешна таз родна картинка, хем ми се реве...
Пояснявам, че живея в къща и много пъти съм мечтала да имаше едно парно тук, ама такова централно, 'дето да не се налага да му буташ въглища и да се мърляш и все пак да мреш от студ, 'щото тъпата къща не може с дни да се затопли... Вече се радвам и дори ми стана по- топло, въпреки, че Т е не повече от 20 градуса.
Добре де, нямаше ли по едно време един старец, който го разнасяха по новините, че бил осъдил тези от топлофикация, че тръбите им му минават през апартамента?! Не съм запозната подробно със случая, ама ще се радвам някой да поясни, ако има спомен... Ако това е вярно и наистина се е случило, то определено може да бъде повторено, потретено и т.н.
Аз наистина не доумявам...?! Как може да си резнеш парното, да изтръгнеш радиаторите и все пак заради кирливите иом тръби да плащаш 70-80лв? Това не е нормално, мамка му #Cussing out

# 21
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Да,имаше един дето ги осъди.Беше адвокат,но и аз нямам спомени какво стана по нататък.

# 22
  • Мнения: 7 263
Тъй, тъй и адвокат имам  smile3503 smile3503 smile3503
Ангажирала съм го вече със случая. Не може да се търпи вече такъв пладнешки грабеж.

# 23
  • София
  • Мнения: 7 040
Lennyh,  само си късаш нервите, няма оправия с тези обирджии от Топлофикация. В апартаментът на майка ми и лирата е отрязана, както всички радиатори и са запечатани, топломери никога не са поставяни. Освен, че всеки месец плаща идиотските им такси, тази година ни дойде 120 лв. изравняване за отопление  newsm78, подадохме си надлежно жалба, защото ако не платим това изравняване, не разрешават да се плащат и следващите сметки, текат лихви и т.н. Онзи ден получихме и отговор на жалбата - тези  120 лв. били от разликата между "влязлата" в сградата отоплителна енергия и отчетената по топломери такава - всъщност някой от входа краде. Тази сума е начислена на всеки апартамент във входа, а от 20 ап. само два ползват отоплението на Топлоф., не прекратяваме договорът си с нея, защото искат да ни спрат и топлата вода. Та значи тези два ап. с по един радиатор са откраднали топлоенергия за 2400 лв., даааа...  Thinking, а ние пак трябва да си платим.

# 24
  • Мнения: 734
Lennyh,  само си късаш нервите, няма оправия с тези обирджии от Топлофикация. В апартаментът на майка ми и лирата е отрязана, както всички радиатори и са запечатани, топломери никога не са поставяни. Освен, че всеки месец плаща идиотските им такси, тази година ни дойде 120 лв. изравняване за отопление  newsm78, подадохме си надлежно жалба, защото ако не платим това изравняване, не разрешават да се плащат и следващите сметки, текат лихви и т.н. Онзи ден получихме и отговор на жалбата - тези  120 лв. били от разликата между "влязлата" в сградата отоплителна енергия и отчетената по топломери такава - всъщност някой от входа краде. Тази сума е начислена на всеки апартамент във входа, а от 20 ап. само два ползват отоплението на Топлоф., не прекратяваме договорът си с нея, защото искат да ни спрат и топлата вода. Та значи тези два ап. с по един радиатор са откраднали топлоенергия за 2400 лв., даааа...  Thinking, а ние пак трябва да си платим.

Чувала съм, ч е доста неизгодно малко на брой апартаменти в един блок да ползват парно, защото сумите от загубите стават много големи...И в една друга тема писах - не трябва ли да се сърди човек на фирмата за топлинно счетоводство, а не на Топлофикация? Нали фирмата за топлинно счетоводство съставя сметките за ползване? Пък колкото и да е неприятно, все пак са 2 отделни юридически лица... newsm78

# 25
  • Мнения: 3 830
Ужас някакъв.  smile3511

Отделни единици нищо не могат да направят сами. Трябва да се вдигнат повече хора и да строшат главата на Топлофикация, т. е. да се промени по някакъв начин политиката им или някой ш*бан закон, който е отговорен за ограбването на хората. smile3515 smile3513

Покорни сме кат овце Sick Sick

Общи условия

Активация на акаунт