За прошката...

  • 4 305
  • 60
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 829
 Алекс,според мен -отчасти си простила

важното е че не таиш злоба, и кофти е когато си изпълнена с негативни чувства





Последна редакция: вт, 18 дек 2007, 13:48 от МЪНКИ

# 16
  • Мнения: 172
Прощавам. Нали и аз съм човек, нали и аз допускам грешки. Но между грешка и грешка разликата е голяма.
Имах една дългогодишна приятелка, която в момент на яд ме обиди. След това, гузна, сама прекъсна отношенията ни.
Но има друг човек в моя живот, обидил ме наистина жестоко. Колкото и да ми се иска да забравя не мога. Думите отекват в съзнанието ми с години и сякаш режат. Мисля си, че съм простила, но защо ме боли още не знам.

Прошка съм искала само на мама.

# 17
  • Мнения: 1 029
мисля 4е прошката е присъща на всеки 4овек.при някои става трудно,разбира се ,но мисля 4е всеки рано или късно се нау4ава да прощава.
Аз твърде малка се нау4их да прощавам....Наложи ми се..И се 4увствам добре.
И когато ми стане криво си повтарям последните думи на Исус на кръса "Прости има ГОсподи,те не знаят какво правят"

# 18
  • Мнения: 2 161

И когато ми стане криво си повтарям последните думи на Исус на кръса "Прости има ГОсподи,те не знаят какво правят"
Това звучи лицемерно и нафукано.Ти взе че се обожестви.

# 19
  • Мнения: 227
Трябва да си доста силен и честен спрямо себе си,за да простиш.И да поискаш прошка също.За себе си съм забелязала,че по-лесно давам прошка,отколкото искам.

# 20
  • Мнения: 1 029

И когато ми стане криво си повтарям последните думи на Исус на кръса "Прости има ГОсподи,те не знаят какво правят"
Това звучи лицемерно и нафукано.Ти взе че се обожестви.

напротив,това си го повтарям,защото щом Той прощава,коя си примерно ти ,за да не го направиш

схвана ли?

# 21
  • Мнения: 2 724

И когато ми стане криво си повтарям последните думи на Исус на кръса "Прости има ГОсподи,те не знаят какво правят"
Това звучи лицемерно и нафукано.Ти взе че се обожестви.

напротив,това си го повтарям,защото щом Той прощава,коя си примерно ти ,за да не го направиш

схвана ли?
Точно в тази тема недейте  Praynig!!!

# 22
  • Мнения: 2 161

И когато ми стане криво си повтарям последните думи на Исус на кръса "Прости има ГОсподи,те не знаят какво правят"
Това звучи лицемерно и нафукано.Ти взе че се обожестви.

напротив,това си го повтарям,защото щом Той прощава,коя си примерно ти ,за да не го направиш

схвана ли?
Аз винаги схващам,но не ми звучиш добре.Обаче не си и длъжна.Спирам.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Само, моля, да не се превръща и тази тама в поле на сражение...

Всеки прощава по различен начин - за някои е много лесно, някакви си думи, които решават проблем. Аз не мога така. Често ме упрекват, че много буквално приемам казаното, но според мен за да щажеш нещо, трябва да мине през ума и сърцето ти. На други им трябва огромна смелост за да поискат прошка или да я дадат. Мисля, че това е истинската такава.

Налагало ми се е да простя. Направих го, макар да не беше световен проблем, но страшно ме терзаеше. Пожелавам си никога дане изпадам в ситуации да търся или давам прошка.

# 24
  • Мнения: 1 029

И когато ми стане криво си повтарям последните думи на Исус на кръса "Прости има ГОсподи,те не знаят какво правят"
Това звучи лицемерно и нафукано.Ти взе че се обожестви.

напротив,казах го защото,щом Той дава прошка,коя пък  примерно си ти за да не я дадещ?

схвана ли?

# 25
  • Мнения: 648
    Простиш ли на себе си, обичаш ли себе си, значи можеш да го правиш и за хората около теб!
Няма добри и лоши хора, има добри и лоши постъпки.
Много интимно е това усещане и всеки стига до него по различно време и по различен път.

# 26
  • Мнения: 7 111
Надеждица,   bouquet

# 27
  • Мнения: 1 029

[/quote]Аз винаги схващам,но не ми звучиш добре.Обаче не си и длъжна.Спирам.
[/quote]
моля,не ме ока4ествявай и не ми обяснявай как ти зву4а.Това е твой проблем

по темата- има и по-мъдри хора от нас,не виждам защо да не си прощаваме!

всеки сам решава

пп-извинете 4е публикувах 2 пъти предишния си пост

# 28
  • Мнения: 1 029

И когато ми стане криво си повтарям последните думи на Исус на кръса "Прости има ГОсподи,те не знаят какво правят"
Това звучи лицемерно и нафукано.Ти взе че се обожестви.

напротив,това си го повтарям,защото щом Той прощава,коя си примерно ти ,за да не го направиш



схвана ли?
Точно в тази тема недейте  Praynig!!!


извинявам се! Embarassed

# 29
  • Мнения: 494
 
   Простиш ли на себе си, обичаш ли себе си, значи можеш да го правиш и за хората около теб!
Няма добри и лоши хора, има добри и лоши постъпки.
Много интимно е това усещане и всеки стига до него по различно време и по различен път.
 Абсолютно съм съгласна. Peace

  Мога да добавя още нещо, конкретно за себе си.
  Не прощавам лесно, но умея. После наистина съм като новородена. Дори да не забравя-това не е най-важното.
  Тежат ми греховете и вините - и моите, и чуждите. Разболяват ме. Затова се научих да намирам смисъл, да намирам повод, да намирам нещо, заради което си заслужава да простя (пък било то и ползата от опита и поуките). И после да го повярвам. Не търся специален повод. Става, когато съм готова. Случва се и да не стана готова. Тогава игнорирам, после забравям. И точно поради тази причина за нищо не съжалявам.  Simple Smile

  Не мога да се съглася, че всички умеят да прощават. Напротив. Истински да простят могат ужасно малко хора. Струва ми се, че в голяма степен е свързано с характера, с възпитанието, с живота, който човек е водил и как той го е оформил , зависи от принципите и разбиранията...от много неща.
 Някои хора не смятат прошката за добродетел. Тяхна воля-ако им върши работа, ако не им тежи, ако ги ползва някак това...да си се тровят. Аз имам нужда и от двете - и да ми се прощава, и да прощавам. Затова се научих.
  

Общи условия

Активация на акаунт