Лидер ли?

  • 2 963
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 877
MamaZ, не говоря за такъв тип поведение.
По-скоро имах предвид обяснението на агресията като лидерство.

# 16
  • Мнения: 1 134
MamaZ, не говоря за такъв тип поведение.
По-скоро имах предвид обяснението на агресията като лидерство.

Именно.  Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 1 062
Добре, а ако на мен през цялото ми детство ми казват, че съм лидер, защото проявявам определен тип агресия, това е ли причина обществото да ме почувства като лидер един ден?

Защото според мен това, че аз се чувствам лидер, при наличието на общество с изявени истински лидери, не би ме направило лидер в очите на обществото. Искам да кажа, че "обучението" на агресивните деца в псевдо лидерство не означава, че един ден обществото ще ги приеме като такива.

п.п. Казах едно и също нещо по три начина  Joy

# 18
  • Мнения: 5 877
Естествено, че няма да ги приеме. Нали има и други кандидат-лидери, то няма толкоз народ за водене Simple Smile
Освен това има и закони, мамка му.

# 19
  • Мнения: 2 161
Изобщо много погрешно и с лека ръка всички ние поставяме етикети на децата.Днес е будно дете,утре мете улиците в оранжев гащиризон.Днес е най-смотаното и свито човече дв класа,утре си купило конкорд.Няма как да се разбере детето лидер ли е или не.Детето най-вече е дете.

# 20
  • Мнения: 1 615
Като цяло, няма лоши деца. Има, за съжаление, такива, дето не са случили на родители...

# 21
  • Мнения: 494
 Василиса Умница да вземе да напише труд...  Ама сериозно!
 Не съм сред изброените типове, но има и други и там съм и аз някъде... Laughing
 ...
  Иначе по темата, конкретно:
  Обяснението на агресията, описано он Анда, е модно, но да се надяваме,че като всяка мода, и тя ще мине...Дотогава, важното е да сме отговорни родители-когато има за какво-да хвалим и поощряваме, когато има провинение-да порицаваме. В търсенето на "златната среда" е истината-така мисля...Аз, лично я търся! Дано я намирам,че горко ми-и на мен, и на децата ми...

п.п.: Айде, бе Василиса, седни и напиши труд, говоря сериозно Peace

# 22
  • гр.София
  • Мнения: 4 156
 Мисля,че за такива деца е много полезно да практикуват някакъв колективен спорт,или пък танци в танцова група.Да се водят на кино(именно,а не вкъщи пред екрана) или театър -да гледат други модели на поведение.
 В други теми съм чела-да се води детето на специалист.Нещо съм скептична към такава мярка.Тя е по-приложима към родителите.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 062
Аз не бих квалифицирала децата като "такива" и "онакива". Тук по-скоро говорим за родителите, мисля...

# 24
  • Мнения: 5 877
И аз не мисля, че проблемът е в децата. Смятам, че в повечето случаи първопричината е безразличието към дребната агресийка, която всички деца проявяват първоначално - варденето на играчките, апетитът към чуждите и т.н. Абсолютно нормално явление, но нормалната реакция е да се санкционира, за да не прерасне в друго.

# 25
  • Мнения: 7 263
Всяко дете се ражда със своята уникалност и неповторимост и слава богу. Именно ролята на родителя е да направи уникалността му понятна и приемлива за околните. Родителя трябва да напътства и съветва, да поощрява, да забранява докато намери баланса.
Твърде добре разбирам постинга на Анда защото малкият ми син беше доста агресивен като малък - но мога да се похваля, че вече нещата стоят съвсем различно.
Любимец е на всички / не бих казала лидер /, но е люимец сега, когато започна да се държи с децата така както трябва. Далеч съм от мисълта, че е бил нечий любимец, когато пердашеше наред цяла сюрия деца на пясъчника  ooooh! ooooh! ooooh!
Затова съм убедена че родителя е този, който влияе върху поведението на детето си в много голяма степен и само от него зависи дали детето му ще стане ЧОВЕК, което е важното за мен. Дали ще стане лидер времето ще покаже.
п.с. и Василиса - сядай да пишеш, не съм сигурна че някой би могъл така детайлно да разграничи нещата и да ги опише не само подробно, но и с хирургическа точност. Grinning

# 26
  • гр.София
  • Мнения: 4 156
 eleksir,може и да не визираш моята дума "такива" , но за себе си тези деца ги наричам-по-енергични,по-експанзивни. ( Покрай всичко друго.) Има по-плахи,или по-спокойни,или по-дружелюбни деца. Много зависи от характера. Не познавам малки силно разумни и отговорни деца.Това се учи и възпитава постепенно.
 Естествено,работа на родителите(после и на учителите) е да работят с буйните деца.
 Но ако родителят не вижда проблем детето му да раздава правосъдие-какво правим? Гоним го в друго училище?

# 27
  • София
  • Мнения: 1 062
Не бих, а и не мога да очаквам от родители с постоянно и неизменно просташко държание, да отгледат дете, което да е със създадени ясни граници в съзнанието си кое може и кое не.
Съответно дете, растящо в среда на агресия, я приема за нормална. И обратното.
Дълго време още ни трябва, за да се научим, според мен.

Твоята дума визирах. Сега вече разбрах какво имаш предвид.  Peace

# 28
  • Мнения: 1 615
blanc, д подобна тема някой го беше формулирал доста добре: в белите страни децата с проблемно поведение, за което родителите нехаят, се изключват, за да принудят РОДИТЕЛИТЕ да вземат мерки.

# 29
  • гр.София
  • Мнения: 4 156
blanc, д подобна тема някой го беше формулирал доста добре: в белите страни децата с проблемно поведение, за което родителите нехаят, се изключват, за да принудят РОДИТЕЛИТЕ да вземат мерки.
Уф,така е.
 Има и държави,дето се дават и оценки за поведение,старание,дисциплина,които накрая се включват в общия бал. Но у нас решихме,че свободата е преди всичко,разбирана по странен начин,обаче.
 Отдавна в България не изключват от д.градина или училище.

Общи условия

Активация на акаунт