Пъпче на новородено

  • 18 801
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 472
ние къпахме беба на течаща вода и нямаше проблем ако  малко се намокри пъпчето съшо не е проблем когато изсъхне почистваш със етилов спирт 70 % и намазваш с дерматол на прах, така поне ние правехме ! след като падне продължаваш на почистваш със спирт и да напудряш леко пак със дерматол , дори когато почистваш леко разтваряй пъпчето зада почистиш и вътре !
После след като е паднало давай смело във водата , ако знаеш колко им е хубаво там !

Защо си мислите че в блницата не им мокрят пъпчетата  нали все пак ги къпят  #Shocked !

# 16
Пъпчето ни падна точно на седмия ден. Беше с щипка и не сме го пазили от мокрене. Нито пък съм слагала лепенка, с щипката няма как. След къпане мажехме с йодасепт, аз бях много озадачена, защото на опаковката пишеше, че не е за бебета, но джипито настояваше, така че го ползвахме. След това пръсках с Бивацин спрей. Слава Богу проблеми нямаше.

# 17
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
не съм го пазила специално. Къпехме го всяко ве4ер, след баня му го мажех с 70 ./. спирт.Падна му на 8 ден , а после още седмица му го по4иствах със спирт.

# 18
  • Мнения: 514
При нас падна на втората седмица. Почиствах със спирт сутрин и вечер и слагах Топоцин прахче. Лепенки не съм слагала.

Общи условия

Активация на акаунт