За кашите и други храни, съдържащи глутен

  • 5 453
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 334
Цитат на: Radina
Започнах да давам каши и други храни с глутен след като навърши 6 месеца  Simple Smile


същата работа!

# 16
  • Мнения: 1 263
Още не съм дала и няма да дам поне до 10м.

Цитат на: mam4e
Никога не се ръководя по указанията за възрастта на храните, защото понякога са абсурдни.

Така е! Примерно има пюре с телешко на Ганчев за след 4м. Месо и при това телешко на 4 месечно бебе  Shocked
По-добре да четеш съдържанието и да преценяваш, дали това да го дадеш на твоето дете.

# 17
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Все още не съм давала каша с гултен или пюре. На каката до колкото си спомням след навършени 6 месеца запо4нах да и давам.

# 18
  • Мнения: 1 289
Към 7-мия месец, когато започна да виси като прани гащи под масата и да си проси трохички от нашето ядене. По-нещастен Гаврош не бях виждала,та и пускахме по някоя хапка хляб. Нямаше значение че току що е вечеряла Twisted Evil . Освен това тогава започнах да й давам попара за закуска. Доколкото знам, сухарите съдържат глутен. Но глутеновите каши ги почнах едва към 10-тия несец, като преди това бях захранила с Елда / Гречка/, в която глутена е минимално количество.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 11 340
От 6-ия месец.

# 20
  • Мнения: 1 613
Още не съм давала нищо с глутен, но мисля след като навърши 6 месеца да й давам.

# 21
  • Мнения: 5 713
Цитат на: Milena B.
....като преди това бях захранила с Елда / Гречка/, в която глутена е минимално количество.

В елдата, ориза, царевицата, а и в просото няма глутен.

# 22
  • Мнения: 2 609
След 6-ти,че и малко отгоре Grinning

# 23
  • sofia
  • Мнения: 482
Аз още не съм й давала, смятам вече да го направя.
Правих опит с попара - но без никакъв успех. Ще продължавам, но с други неща.

# 24
  • Мнения: 455
Аз също започнах да давам глътеносадържащи храни след 6 месец. И Даниил категорично отказва засега попарата. Без значение дали е с чай или е с вода.

# 25
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
От 6-ия месец,във вид на каша.Пробвах с коричка хляб,но той не иска да си слага нищо в устата сам Confused

# 26
  • Мнения: 5 468
От към 8-мия месец. По малко, малко и като видях, че нищо не й става от глутена, давам смело вече.

# 27
  • Мнения: 3 394
от 6 месеца и 3 седмици!

Няма проблеми с това, тъй че давам, а и препоръчват да се дава хляб и тестени изделия като паста и прочие, тъй че-бебе си ги папка и мама е доволна Stuck Out Tongue

# 28
  • Мнения: 115
От шестия месец. Не ми се рискуваше по-рано.

# 29
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Още не съм дала, макар че през първия месец доста отвара от овесени ядки изпи, ако може да се каже че има глутен вътре защото от всички професионални мнения и изчетени статии така и не ми стана ясно има ли или не. А пъследния път като му купувах каши в магазина и исках без глутен ме питаха дали има проблем някакъв щом е над 4 месеца и търся безглутенови.

Общи условия

Активация на акаунт