сок от ябълка в началото на 2-я месец

  • 2 229
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 532
Vivi,злото да те забрави и теб Blush
Медал и за твоето търпение Hug

# 16
  • Мнения: 2 131
Рано е и моята педиатърка така настояваше.Издържах....но сега постоянно ми обяснява как детето ми ще се разболее ако не давам жълтък...
А защо не даваш жълтък? Не нападам! Просто наистина бих искала да разбера мотивите  Laughing Аз също съм с по-особено мнение по отношение на жълтъка и на яйцата въобще.
А за сокчето - аз бих изчакала още поне един месец.

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Рано е.Цял живот ще си пие сокове после.

# 18
  • Мнения: 9 973
аз дадох на 2 мес. сок от моркови,банан,круша,ябълката след това Peace

# 19
  • Мнения: 46 526
Кажи на педиатъра да излезе от '75-та и да си прочете Националния план за хранене за република България 2005-2010.

# 20
  • Мнения: 629
Рано вие, ама много рано!
Изобщо не я слушай тази - явно откакто е завършила една медицинска публикация не е прочела.
От ябълки се прави оцет - беше казала една мама  Grinning
Порови се в двете библиотеки на този и на кърмаческия форум. И на двете места има много полезна и разнообразна информация. Изгради си твоя стратеги, питай пак , ако нещо ти се струва странно. А за педката - разпечатай си някои от нещата за сокчето, захранването, препоръките на СЗО да се захранва на 6 навършени месеца. Така ако педиатърката ти се озъби й ги покажи. Със спокоен глас в рамките на добрия тон й кажи, че искаш за детето си най-доброто, затова четеш и съответно някои от нещата са те притеснили. Идваш да ги обсъдите и тя да ти обясни всичко, което не ти е ясно (това й е работата в крайна сметка). Вариантите са два - или да се постресне, да се пообразова от твоите материали, сама да се порови и да се съгласи в основни линии с твоето становище, или да ти се навика и да отрече всичко, което й показваш. Ако направи второто - я сменяй на сукундата. Или като пита даваш ли - казваш ДАВАМ и си правиш каквото си знаеш. Ходиш само за мерене и теглене и така.
Знам, че е много трудно и страшно, и се притесняваш за детенцето. Но от личен опит мога да ти кажа, че като се поразровиш, събереш информация и си изградиш стратегия огромната част от притесненията ти ще изчезне. А и тук винаге можеш да намериш подкрепа и съвет за нещата, с които не сигурна  Laughing Hug

# 21
  • Мнения: 491
Рано е и моята педиатърка така настояваше.Издържах....но сега постоянно ми обяснява как детето ми ще се разболее ако не давам жълтък...
А защо не даваш жълтък? Не нападам! Просто наистина бих искала да разбера мотивите  Laughing Аз също съм с по-особено мнение по отношение на жълтъка и на яйцата въобще.
А за сокчето - аз бих изчакала още поне един месец.
Пробвала съм да и давам жълтък,но колкото пъти съм слагала в пюрето тя не го яде.Четох много във форума,и на др места и взех такова решение.Аз съм на принципа че едно дете като не иска да яде нещо определено,не му е дошло времето за тази нова храна.При мен и със соковете беше така в началото не ги искаше,но сега като стана на 6-7 месеца много си ги харесва.Както и за водата,понеже е лятно бебе всеки ми обясняваше как щяло да се обезводни и такива глупости,чак сега започна да пие вода.

# 22
  • Мнения: 814
Кажи на педиатъра да излезе от '75-та и да си прочете Националния план за хранене за република България 2005-2010.

 Точно Peace. Аз все още не съм давала сок на бебка, а и не мисля скоро да давам. Как може  да съществуват още такива педиатри #Cussing out

# 23
  • Мнения: 927
Сокът е захранване, при това много агресивно. Моята педиатърка ми каза да давам сок чак след 10-ти месец. Според мен е много рано, какъв е смисълът от една лъжичка сок? Освен че ще му раздразниш стомаха и ще му дадеш нитрати? В АМ има всичко. Моето дете го захраних на 5 мес. и половина с пюре от моркови, дотогава беше само на адаптирано мляко, на 6 мес. изследванията и бяха ок, хемоглобина й 127. Няма смисъл от ранно захранване, детето само ще покаже кога е готово. Внимавай да не му докараш алергия. Не се притеснявай нищо няма да му стане ако не му дадеш сок и кара на мляко докато стане поне на 4 месеца.  bouquet

# 24
  • Мнения: 161
Що не вземеш и сама да се замислиш с какво ще помогне на детето ти тази тъпа лъжица сок и с какво ще му навреди. Виж кутията от АМ и прочети колко много неща има вътре и витамини и минерали и всичко. Педиатъра е да претегли и премери детето, да го прегледа, не е диетоложка в крайна сметка. Много съм бясна на тези педиатри. Не се интересува грам от детето ми. последния път даже главата не му опипа за рахит нито ми е казала колко капки виг. да давам. Всеки път пише грешно мерките и теглилките на детето, обаче не пропуска да ме пита какво яде - ами какво да яде дете на 5,5 месеца - АМ щото нямам кърма и по малко каша. Но не да давам картофено пюре че даже 5 минути ме държа да ми обяснява как се прави /като че ли е мнго трудно да се свари един картоф/ пък има и цяла сория готови пюрета, че и жълтък да давам. А като се гърчеше милото от колики по цял ден докато навърши 4 месеца, тя къде беше тогава????
НЕ СЛУШАЙТЕ ТЪПИТЕ СИ ПЕДИАТРИ ПО ОТНОШЕНИЕ НА ХРАНЕНЕТО!
ЕЙ ТОЗИ ЛОЗУНГ ТРЯБВА ДА СТОИ ОЩЕ В НАЧАЛНАТА СТРАНИЦА НА ВСИЧКИ БЕБЕШКИ САЙТОВЕ В БЪЛГАРИЯ!

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 270
Давам сок от 2 -рия месец, сега сме на 3 и мога да кажа,че вече доста добре го приема, по принцип бебето ми има слаби колики.Давам и капки Ентерокинд, които и действат много добре.
На 24 години съм, доста съвременна майка и захраних детето си на 2 месеца.Не мисля, че има причина за отлагане на захранването при нормално, здраво бебе.А на майки които непрекъснато обсъждат алергиите като причина за захранване след 6 мес. , които не спират да пушат по време на бременността си и водят доста нездравословен живот, мога само да посъветвам да потърсят причината за алергиите на децата си в своето поведение, а не в педиатрите. Sunglasses

# 26
  • Мнения: 508
Давам сок от 2 -рия месец, сега сме на 3 и мога да кажа,че вече доста добре го приема, по принцип бебето ми има слаби колики.Давам и капки Ентерокинд, които и действат много добре.
На 24 години съм, доста съвременна майка и захраних детето си на 2 месеца.Не мисля, че има причина за отлагане на захранването при нормално, здраво бебе.А на майки които непрекъснато обсъждат алергиите като причина за захранване след 6 мес. , които не спират да пушат по време на бременността си и водят доста нездравословен живот, мога само да посъветвам да потърсят причината за алергиите на децата си в своето поведение, а не в педиатрите. Sunglasses
Съжелявам, но явно не четеш между редовете.Според мен ползите са много малко в сравнение с вредите от тези прословути сокчета.Казвам това без най-малката идея или намек за заяждане Peace

# 27
  • София
  • Мнения: 17 592
Аз почнах към средата, втората половина на втория месец. Нямаше навършен, но беше близо до 2.

Бебето ми се влюби в соковете още от първия опит, страшно приятно и вкусно му беше (и сега е, де, ама сега яде и пюрета). Никога не е получавал колики или каквито и да било негативни реакции от сок. Преди соковете имаше проблем с трудно акане, още с първия опит се прекрати отчаяния плач от затруднено акане.

Няма никаква причина за отлагане на захранването на нормално развиващо се бебе. Освен, че разни хора трябва да си продават книгите - и, разбира се, това няма как да стане ако просто повтарят вече изказани идеи. Общо взето, за повечето неща, можеш да се довериш на педиатъра.

Тук ще срещнеш всякакви съвети за това колко страшни са, видиш ли, соковете, и колко изключително полезни са Дуфалакът и клизмите.

# 28
  • Мнения: 2 960
Много,мноого е рано-на това нежното стомахче-концентрат-захари,киселини....пощади го.Повечето педиатри си говорят така,детето е твое-чети и решавай.Поне информация има предостатъчно.Успех

И аз мисля така ,още повече по принцип дават пика на коликите около 40 ден на бебето. И то горкото тъкмо идва на себе си и ти хоп-прас  #Crazy с този сок от ябълка и  hahaha пак го"хвярляш в оркестъра"Изчакай наистина по 4-ти месец  и започни със някакво пюренце ,да свикне коремчето...някой препоръчват оризова каша да е първата храна..... bowuu.аз  лично захраних с пюре на хип........и тогава всичко останало .За протокола Embarassed дадох на малкия веднъж ,два пъти сок от ябълка  в началото на 4-ти месец и му разбълниках коремчето...... Sick

# 29
  • Мнения: 161
На каката съм давала след навършени два месеца. Е, всеки път повръщаше изпитото, но аз упорито давах, "за да свикне". Излишни мъки - когато детето не е готово за каквото и да било, то само си показва. На бебчо съм давала един път за опит, на само засилихме коликите и повече не посмях и да си помисля за сок.

Последна редакция: пт, 21 дек 2007, 14:35 от Poli S

Общи условия

Активация на акаунт