Моля, споделете впечатления за 78 ОДЗ в кв. Дървеница!

  • 5 178
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 057
Аз също живея в Дървеница. Отзивите, които съм чувала за яслата на 78 ОДЗ са различни, но преобладават отрицателните. Имам познати мами, чиито деца ходят в детската градина и като цяло са доволни. Не съм сигурна, но  се говореше, че са сменили директорката...
Моят син ходи на ясла в Мусагеница, в ОДЗ 10. Много съм доволна. Определено мога да кажа, че уцелихме една от най-добрите ясли.

много се извинявам, че нахлувам в темата, имам близки в Дървеница и гостуваме често, къде може да се играе в квартала? Градинката на кафето на спирката на Лесото е разбита тотално Confused, някакви пързалки гледам на баскетболното игрище при пазарчето. Други местенца има ли?

Ако не ти е далече магазин "Миленката" (П.М.Т маркет), точно срещу него има градинка с пързалки и катерушки.

# 16
  • София
  • Мнения: 7 097
много се извинявам, че нахлувам в темата, имам близки в Дървеница и гостуваме често, къде може да се играе в квартала? Градинката на кафето на спирката на Лесото е разбита тотално Confused, някакви пързалки гледам на баскетболното игрище при пазарчето. Други местенца има ли?

Освен тази, за която споменава Lucan, има няколко междублокови, но те са по-малки и се намират към пътя за Младост - в горната част на Дървеница. Наблизо е и детският клуб "Лейди" - на предната спирка, преди Лесотехническия.

Съжалявам, но това звучи доста несериозно. Мисля, че слуховете предавани от уста на уста по градинките между майките, доста се изопачават в крайна сметка.

А защо за други градини не се носят подобни слухове от уста на уста, а само за тази. Дали пък защото не е вярно?

Аз знам за конкретни случаи с мои приятелки или по-точно с техните дечица, при това не се касае за единични такива, за съжаление.

# 17
  • Мнения: 7 640
...........

Ако не ти е далече магазин "Миленката" (П.М.Т маркет), точно срещу него има градинка с пързалки и катерушки.

то аз само нея май знам там като по незапусната Rolling Eyes И една близо до църквата с полуразпадащи се стари конструкции.
Язък за хубавия спокоен квартал без детски площадки Confused

# 18
  • Мнения: 9
[

Да намериш място в тази градина не е проблем. Когато записвахме Калина на градина се получи едно недоразумение и в един момент се оказахме без градина. В района единствената, в която имаше места беше 78 ОДЗ.
И не разбирам за какво дореждане става въпрос, като колкото майки познавам от Дървеница /а те са доста/, никоя не е изявявала желание да запише детето си там, именно поради лошата слава на градината.
Аз лично съм чувала, седейки на кафе до двора на градината как се обръщат лелите и госпожите към децата - на "ма"...Споменах и за това, че си позволяват да посягат на децата. И това не са единични случаи. Ако по този начин искате да гледат децата ви, ок.

Не знам с какви майки контактуваш и колко ти е достоверна информацията,но наистина е много трудно да си запишеш детето там,особено за яслата.Това за слуховете,че бият децата е пълна глупост....почти всички деца от квартала на мои преятелки ходят или са ходили там и няма такова нещо.В крайна сметка всеки си решава сам,но е глупаво да се дават некомпетентни мнения особено като не са от личен опит и наблюдение!
[/quote]

# 19
  • София
  • Мнения: 7 097
Не знам с какви майки контактуваш и колко ти е достоверна информацията,но наистина е много трудно да си запишеш детето там,особено за яслата.Това за слуховете,че бият децата е пълна глупост....почти всички деца от квартала на мои преятелки ходят или са ходили там и няма такова нещо.В крайна сметка всеки си решава сам,но е глупаво да се дават некомпетентни мнения особено като не са от личен опит и наблюдение!

Не ми се спори. Аз имам определени критерии за това как бих искала да гледат детето ми и съм преценила, че 78 ОДЗ не ги покрива. Щом на теб и приятелките ти ви допада тази градина - ок.
Авторката на темата спомена, че ще обходи градините и сама ще прецени.

# 20
  • Мнения: 4 428
много се извинявам, че нахлувам в темата, имам близки в Дървеница и гостуваме често, къде може да се играе в квартала? Градинката на кафето на спирката на Лесото е разбита тотално Confused, някакви пързалки гледам на баскетболното игрище при пазарчето. Други местенца има ли?
Освен тази, за която споменава Lucan, има няколко междублокови, но те са по-малки и се намират към пътя за Младост - в горната част на Дървеница. Наблизо е и детският клуб "Лейди" - на предната спирка, преди Лесотехническия.

А може ли да ми кажеш по-конкретно кои са тези ясли по пътя към Младост  Grinning Искам да запиша дъщеря ми на ясла от март. Отидох да питам в ОДЗ-а в Младост и ми казаха, че прием по вясоко време на годината се прави само в ясли без градини към тях, а в ОДЗІа само от септември. Така, че сега трябва да търся само ясла. А всички заведения в Младост са ОДЗ-а.

# 21
  • София
  • Мнения: 17
много се извинявам, че нахлувам в темата, имам близки в Дървеница и гостуваме често, къде може да се играе в квартала? Градинката на кафето на спирката на Лесото е разбита тотално Confused, някакви пързалки гледам на баскетболното игрище при пазарчето. Други местенца има ли?
Освен тази, за която споменава Lucan, има няколко междублокови, но те са по-малки и се намират към пътя за Младост - в горната част на Дървеница. Наблизо е и детският клуб "Лейди" - на предната спирка, преди Лесотехническия.

А може ли да ми кажеш по-конкретно кои са тези ясли по пътя към Младост  Grinning Искам да запиша дъщеря ми на ясла от март. Отидох да питам в ОДЗ-а в Младост и ми казаха, че прием по вясоко време на годината се прави само в ясли без градини към тях, а в ОДЗІа само от септември. Така, че сега трябва да търся само ясла. А всички заведения в Младост са ОДЗ-а.
veselina_s_p, искам само да уточня, че в случая не става дума за ясли, които се намират по пътя към Младост.Мамите обсъждат в конкретните цитати местонахождения на детски площадки в Дървеница.

# 22
  • София
  • Мнения: 7 097
А може ли да ми кажеш по-конкретно кои са тези ясли по пътя към Младост  Grinning Искам да запиша дъщеря ми на ясла от март. Отидох да питам в ОДЗ-а в Младост и ми казаха, че прием по вясоко време на годината се прави само в ясли без градини към тях, а в ОДЗІа само от септември. Така, че сега трябва да търся само ясла. А всички заведения в Младост са ОДЗ-а.

В Младост не знам кои са само ясли. Само ясла е 69, но тя се намира в Студентски град - не знам дали ще ви е удобно. Близо е до УНСС.

# 23
  • Мнения: 480
Здравей wwesie, ние също живеем в Дървеница... /не знам до кога, защото си търсим друг по-голям апартамен/
Моля те да споделиш коя градина като база ти е харесала и какво ти е направило впечатление!

Общи условия

Активация на акаунт