Моля Ви за помощ или съвет...

  • 2 656
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 911
според мен не трябва да се изолирате и да ходите някъде сами с него!
наистина - много кофти период, че е по празниците точно тази криза и масите са все наредени и повод да се пие винаги ще се намери, но ако можеш = нека има някой друг покрай вас - уж на гости! покани някакви роднини и дано това поне малко го спре.
знам, че е ужасно, защото ще се притесняваш пред външни хора, но още по-ужасно е, ако няма кой да ти помогне, ако нещата се влошат.
сама казваш, че детето вече е изнервено до краен предел.
не можеш ли поне детето да пратиш при баба за Коледа?

аз имах дългогодишна връзка (бях мнооого млада тогава и идея си нямах с какво се сблъсквам) с човек, който естествено не признаваше, че има проблем. в един момент вече не можех да различавам пил ли е или не, така умееше да имитира трезв поглед и да говори (почти) смислени неща.

а най-голям кошмар с този човек изживях, когато въобще не беше пил - просто нервите му не издържаха. И тогава тръгнах да търся психолози точно в Търново (живеех там), но по онова време консултации с психотерапевт, "анонимни алкохолици" бяхме чували само по филмите.

дано преживеете празниците без големи сътресения и да потърсиш помощ възможно най-скоро след това!  Peace

# 16
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 020
Израстнала съм с пиещ баща. Не знам как го правеше майка ми, колко е стискала зъби, но на грозни сцени не съм присъствала. Разделиха се като бях на 11-12 години. Не знам доколко ми е повлияло, не си давам реална сметка, но сигурно нещо ме е белязало. Имам приятелка, майките ни също са приятелки. Нейният баща е тежък случай. 25 год в Океански риболов, дълги рейсове, тотално алкохолизиран. Вече грохна, с рак-спасиха го, в деменций редовно, посяга на жена, майка и деца. Не смеят да поканят никой у тях, защото не се знае оня какви ще го прихванат. Грозно и жестоко....Майка й си блъска главата защо го е търпяла, заради децата толкова години. Вече е късно...те са обременени психически, невротизирани и сами....
Така че ,мила, сама си направи изводите...Ако той не иска да си помогне, спасявай детето си навреме.

# 17
Слушайки, че питането е в нашия форум според мен момичето просто иска подкрепа за да зареже мъжа си. Това определено е най-лесния и сигурен начин да си оправиш живота.
 Аз какво бих те посъветвал да направиш...ОТдръпни се от него, за да му дадеш, възможност да види, какво е живота без теб и детето. Ако загубата ви, не го накара да оцени какъв дар от бога е това да има жена и дете, просто той, не заслужава да сте до него.Ако разбере какво означавате, той ще зареже и алкохол и "боклуци" около него, които го бутат на погрешен път и ще ти даде всичко от което имаш нужда и ще направи живота ти щастлив. Но ако не разбере, явно не може да оцени това което сте и си оправяй живота без него. Но при всички положения, времето ще покаже.

# 18
  • Мнения: 2 171
Много ми стана мъчно като прочетох темата ти Sad. Познавам отблизо проблема с пиенето. Израснала съм с баща, който пие почти всяка вечер. Откакто се помня винаги е било така. С майка ми са имали много проблеми, сега живеят разделени. Нещата не се променят. Винаги, когато с майка ми сме се отдръпвали от него е следвал период на въздържание, на обещания и след това всичко започваше отначало. Да живееш с човек, пристрастен към алкохола е много, много тежко Sad. Не мога да съжалявам съпруга ти и да му съчувствам, мога единствено да съчувствам на теб и на детето ти. С годините този проблем се задълбочава, не се разрешава. Болно ми е, че не мога да ти вдъхна кураж и надежда, но по-добре е да осъзнаеш истината сега и да се спасиш - себе си - преди да е станало късно. Майка ми не успя и сега е сама, на тези години не може и да се надява на някаква промяна. Повярвай ми, ако мъжът ти не е готов за коренна промяна, най-добре за теб и за детето ти ще бъде да се отдръпнете. То ще страда много повече, ако те вижда нещастна и баща му е вкъщи пиян, отколкото ако сте само двамата и ти си спокойна.

Съжалявам много за това, което ти пиша. Знам, че ще ти стане по-тежко, но това е моето мнение и се чувствах длъжна да го споделя. Желая ти успех, каквото и да решиш Hug

# 19
  • Мнения: 72
Здравейте на всички!Отдавна не бях влизала в темата поради известните ви причини-поредният запой 15 дни този път.Млко почивка от коледа до нова година и от новата година пак продължаваме.Веяе всичко излезе извън контрол.Вече взех решение:днес ходих при адвокат,подадох молба за развод.Но мъките тепърва ще започват,защото той почти е изгонен от работа,днес избягал от болницата и затъва с всяка изминала минута.Наистина много ви благодаря на всички,които се отзовахте на моята зов за помощ!

# 20
  • Мнения: 4 458
Кураж мила  Hug
Искрено съжелявам за неблагоприятното развитие на ситуацията. Дано всичко свърши скоро и с възможно по_малко сътресения.  bouquet

# 21
  • Мнения: 903
Миличка, мисля че си постъпила правилно с молбата за развод. Ако това не го разтърси, вярвай ми няма нищо което да оправдава такава твоя саможертва - да останеш с него! Да не говорим какъв кошмар ще е за детето да расте с баща алкохолик. Бедна ти е фантазията какво негативно отражение може да даде това на още крехката му психика.

Аз например съм израснала с баща, който без да е алкохолик (имам предвид тежко проявен), все пак пийваше често, връщаше се вкъщи по малките часове на нощта... При все, че пиянството му не беше буйно, а напротив ставаше страшно любвеобвилен, майка ми изживяваше кошмарно всяко негово "изпълнение"- то не бяха сърдечни кризи, викане на бърза помощ,....... то чудесия няква! И макар че баща ми винаги е бил чудесен човек, тези спомени от детството ми още стоят в подсъзнанието ми и са се включвали като сигнална лампа всеки път, когато съм се сблъсквала с нещо подобно във връзките си с мъже (не че списъкът е кой знай колко дълъг де Embarassed). Да не говорим хич какви по-страшни истории има от моята!

Така че добре си постъпила и само още ще те посъветвам следното: Да мобилизираш цялата си воля, така че даже той да цъфне на среща ти с букет и "човал" с обещания, по-голям от този на дядо ти Мраз, ти да не го приемаш, докато не се увериш, че той е предприел някакви конкретни действия за справяне с проблема си.   stopuu

Толкова от мен. Наистина ти желая от сърце нещата да се наредят по възможно най-добрия за теб и детето начин!!!  Hands Thumbsup

# 22
  • Мнения: 2 171
Моника, и аз мисля че си постъпила правилно Peace. Желая ти много сила и кураж, за да издържиш и да събереш и подредиш живота си. Пожелавам ти, разбира се, тази молба за развод да подейства отрезвително на съпруга ти и да разбере какво е на път да изгуби. Няма нищо по-хубаво от това той да вземе решение да се промени и наистина да го направи Praynig. За съжаление, обаче, моят опит е причина да не вярвам в приказките с "happy end" и да не съм убедена, че това ще се случи. Но дори и да не се промени, ти трябва да събереш сили и да започнеш на чисто. И съм убедена, че един ден и ти и детето ти ще бъдете много щастливи, защото след всяка буря изгрява слънце.

Успех и късмет Hug

# 23
  • Мнения: 72
Много ви благодаря за съветите и ще ви държа в течение на развитието на нещата!

# 24
здравей,аз имам същият проблем,даже сега когато пиша той е на поредният запой с приятели,просто вече не мога да го трая много пъти си тръгвах от него, се обещания,че ще се промени и така нататък,но след една седмица всичко започваше по старому,сега съм пред дилемата дали да си тръгна окончателно/въпреки,че ще имам много проблеми с него/или да остана и да търся начин да го откажа,прегледах всичко в Интернет,пробвала съм със всякакви билки,врачки и т.н/не става/,мен ако питаш има само един начин и това са анонимните алкохолици,сигурно и твоя е като моя само да ти замаже очите ти обещава,че ще ходи на лечение,че може сам да спре да пие......а после като се опиташ да му споменеш променя темата,или казва че няма проблеми,че е нормално/виж приятелите ми си пият и жените им не им правят проблеми/това са глупости...много е трудно да вземеш решение в тази ситуация,аз самата не знам как точно да постъпя,но съм решила този път да му дам ултиматум или мене и детето или пиенето и никакви приказки и глупости няма да ме накарат да му повярвам пак,съветвам те и ти да постъпиш така ако избере пиенето жалко за него,по-добре за вас.Детето ми вече разбира и виждам как се стресира от тия постоянни скандали,има едно лекарство ,за което прочетох във форума на дир.бг.пожелавам ти късмет newsm10 newsm10 10

# 25
  • Мнения: 72
За мен не знам,но аз вече взех решение-всеки да си кара по пътя ипосвоя начин на живот.Все пак 6 години му давах шансове,а това време никак не е малко.Иначе му пожелавам да се излекува и да намери своето щастие.

# 26
  • Мнения: 624
Решенето ти е правилно човек един живот живее изживей го . Всекий има право да бъде щастлив . За детето не се притеснявай то ще порасне ,ще има свой живот но поне ще расте спокойно.Късмет ти желая.

Общи условия

Активация на акаунт