Захранването - пак

  • 1 929
  • 58
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 217
Благодаря на всички,
знам, че плодовото пюре не замества, и аз мислех да и го разделям на две и да и го давам като десерт към две хранения.........колкото мляко успея да и дам и после да има и пюре, може пък да и се отвори апетит после за още мляко!!! Confused

мислех след това ако продължава да не яде да и почна и зеленчуковото пюре, както казвате ще и слагам сухо мляко вътре....ако и сложа 1 или 2 мерителни лъжици е достатъчно предполагам....

и аз си мислех да започна със зеленчук ама ми казаха да почна с плодово пюре и да и слагам по 1 л. в млякото, уж да и се промени вкуса и да яде, тя пак не искаше та и го давам с лъжичка, като съм почнала ще си я захранвам, иначе на сокчетата не съм фен и ги пропускам изцяло, тя вода и чайчета пие добре....

Не знам, много се надявам, че ще и се върне апетита докато я захраня с плодовите пюрета и ще мога да изчакам със зеленчуковите по-голямка да стане......аз исках до 5 месеца да чакам само на мляко ама ей го какво стана Cry

И последно въпросче, нали с плодовите пюрета мога да и взимам на различни марки, не е проблем да се менят както е с ам?
Аз досега съм давала само на хипп, но искам после да и дам крушата на нестле, разбрах че е хубава?

Отново много ви благодаря!!! newsm51 newsm51 newsm51

# 16
  • Мнения: 554
Марката няма значение, която предпочиташ ти и която харесва детето ти, защото различните марки не са еднакви на вкус.

# 17
  • Мнения: 745
аз круша на нестле взех,ама моя не е фен на крушата.сега я смесвам с ябълка 50:50 и така я яде.пюренцата на бебевита и гербер също са добри.

# 18
  • Мнения: 217
А на ганчев? че хипа и идва явно гъст и и се пригва като се мъчи да преглъща а една мама ми каза, че ганчев били по редки?

# 19
  • Мнения: 217
исках да кажа пригадва, сори   Embarassed

# 20
  • Мнения: 745
хип ги разреждам с ам.ганчев не купувам.само като прочета какво пише на етикета и ми става зле!!!много са ни малки децата да ядат ганчев,не са подходящи за захранване.това е мое мнение! Thinking

# 21
  • Мнения: 554
Аз захраних с Ганчев и съм много доволна, дъщеря ми ги обожава всичките, не сме имали проблеми, за зеленчуковите не мога да кажа същото, харесва ни само едно, но плодовите и ги доизяждам, все пак на етикета не пише да съдържат сярна киселина и не виждам защо да не и ги давам, яде ги от 3 месечна и е жива и здрава, да чукна...

# 22
  • Мнения: 217
Благодаря ви, ще пробвам и другите пък ще видим кое най ще и хареса:)
  bouquet

# 23
  • софия
  • Мнения: 14
здравейте.не се притеснявай за бебо.с голямата ми дъщеря имах този проблем,повярвай ми беше ужасно!отказа да яде мляко и беше много злояда.да не те отчайвам ,но още е злояда.слаба,но много пъргава и подвижна.не се притеснявай да даваш пюрета на по -ранна възраст.до преди няколко години децата поколения наред се хранеха по друга схема,която в момента е напълно отречена ,но и ние сме отгледани по тази схема  та в старата схема се даваше сок след първият месец,третият месец изцяло се заместваше обедното хранене с картофено пюре петият месец се даваше месо и вълтък и т. н.
но това време не беше одавна
дъшеря ми е на 4 год. а бебо на 4 месеца и как да го храня???дъщерята по една схема ,а бебо по друга .
така че си гледай детето.като не иска чисто мляко му го смесвай смелос пюре просто не го оставай да гладува.мога да пиша още ,ноп спирам.успех

# 24
Здравейте мамита,

Моята щерка също ми го направи този номер - от време на време не иска да пие мляко, затова правя следното  : плода, с който е свикнала, напор. ябълка, го смесвам с мляко и и го давам, засега успяваме да се лъжем успешно.
При нас е проблема със зеленчуците и кореноплодните - морков, въобще не иска да ги яде във какъвто и да е вариант.

# 25
пюретата на Ганчев са отврат, а и нека да не забравяме, че са правени в нашата абсурдна държава, във фирма без какъвто и да е качествен контрол от къде да сме сигурни какво точно бутат вътре. Смятате ли, че проверяват всички партиди зеленчуци напр. за съдържание на нитрати

# 26
  • Мнения: 514
Аз купувам от всички марки за да има разнообразие в храната .Плодовите на Ганчев ги изяжда много бързо и много й харесват!Проблема е с зеленчуковите вярно е че на Ганчев са по редки ,както и на Гербер!Зеленчуковите на OVKO и HAME са по гъсти и ги мешам с малко мляко!

# 27
  • Мнения: 217
Оф, сега друг проблем, неще да яде пюретата, не иска да гълта по-точно, сякаш и е гъсто, разреждам с мляко пак плюе........абе направо на маймуна ме направи............а първите дни по ги ядеше като че ли ама тогава бяха по 4-5 лъжички само, може би затова...........
добре, че поне почна да пие маааалко повече мляко...........пак си е доста под нормата за месеците но е по-добре от миналата седмица.......
решила съм да и дам няколко дни почивка от пюретата и после продължавам с друг плод, дано прояде нещо все пак..........а за зеленчуците направо не ми се мисли като я почна какво ще е ooooh!

Весели празници на всички!!!!!!!!!   madnoel

# 28
  • Мнения: 9 973
пюретата на Ганчев са отврат, а и нека да не забравяме, че са правени в нашата абсурдна държава, във фирма без какъвто и да е качествен контрол от къде да сме сигурни какво точно бутат вътре. Смятате ли, че проверяват всички партиди зеленчуци напр. за съдържание на нитрати
ами като не ти харесват,купувай на Нестле и Хип.На мен на Ганчев са ми `по джоба` Wink

# 29
Смятам, че когато става дума за децата ни не би следвало да се водим толкова от финансовата страна, а от това колко е качествено това което им предлагаме - дрехи, храна, играчки и прочие. Смятам, че средата в която живеем е достатъчно замърсена и предразполагаща към дерматологични заболявания, така че не е необходимо зорлем да увеличаваме риска от алергии.

Общи условия

Активация на акаунт