А когато нищо не върви?

  • 3 491
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Когато нищо не върви, сядам сипвам си чаша червено вино и си казвам, че за да се оправят нещата, трябва първо да се разрушат до основи. Не знам дали е внушение, но наистина, когато се примиря, че по-зле не може да стане, всичко си идва на мястото Rolling Eyes

Когато нищо не върви лягам и заспивам,на другия ден обикновено нещата се поизбистрят.Щом сте живи и здрави,другото ще се нареди някак

това са и моите методи  Rolling Eyes
в 2_те години, в които ми се струпаха куп неприятности на главата, реШих да престана да мисля и да ровя постоянно. оставям на самотек за няколко дена (а при един от проблемите и за месеци  Rolling Eyes),  обикновено после лека_полека ми се избистрят идеите.
много ми беШе трудно да бъда оптимист, но сега си давам сметка, 4е тези години са ми послужили и като своеобразен самоанализ. сега се познавам по_добре и гледам да се грижа за себе си, заЩото ако съм ок аз и неЩата вървят както трябва.

Близките ми не стават за опора,виж да ми намерят някаква вина или да ме упрекнат в нещо в това им е силата,а понякога една прегръдка прави чудеса.

концентрирай се върху себе си и на никакви опори не раз4итай. за съжаление всеки реагира на трудностите по разли4ен на4ин.
и откажи категори4но пред себе си, а после и директно пред тях да се 4увстваШ виновна.

# 16
  • Мнения: 2 270
Няма нещо ,което да няма изход-единствено когато смъртта  отнеме човека -изход няма. Wink

И аз съм на това мнение! Нищо друго не е непоправимо!

# 17
  • Мнения: 3 116
Прегръщам си детето и се радвам че всички сме живи и здрави. Пък ако случайно съм се разплакала пред нея тя идва и казва "Мамо, много те обичам. Не е хубаво да плачеш. Хайде избърши си очите сега и се усмихни.". Изпълнявам съвета й и си казвам "И утре е ден !" Simple Smile

Весели празници момичета  Hug

# 18
  • Мнения: 274
Абе то убаво си казвате "и утре е ден" ама то понякога не върви с дни, седмици че и месеци даже? тогава кво правите? И с къркане не се оправя - то може ли цял месец само да къркаш и да си викаш дреме ми ...кво беше там...Simple Smile А ако в ден като днешния, Игнажден, в къщата ви влезе некой уникален карък......мани мани...цела година...Simple Smile И после кво ти остава - цела година да слушаш глупостите на васко кръпката, кво пееше там с онази скрибуцаща хармоника: "карай да върви..дрън дрън" ...или онзи  гологлавия със странното име от онази група УйКеда , дето пее, че все некой ден слънцето щело да огрее и кучия ..кво беше там...Е да ама то май зависи и от кучето....Трева да знае на къде да се обърне Simple Smile Иначе как ще огрее слънцето...От физиката знаем че то слънцето все от едно место грее. Т.е. ако кучето не знае накъде да се обърне, най много да го огрее некое друго куче...Simple Smile
И да се пазите от каръци ей...напоследък пълно с каръци Simple Smile

Много успех на всички Simple Smile

# 19
  • Мнения: 10 614
Писала съм го и друг път:
Една притча:
Имало едно време един стар и мъдър цар. Дошъл краят на дните му и на смъртния си одър, той извикал сина си, който щял да го наследи на трона. Казал му: “Сине, ще има хубави и лоши време на царуването, войни, епидемии, глад, но и благоденствие, мир и просперитет. За да се справиш добре ще ти дам тази кутийка с две капачета. Когато нещата в страната не вървят, когато си отчаян – отвори лявото капаче и там ще намериш помощ. Когато всичко е наред и мислиш, че просто по-добре не може да стане, отвори дясното капаче.
Така и станало. Нещата вървели добре, царската хазна била пълна, народът живеел щастливо и доволно. Младият цар решил от любопитство да отвори дясното капаче на кутийката както бил казал баща му. Вътре пишело: “Сине, това ще мине!”
После настанали лоши времена, непрестанни войни, глад и бедност. Отчаян, царят отворил лявото капаче с надежда да открие начин да се справи с помоща на мъдростта и опита на стария цар.
Познай какво било написано..........
“Сине, и това ще мине!”

# 20
  • София
  • Мнения: 1 529
Като си помисля за какви глупости съм се ядосвала и съм била в задънена улица...Сега нам ,че каквото има да става ще стане,ама после се оправя все някога...Не се оставям по течението и гледам да се справям със ситуациите.Само да е здраве и живот Praynig.С годините човек се учи от грешките си и знае, че не може да има всичко.

# 21
Я се усмихнете бре хора newsm10

# 22
  • София
  • Мнения: 1 825
Вчера преживях един от най-неприятните дни в живота си. Цял ден размишлявах със свито сърце и стомах. Какво ли не опитах - да изброя добрите професионални резултати и да ги сравня с лошите, материалните придобивки, успехите и неуспехите в личния ми живот - нищо. Само си спечелих главоболие. Не успях да намеря нито един свободен фризьор, козметик, масажист. Качих се на малкия си Мерцедес, реших да тръгна на някъде, без посока - не можах да го запаля и влезе за първи път в сервиз. Останаха ми само топлият душ, леглото и двата мъркащи котарака. Знаех, че сънят ще ми помогне. Винаги помага, ако успея да заспя, естествено. Успяла съм, защото днес съм добре. Утре ще бъда по-добре. Толкова дълго бях безконечно щастлива. Вървеше ми на 100%. Радвах се, но знаех, че един ден нещата ще тръгнат наопаки. И тръгнаха. Сега ще чакам търпеливо да навлязат в следваща фаза, само дано дойде по-скоро.

# 23
  • Мнения: 14
Всички вие сте прави и да днес се чувствам доста по-добре.Взех едно, две правилни решения и определено се чувствам по-добре.Не особено сериозни проблеми реших,но по-важното е,че постъпих правилно.fiama,истина е,че трябва да поема нещата в свои ръце и да разчитам само на себе си,за да няма на кого да се сърдя после,но имам чувството,че съм се натоварила с доста много и нещата ми се изплъзват,а се старая много наистина.Много ми хареса разказа за царя и сина му.

# 24
  • Мнения: 1 128
Когато това се случи си определям период за почивка.Имам предвид, че не мисля за сериозни неща и за бъдещето.Тъпнея си с една дума....гледам филми, спя много, ровя се в интернет за глупости, правя чести разходки до хладилника.....И след няколко такива кухи дни ме напушва енергията и позитивното мислене

# 25
  • Мнения: 552
Когато това се случи си определям период за почивка.Имам предвид, че не мисля за сериозни неща и за бъдещето.Тъпнея си с една дума....гледам филми, спя много, ровя се в интернет за глупости, правя чести разходки до хладилника.....И след няколко такива кухи дни ме напушва енергията и позитивното мислене
Супер звучи твоят метод и сигурно помага... ама като имаш деца, трудна работа е да се приложи  Whistling Laughing

# 26
  • Мнения: 14
Да определено добър съвет,но наистина като имаш дете,отскоро работа,домакинство,мъж и финансови проблеми,определено е трудно да приложиш точно тази тактика.Не помня от кога не съм се наспала като хората и от сега съм планирала по празниците да не се престаравам и претоварвам.Само,че освен религиозните празници мъжът ми има рожден ден на 26,а на 1-ви имаме именник и.........

# 27
  • Мнения: 2 070
и при мен е така.искам да сложа край на всичко това ,и да започна от начало.
нали по Коледа се случват чудеса? Wink

# 28
  • Мнения: 261
Вчера прочетох едно нещо,което много ми хареса!А то е :
Нищо не е толкова лошо,колкото изглежда!
За всеки лош ден,ще има по два добри!
Вярвай в това и ще ти стане по-добре!
Аз така правя.
Весели празници!

# 29
  • Мнения: 261
http://www.vbox7.com/play:7f8ad4a4
Ето .Поздрав от мен!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт