Ноктопластика

  • 6 305
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 673
Аз не успявам да задържа ноктопластика за повече от седмица- две. Почва да ми се отлепя лекичко гела над удържителя...Тоест гела на нокътната плочка, който отива към основата на нокътя. Маникюристката е много добра, но ми обясни, че има различни типове нокти. Мойте се омазнявали  Crazyбързо и затова се отлепял гела  \ С много суха кожа съм...явно компенсирам\
. Иначе не ми е било трудно да работя домакинска работа вкъщи, защото винаги ноктите съм ги искала по-къси, стоят естествено и съвсем не са ...кичозни.

# 16
  • София
  • Мнения: 10 858
Момичета, имам питане относно подръжката, тъй като ще ми е първата и не съм наясно.
Понеже утре ще ходя на подръжка, кажете ми какво тр. да се направи, защото маникюристката няма да е същата, която ми прави ноктопластиката, а на новата й нямам доверие. Затова ако можете точно да ми опишете какво тр. да се направи по ноктите ми, за да видя дали новата маникюристка ще го изпълни.

# 17
  • Мнения: 1 455
Вивиан, ако си с гел, трябва да ти изравни границата с ест. нокът, което става чрез пилене. Трябва да се внимава да не се препили ест. нокът, защото тогава ноктите изтъняват, започват да болят и след махането на ноктопластиката, ще се чупят ужасно. След това маникюристката трябва да обезмасли нокътя с обезмаслител (прилича на молив). Това не е толкова задължително при поддръжката и затова не се чуди, ако не го направи. Накрая нанася два слоя гел (може и един, зависи от материалите, с които работи) и пече. Между слоевете гел, нокътя се изравнява и полира. Общо взето това е.

Аз също съм с ноктопластика, поддържам я късичка и съм много доволна.

Последна редакция: пт, 04 яну 2008, 03:27 от danisport

# 18
  • Мнения: 375
И аз ще си правя - но чувам различни мнения-  с УВ гел или акрил гел.Кое е по доброто?

# 19
  • Мнения: 1 455
Бети, въпрос на избор. С акрил може да се направят доста по-интересни декорации, но пък е по-вреден за ноктите. Аз самата не работя с акрил, защото е киселина, но пък вече навлизат доста по-подобрени и безвредни видове, така че нищо чудно след време да започна и аз да го правя. Засега се въздържам, обаче. Все пак имам няколко познати, които са с акрил и са доволни.
Аз съм "за" УВ гел, но пък не всички нокти го търпят. Ако нокътната плочка ти се омазнява по-бързо, гелът ще се отлепя, което е доста неприятно. Аз си слагах гел върху ест. нокти, за да си заздравя ноктите, но гелът започваше да ми пада на 7-8 - мия ден.
В момента съм взела материали за т.нар. дипинг ноктопластика, която се води най-щадяща за момента. Не се пече, прави се с лепило, активатор и пудра. По принцип се води акрилна ноктопластика, но киселината липсва, така че е различна от акрил гела. Дипинг ноктопластиката не уврежда естествените нокти и се прави за доста по-кратко време. Ноктите изглеждат много естествени, като с УВ гела.
Друго не се сещам, но по това време на денонощието ми е трудно да съм съсредоточена и може да съм пропуснала нещо. Ако се сетя, ще допълвам.

# 20
  • Sofia, BG
  • Мнения: 210
Аз също съм с гел и ходя на веднъж на три седмици за поправка. Много съм доволна, тъй като лакът ми издържа много по-дълго време от обикновено, а и стои много естествено и почти никой не разбира, че съм с гел.

# 21
  • на село
  • Мнения: 833
 Правила съм си няколко пъти ноктопластика.Лично аз съм много доволна.Ноктите ми не се увредиха,изобщо не е вярно това за възстановяването 6м-1год.Друг е въпросът,ако попаднеш на лоша маникюристка.Аз имах късмет с моята.Много държа да отбележа,че повечето жени/и аз в това число/ си правят ноктопластика,не за да ходят с 5-сантиметрови маникюри като фолкпевици,а защото имат лесночупещи се нокти и трудно достигат желаната дължина/2-3 мм най-много/ за хубав маникюр.
 

# 22
  • Мнения: 1 455
Правила съм си няколко пъти ноктопластика.Лично аз съм много доволна.Ноктите ми не се увредиха,изобщо не е вярно това за възстановяването 6м-1год.Друг е въпросът,ако попаднеш на лоша маникюристка.Аз имах късмет с моята.Много държа да отбележа,че повечето жени/и аз в това число/ си правят ноктопластика,не за да ходят с 5-сантиметрови маникюри като фолкпевици,а защото имат лесночупещи се нокти и трудно достигат желаната дължина/2-3 мм най-много/ за хубав маникюр.
 


  Peace

# 23
  • Мнения: 375
Мерси .Ще ви кажа като ми я направят другата седмица.

Общи условия

Активация на акаунт