Колко време кърмихте с помпа и шише?

  • 6 752
  • 55
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 654
Цедях допреди 10 дни-но просто вече не съм човек.
Без да ми се карат майките,които са по-навътре от мен в кърменето, но или връщайте детето на гърда (о,да, може Peace), или зарязвайте храненето по този начин, защото си е нечовешко!Роси на 2-я месец ми отказа лявата, а  си сучеше (и още го прави) само от дясната. За да я храня и вечер с кърма  продължих да цедя и двете, след всяко кърмене.Опитах всичко ,за да я накарам да суче от лявата- всички съвети от тук, но не стана..
Въпреки помпата Авент (да е здрава,изхрани ми детето Wink) кърмата ми намаля, а може би просто вече не исках да цедя..Затова преди 1 месец приключих с цеденето, давам Ам вечер и досега(от 6-я месец), детето ми е здраво (слава Богу Praynig), кърмя си го 2 пъти на ден (толкова иска Laughing) и не се впрягам много.
Моят съвет към мамите с проблем като моя е спирайте цеденето и си гледейте живота с бебето ,защото после тия моменти не се връщат, още повече, че нервите, които хвърляте по цеденето не се възстановяват никога!

# 16
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
7 месеца изцяло цедене ,а първия 1 и половина кърмене и после доизцеждане,защото имах много кърма.
Много е трудно,но все пак,ако съм искала да си почивам нямаше да раждам Peace

# 17
  • Мнения: 476
7 месеца изцяло цедене ,а първия 1 и половина кърмене и после доизцеждане,защото имах много кърма.
Много е трудно,но все пак,ако съм искала да си почивам нямаше да раждам Peace

Тва прозвуча малко странно, но щом смяташ че е уместно  Hug

# 18
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
7 месеца изцяло цедене ,а първия 1 и половина кърмене и после доизцеждане,защото имах много кърма.
Много е трудно,но все пак,ако съм искала да си почивам нямаше да раждам Peace

Тва прозвуча малко странно, но щом смяташ че е уместно  Hug
за мен е по-странно да кажеш,че храненето по този начин е нечовешко и трябва да се зареже. всеки преценява сам за себе си все пак.

# 19
  • Мнения: 1 008
В момента съм към приключване. До преди 20 дни си беше само на кърма. Поради силен стрес спря отведнъж. После се възстанови, но в много по малки количества. Нямам нерви вече да цедя по начесто за да стимулирам. Исках поне до годинка, но наистина съм уморена...
Определено повечето ми познати ме смятат за луда...   Confused

# 20
  • Мнения: 476
7 месеца изцяло цедене ,а първия 1 и половина кърмене и после доизцеждане,защото имах много кърма.
Много е трудно,но все пак,ако съм искала да си почивам нямаше да раждам Peace

Тва прозвуча малко странно, но щом смяташ че е уместно  Hug
за мен е по-странно да кажеш,че храненето по този начин е нечовешко и трябва да се зареже. всеки преценява сам за себе си все пак.

Да, и на мен би ми било странно да кажа такова нещо! Само че не съм го казала! Не знам защо реши така?!?  newsm78
Ако го смятам за нечовешко, нямаше да го правя вече шести месец и ако исках да го зарежа, просто щях да го направя!
Благодаря ти за отговорите, желая ти весели празници!  Peace

# 21
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
sandcastle, нещо не сме се разбрали Hug никъде не съм казала,че това са твои думи.Само ти казах защо съм написала,че почивката е на най-заден план когато имаш малко бебе,за което ти беше казала,че е странен коментар.
Весели празници и на теб!

# 22
  • Мнения: 146
Нещо го обърнахте на ненужен спор.
Аз цедях непрекъснато до преди 3 седмици, като през това време непрекъснато се опитвах да я върна на гърда. Мисля, че вече почти успях. Party Та всъщност цедях се 3 месеца и наистина знам колко ти е писнало.

# 23
  • Мнения: 476
Нещо го обърнахте на ненужен спор.

Така е, но го приключихме!  Hug

Може би грешката ми е, че спрях да го пробвам на гърда. Реших, че щом се е отказал - няма връщане, но май не е било така.
Сега обаче наистина е късно! Преди поне захапваше, а сега му слагам цицата в устата, а той ме гледа с отворена уста и нищо!  Thinking

# 24
  • Мнения: 421
Месец и половина Беба беше изцяло на кърма.От две седмици дохранвам с Ам...Sad и ми е много неприятно. Още от болницата беба беше на шише.Така и не успях да я върна на цица. След 6 седмици кърмата ми рязко намаля без ясна за мен причин и започнах да дохранвам,защото не стигаше "Папуту"  сега се опитвам да увелича количесвото но нещо не се полчава - постоянно съм с помпата в ръце и ... не че нещо,ама великото правило "търсене - предлагане" при мен нещо не действа....дори обратното.  Онзи ден цедях през 2-часа и за едно денонощие изцедих има няма... 500мл.   После понеже завъртях една схема покрай новогодишната нощ заради алкохола  и накрая така се получи,че за 24 часа се изцедих 2 пъти - и двата пъти изцедих по 350мл (от двете гърди....)  та за 24ч вместо 500 - близо 700мл... е не успях да си обясня как стана това? 

      това го разказвам по въпроса,че също съм мнооого измореня от това цедене - супер противно и скърцащо и капещо....Вместо да си гушкам детето - гушкам помпа и стискам цици.А и ми писна да се крия по стаите за да не вижда мъжа ми тази отвратна гледка. Та ще се пробвам да правя така - 2 пъти в денонощието.Дано да стане,а ако видя,че намалява..може би пак ще се залепя за помпата  Thinking

# 25
здравейте!
И ние сме така от 5 месеца, много е уморително-  шишета, помпа, миене и пак и пак, но ще се справим,  горе главата и успех!

# 26
  • Мнения: 73
Напълно те разбирам, а на всичкото отгоре, малката не ще и да спи грам. Crazy
Вече година и почти два месеца съм така и имам чувството че помпата се е сраснала с мен  Crazy
Стискам ти палци да продължиш толкова, колкото можеш. И до тук си се справила отлично   bouquet

# 27
  • Мнения: 73
За съжаление няма кой да помага, само татко като се върне от работа я занимава, та да не ми се катери по помпата  Joy

# 28
  • Мнения: 98
Здравейте! Аз се цедях първия месец, защото ми се струваше, че бебко не успява да изсуче нищичко. После го върнах на гърда и досега се кърмим успешно.
Обаче сега вече заместих храненията на обяд и следобяд и на практика го кърмя само сутрин и вечер (и през нощта от време на време, когато не успявам да го приспя по друг начин). Струва ми се, че вечер е много изморен, за да си изсуче колкото му трябва, затова реших да почна да цедя и да му давам от шише, като евентуално добавям по лъжичка каша или пък безглутенови бисквитки, за да го засища малко повече. Вярно е, че цеденето отнема доста време, но веднъж на ден не е чак толкова страшно, мисля.  Peace

# 29
  • Мнения: 1 008
ProstoAz, според мен няма да стане  Thinking С 2 пъти в денонощието до никъде няма да я докараш според мен. Първите дни ще изцеждаш по повече и ще ти се препълват гърдите но след 3-4 дни ще се нагласят гърдите и ще намалее кърмата супер много. Аз минах на 2 цеденета някъде към началото на 8мия месец. Пробвай поне сутрин, обед и вечер. С 3пъти вероятно половината ядене ще и е кърма!
А иначе не смятам, че има нещо срамно и грозно, че да се криеш. Напротив - похвално е, че се стремиш да осигуриш най доброто на детето си! И мъжа ти и близките би трябвало да го оценяват  Peace

Общи условия

Активация на акаунт