За и против раждане в частна клиника (в София)

  • 2 844
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 988
Аз също си имам възможност да родя в частна клиника, но държах да бъде в Шейново, Майчин дом или Тина Киркова. (гинекологът ми не е в нито едната, има си частен кабинет).
Доводът с мизерията ми звучи като от устата на мамини дечица. ВИП стая върши работа. Три дни са, не месец.
С две думи: Не заменям сигурност и професионализъм за комфорт и лукс.

# 16
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 988
Знаеш ли приятелките ми се делят на 2 вида едните раждат в държавна болница с екип, другите в частна клиника.Наблюденията ми са, че всички родили в държавни болници са доволни.На моя позната родила в частна клиника при известно столично светило,детето вече втора седмица е в кувиоз..

и това е снобария ли? Не разбрах. Не даваш достатъчно примери. Моят пример, както и този, на родилите в частна болница и писалите в тази тема, е личен.

общо-взето против частните болници пишат предимно жени, раждали в държавни. Когато се случи инцидент с бебе в частна болница, това е същото, като да се случи инцидент с бебе в държавна болница. и не малко деца, родени в държавни болници, също лежат в кувьози, по различни причини.

Или в държавните болници бебетата са здрави и доносени  на сто процента?

Не става дума за това, просто ако нещо се случи с бебето, то се мести в неонатологията на Майчин дом. В такъв случай по-добре да си наблизо (там  Wink)

А за примери - всеки може да даде по 100 в защита на едното и другото, но е ясно истината каква е. Можеш да попиташ всеки безпристрастен доктор.

# 17
  • София
  • Мнения: 6 011
А за примери - всеки може да даде по 100 в защита на едното и другото, но е ясно истината каква е. Можеш да попиташ всеки безпристрастен доктор.
Каква е истината на всеки безпристрастен доктор при здрави майка и бебе, без да се очакват никакви усложнения? Стафиликоки или нещо смъртоносно от държавните болници?

# 18
  • Мнения: 9 903
за мен истината е, че добри лекари има не само в Майчин дом/Шейново/.  И това, че работят в частна клиника, не ги прави по-малко професионалисти, каквито послания всъщност усещам тук Simple Smile
мда, Ники. е споменала вътреболничните инфекции. Добра реклама на държавните болници ли е това?

апропо, ако ще си говорим за мамини дечица, аз така бих нарекла жените, които ползват помощта на баби, за да си гледат децата, така че по-добре да не ползваме повече определения  Wink

извинявам се на авторката, че спомогнахме за изместването на въпроса.

# 19
  • София
  • Мнения: 6 011
Тити, както винаги  newsm10

А относно професионализма-дали един лекар, работещ на две места е професионалист в държавната клиника и мърляч в частната или обратното?

Относно "мамините дечица" мога да кажа само-завистта на ССФ отдавна е пословична.
Обичам да ми е чисто, светло и приятно топло, не знаех, че това е мой минус. Thinking

# 20
  • Мнения: 1 008
Родих със секцио в държавна болница. Операцията мина перфектно. Платих си толкова,колкото можеше да ми струва и в частна. Не съжалявам, защото отидох да раждам, а не бях тръгнала на ваканция,за да броя "звездите на хотела". Но няма спор,че условията в държавните болници изобщо не могат да се сравняват с тези в частните. За второто бих избрала Токуда.

Общи условия

Активация на акаунт