Аз го наричам "гавра с труп"...

  • 4 760
  • 69
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 300
   Това можеше да се очаква- нали училищата преминават на делегирани бюджети- тези добавки ще трябва да се дават от директорите при реализирани икономии-т.е. никога. Съчувствам на учителите. Но какво може да се очаква от нашите управници. Ако сте гледали диспута за матурите, имаше с министъра един депутат/ не знам име и партия Embarassed/, който арогантно заяви на учениците, че ако бил министър, щял да махне всички предмети и да остави само компютри и английски, всичко друго било излишно. И така- откъде накъде на даскалите по 60 лв за 24 май и Коледа, защото преподават за Левски, Ботев,литератури и други тинтири-минтири ли? Хайде без тях!
 
Толкова ти е било и гледането, ама нали е важно да се изкажем......
Човекър беше Андрей Райчев и е социолог. Освен това го каза по повод на баланса между образователна и възпитателна функция на училището ooooh!
То бива , бива, ама на някои втория етаж им служи само за проветрение.....

# 16
  • Мнения: 2 401
Аз също съм се издържала дълги години с рядък език, възможности има, просто ги потърси.
Доста магистралки се издържат с език. Занда не плаче, тя ни просвещава. Не става въпрос за Занда.

Жалък си, наистина ли не го усещаш?

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 179
Аз също съм се издържала дълги години с рядък език, възможности има, просто ги потърси.
Доста магистралки се издържат с език. Занда не плаче, тя ни просвещава. Не става въпрос за Занда.

Жалък си, наистина ли не го усещаш?

Какво е рядък език?

# 18
  • Мнения: 2 401
Оставям ви да си мрънкате ида си лижете раните.. аз нямам място тук, не съм като вас.

# 19
  • Мнения: 494
Е, сега голяма част от населението може да спи спокойно, защото учителите бяха наказани за дързостта си да стачкуват.
А! Точно!...
(Трудно ми, по-скоро гнусно ми е вече да коментирам безумията в тази тъпа държава... Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes)
  Явно сме маймуни, щом продължават да се държат с нас като с маймуни...

  Zanda, стягай си куфарите и беж да те няма от училище. Да бягат и всички останали свестни учители! Това заслужаваме!

# 20
  • Мнения: 288
   Това можеше да се очаква- нали училищата преминават на делегирани бюджети- тези добавки ще трябва да се дават от директорите при реализирани икономии-т.е. никога. Съчувствам на учителите. Но какво може да се очаква от нашите управници. Ако сте гледали диспута за матурите, имаше с министъра един депутат/ не знам име и партия Embarassed/, който арогантно заяви на учениците, че ако бил министър, щял да махне всички предмети и да остави само компютри и английски, всичко друго било излишно. И така- откъде накъде на даскалите по 60 лв за 24 май и Коледа, защото преподават за Левски, Ботев,литератури и други тинтири-минтири ли? Хайде без тях!
 
Толкова ти е било и гледането, ама нали е важно да се изкажем......
Човекър беше Андрей Райчев и е социолог. Освен това го каза по повод на баланса между образователна и възпитателна функция на училището ooooh!
То бива , бива, ама на някои втория етаж им служи само за проветрение.....
   Благодаря ти за милите думи! Сигурна бях, че някой услужливо ще ме светне за пропуска в общата ми култура. Не знам дали е говорил за баланса , но това, което каза, като си изтърва нервите, беше много грозно.
   А ти по внимателно се изказвай за горните етажи на хората, за какво служат и т.н. Защото и за твоя има какво да се каже.

# 21
  • Мнения: 1 992

Тези, които го имат не мрънкат и не си лижат раните, щото езикът им е рядък.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 074
E, вие пък, я по-позитивно! КОЛЕДА иде, а вие тук ще се избиете.
Учителите са мръсна сган, за какво да ги обсъждаме, нали така?

# 23
  • Мнения: 1 470
Все още не разбирам,ЗАЩО ТЪРПИМ?!Това рефлектира и в децата вни,и в нас...

# 24
  • Мнения: 287
Нее, за какво да си тровя нервите повече, кажи ми Wink
Защо трябва да стачкувам, нима някой ще ме чуе? Нима нещо, поне едно нещо, ми дава някаква надежда, че отсреща има поне средно интелигентни хора? Хех!
Аз си хващам шапката и напускам, препоръчвам го и на всички останали.

Исках да ви разкажа малко за т.нар. диференцирано заплащане, дето учителите уж не го искали.

То представлява следното нещо. Всеки учител Директорът го оценява според сто точки по някъде 80 критерия. Всяка точка носи 0.30 лв., т.е., ако случайно си със 100 точки, към заплатата ти ще се прибавят ... 30 лв. Само че всичко е направено хитро. Вътре има точки за работа с деца в неравностойно положение, за работа с ученици с участие в Олимпиади, за работа с английски език и компютър. Но, кажете, за какво му е на учителя по физическо английски език? Това, че не знае английски прави ли го ЛОШ учител? А как онзи, който работи с напреднали деца едновременно ще работи и с деца от гетото да речем?
Направено е така, че да постигнеш да речем 50-80 точки. Но това не го изчисляваш ТИ, а ДИРЕКТОРЪТ. Получаваш 15 лв., след данъците и осигуровките ти остават 5 лв. и за 5 лв. учителите, вместо да създават колектив, ще се избият помежду си.

Не, благодаря. Стига толкова.


 Ако можеш, махни се! Чела съм много от теб в една друга тема. И въпреки че съм главно по четенето, а не по писането,сега не мога да се въздържа. Държавата ни не заслужава такива като теб. Ако не влачих след себе си толкова ремаркета,да съм се измела отдавна. А че децата ще бъдат излъгани,не се тревожи. Те ще си намерят пътечка ако желаят силно нещо. Но и твоят живот е един. Колко време още можеш да си позволиш да чакаш? Малко ли ти се струва че те лъгаха? Говоря на теб,но се обръщам към всички учители. Мили хора,дълбоко съм ви признателна. Но стачките няма да помогнат. Който може,да се спасява. "Делото на давещите се е дело на самите давещи се."

# 25
  • Мнения: 227
Аз го наричам-на каквото си постелиш,на това ще легнеш.... Sunglasses

# 26
  • Мнения: 389
Който може,да се спасява. "Делото на давещите се е дело на самите давещи се."

"Спасението на давещите се, е в ръцете на самите давещи се."  Wink

Не знам вече за коя наглост по-напред да се ядосвам. Егоистично пренабрегвам обществено важни проблеми, за да си пазя нервите и се правя на пън, защото вместо да се опитвам да правя нещо тук, отдавна щях да съм хванала куфара и да съм отишла да правя същото някъде другъде.

# 27
  • София
  • Мнения: 62 595
Репликата е:
"Делото по спасение на давещите се е дело на самите давещи се."

# 28
  • Мнения: 14 490
мисля, че вече прекали. то не бе пищене, не бе чудо. "колко съм велика, знам китайски, дайте ми 1000 лева заплата" като не ми давате се гаврите  ooooh!
темата ти прилича на всички онези за 100-те лева на пенсионерите и за майчинството дето било малко и дъра бъра.
 аман  Sick

# 29
  • София
  • Мнения: 1 074
мисля, че вече прекали. то не бе пищене, не бе чудо. "колко съм велика, знам китайски, дайте ми 1000 лева заплата" като не ми давате се гаврите  ooooh!
темата ти прилича на всички онези за 100-те лева на пенсионерите и за майчинството дето било малко и дъра бъра.
 аман  Sick


Глупости.
А иначе съм велика, да Wink Но не става въпрос за мен. Хм, всъщност защо пък да не става въпрос за мен? Нали искаме млади и добре подготвени кадри в училище? Е, аз съм такъв и искам други такива да учат моето дете.
А ти?

Общи условия

Активация на акаунт