случи ни се нещо много странно.....и то на Игнажден

  • 4 045
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • DE
  • Мнения: 967
Малко ще се отклоня от темата, но се сетих за един разказ:
Пътувал си един човек с колата по магистралата(Щатите). Времето било много лошо и валял дъжд.
По едно време видял една възрастна, чернокожа жена на пътя - сама и мокра. Стопирала коли. Спрял той и я качил.
Жената го помолила да я откара до болницата в близкия град. Откарал я човекът и жената поискала адреса му.
След време получил писмо и подарък по пощата: ( Не го помня точно, но беше нещо такова:)
Скъпи, господине,
Преди време вие ми направихте услуга, като ми помогнахте да
видя за последно умиращия ми съпруг в болницата.
Бог да ви поживи!
Г-жа Мартин Лутър Кинг

# 16
  • София
  • Мнения: 39 762
Не можем с махване на ръка да отсъдим лъже - не лъже, наркоманка, алкохоличка и т.н.
Може да е излъгала, а може и да не лъже. Виждала съм паникьосани майки. Просто не знаете как ще реагирате в подобни случаи.
И... по коледа стават чудеса Simple Smile

# 17
  • Мнения: 337
На мен също ви е много странно. По-добре избягвай такива хора, не казвам да не помагате, ама ако я видите втори път и реши да поиска нещо друго, кажете, че сте направили каквото сте могли и толкова. В днешно време не можеш да се довериш на никой. И защо ще ви рита колата? Това ме накара да се усъмня  newsm78

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 5 641
Странна работа. Къде са се намерили с приятеля. Как така ако е тръгнала без документи. Абе нищо не е както трябва.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 567
Аз съм виждала майки, изпаднали в паника. Просто са като обезумели и не могат да мислят, а да си забравят пари, документи е най-малкия проблем. От тази гледна точка неадекватното й поведение изобщо не ми е съмнително.

Естествено възможно е и да лъже, някои хора са големи артисти, особено ако имат нужда от дрога, алкохол и т.н.

Понякога мнителността е хубаво качество и ни предпазва от мошеници, но друг път може човек наистина да е в нужда.

Вие сте помогнали, направили сте добро, не сте пострадали, не са ви измамили за пари. Ако тя лъже проблемът си е изцяло неин.

# 20
  • Мнения: 1 217
Абе и аз вчера прах дрехи на детето и то взе че си повърна кашата. newsm78
Не се подигравам.

# 21
  • София
  • Мнения: 38 498
А дали въобще е имало баба и дете ???      newsm78

# 22
  • Мнения: 953
радвайте се ,направили сте добро на този ден.от това трябва да ви е по-леко.ако ви е излъгала,то си е за нейна сметка.но и на мен ми се е случвало в суматохата да тръгна без портмоне,но слава богу на близо имах познат,та се отзова. ами ако е нямало на кого да се обади в тоз момент?има всякакви случаи.

# 23
  • София
  • Мнения: 442
Историята е повече от объркана, вероятно няма да й се разплете края. Важно е положителното отношение на теб и приятеля ти. 

# 24
  • Мнения: X
абе я не се втелявайте. То бива подозрителност ама...Поставете се на мястото на жената,каквато и да е,имала е нужда от помощ.
Помогнали сте,хубаво,анли не ви е застреляла,какъв е проблема?

П.С.Преди две седмици изпаднах в подобна ситуация на жената от случката. Загубих се в непознат швейцарски град,но благодарение на едно мило швейцарско семейство всичко беше наред,закараха ме където трябва. Ако и теси бяха задали толкова много въпроси,та да стигнат и до заключението,че съм наркоманка и каква ли не..за каква човещина си говорим...А ако аз си бях помислила,тия какви са сега,дали не са и те някакви мошеници...?
Все пак хората са добри,и не всеки изпаднал в неудобна ситуация е потенциален престъпник.

# 25
  • Мнения: 274
абе я не се втелявайте. То бива подозрителност ама...Поставете се на мястото на жената,каквато и да е,имала е нужда от помощ.
Помогнали сте,хубаво,анли не ви е застреляла,какъв е проблема?

П.С.Преди две седмици изпаднах в подобна ситуация на жената от случката. Загубих се в непознат швейцарски град,но благодарение на едно мило швейцарско семейство всичко беше наред,закараха ме където трябва. Ако и теси бяха задали толкова много въпроси,та да стигнат и до заключението,че съм наркоманка и каква ли не..за каква човещина си говорим...А ако аз си бях помислила,тия какви са сега,дали не са и те някакви мошеници...?
Все пак хората са добри,и не всеки изпаднал в неудобна ситуация е потенциален престъпник.


Ох котьо котьоооо.....Швейцария ли каза....? Аха. Ама знаеш къде да се загубиш ти...Simple Smile

# 26
  • Мнения: X
да,де,ама те знаеха че съм чужденка от Източна Европа и можеха да ме подминат кат' лайно,значи те повече вярват че сме добри,отколкото ние сами си вярваме Twisted Evil

# 27
  • Мнения: 274
да,де,ама те знаеха че съм чужденка от Източна Европа и можеха да ме подминат кат' лайно,значи те повече вярват че сме добри,отколкото ние сами си вярваме Twisted Evil

Ааа виж сега....те лайната там не ги подминават, щото просто ги няма по улиците...Надявам се си видяла....А дори и да се появи отнякъде, веднага идва един с една лопатка и го маха, чисти с Вениш ли там квото и да е, че да ухае на убаво, слаго го в некой от хилядите цветни контейнери за разделно събиране и после от него се произвежда я електроенергия (баси не им ли смърди после кат си светнат лампите???), я нещо друго екологично чисто....Simple Smile

ПП. Аааа , и по кво те познаха че си от източна европа? По дисагите ли? Simple Smile Майтап бре, не се заяждам, само си говоря...Simple Smile

# 28
  • Мнения: 94
в такъв свят йивеем че как да имаш доверие на хората,но може просто да е искала да види детенцето Rolling Eyes

# 29
  • Мнения: 183
Марсиана за теб няма значение каква е. Ти и твоят приятел сте направели добро на този ден. Ако тя е излъгала и то с такава измислица, нека си бере греховете . В себеси бъдете горди с постъпката си. Лека вечер.

 Peace

Общи условия

Активация на акаунт