Отговори
# 240
  • Мнения: 352
Привет мамчета,  Hug
Прочетох набързо какво сте писали и се радвам, че сте си изкарали добре по празниците!

Еви, честит рожден ден на патерици.   bouquet  Бъди здрава, щастлива и обичана!  Heart Eyes  Много е била хубава Коледата на Ади Wink Явно е била добричка през годината, щом е получила толкова подаръци Wink

Честито и на всички именници и месечинковци, на които не съм успяла да честитя!   bouquet

Еличко, супер е секцията!  Със здраве да я ползвате!   Grinning

Ние изкарахме празниците по домашному, с родителите на мъжа ми на Бъдни вечер, която тук се казва Щедри вечер, и после с родата му на Коледа. Много си почивахме, гледахме си филмчета (предимно детски  Mr. Green ), хапвахме сладки и пиехме греяно вино с канела и др. подправки, т.нар. тук варено вино (което аз обожавам! Heart Eyes ).

Когато приготвяхме Мишето за снимка с една кутия коледни сладки пред него, той изведнъж като я отвори и ела да видиш мама с индианското име Бързата стрела как се хвърли към него да спаси сладките...  Joy  (поради бързината на реакциите, качеството на снимките не е особено добро)




Иначе Мишокът беше много послушен по празниците, като изключа факта, че ужасно много е започнал да пищи - направо ни побърква. Пищи от кеф, от яд, когато иска нещо, когато нищо не иска, просто ей така - гръмогласно и пронизително, кратки писъци и по-продължителни, просто разнообразие...  Crazy  всеки момент чакам съседите да ни звъннат на вратата...   Tired 
Моля ви, кажете, има ли още някое бебе така да прави и как решавате ситуацията?



# 241
  • Варна
  • Мнения: 558
Привет-мривет!

Днес съм пълна с новини  Wink. Първо - цъфнах и завързах (разбирайте цикълът ми се възстанови), на което не се зарадвах особено. Второ - снощи реших да дам на Ели АМ, че ми се стори, че напоследък ми намалява кърматаНе че тя се е оплакала (поне не реве), но омекнах като мекица. Изпи си 60 мл., а можеше и още. Май вече ще си я дохранвам, не ми се бори пак за кърма. Предполагам, че може и заради цикъла да е.
Е, май тези 2 бяха, но пък какви  Mr. Green Heart Eyes.

Босилече, пу-пу Мишокът е чуден! Направо ме уби с тази физиономийка на 2рата снимка ала "Яяя, какво криете тук от мен!"  Joy hahaha. Ели и тя мина през креслив период и нищо не можах да направя. Просто си отмина  Wink.

# 242
  • Мнения: 2 336
книгата е " Хране на бебето" - проф.д-р Лиляна Трифонова
и без това съм сканирала още ето







# 243
  • Мнения: 622
Момичета благодаря за поздравите, много сте мили и много приятно ми стана  Hug  love001 newsm51
Босилче малкия е невероятен бонбон пу-пу, голям красавец  Hug
И ние крещим, няма нищо притеснително те така си изразяват емоцията  Laughing  #Crazy

# 244
  • Мнения: 213
Босилек,и ние крещим само да докопа нещо в ръчички.
Момичета,някоя от вас давала ли е на бебо Осцилококцинум превантивно?Мисля да си взема за мен че и аз май се разболявам.Ако някой е давал,моля да сподели? Praynig

# 245
  • Мнения: 2 336
Аз пак ще се намеша. Днес съм на всяка манджа мерудия Joy Joy Joy
Младен се опита да прокашля на няколко пъти и аз му давах тогава в 20мл. вода разтворих 1 тубичка Осцилококцинум. И колкото и да не е за вярване престана да кашля. Превърженик съм на Осцилококцинум-а от колкото да дамал антибиотици

# 246
  • София
  • Мнения: 1 352
Ехоо здравейте и от нас,
с тези празници имаше време само за пожелания  Grinning
И ние изкарахме добре празниците. На Бъдни вечер бяхме при родителите на мъжа ми, на Коледа щяхме да ходим в Благоевград, но се размина, че там е много студено, аз като ходя през зимата винаги се разболявам и сега ми е малко мъчно Sad. Но като се стопли ще си наваксаме.  Вчера оставихме Теди на баба и и си направихме една вечер с баща и бяхме да хапнем навън после на кино, чудничко беше  Laughing, но ми беше малко странно щото винаги взимаме и Теди.
Първо на болните бързо да оздравяват и да посрещнат Новата година здрави  Naughty
Ели секцията ви е супер, със здраве да си я ползвате, а тримата заедно сте много мила картинка  Hug
Еви Ади е голям сладур, да я нагушкаш от мен  Grinning. А за захранването защо не пробваш с тиква, нея повечето бебоци я харесват. Аз пробвах първо с картоф, но не го хареса и го замених с тиква. Сега и давам тиква и към нея добавям картоф, морков, тиквичка и си изяжда всичко. Че и стомаха и се регулира от нея и съм доволна.
Босилче голям сладур Мишока. А за пищенето и аз да кажа, че и Теди пищи, направо се чудя от къде го вади тоя глас.  Laughing
Малии тук едни рецепти едни чудеса, ще се възползвам  smile3508
Ето малко коледни снимчици и от нас http://www.snimka.bg/album.php?album_id=203815
и да ставам, че огладняхме
Хубав ден и до после  Grinning

Хей забравих да честитя месечинките на порасналите бебоци!!! Да са живи и здрави и много щастливи!!!

Последна редакция: пт, 28 дек 2007, 14:40 от anii_ta

# 247
  • София
  • Мнения: 1 635
Здравейте момичета,

Мислех днес да вляза да отчета растежа на Алекс, но ... оказа се, че днес следобед не работят.
Все пак имам записан час и когато го записаха специално наблегнах, че е между празниците, да не се окаже, че няма никой. Ако пък толкоз не са знаели предварително имат ми телефона, да се обадят и да го преместят. Не мога да ви опиша, колко съм бясна. На всичко отгоре бях с мъжът ми, да присъства и той веднъж на преглед. И няма да ви разправям какъви скандали ми вдигна, защото нямаше на кой друг да ги вдигне. Всеки случай едно е ясно лятото - ще търсим друг педиатър. Така или иначе, ако ходи на бабина градина, тази вече няма да ми е удобна.  Най- тъпото е, че вече почти няма къде да ходиш на лекар, където да има елементарен ред. Това значи, че дори и да я сменя пак на същото ще се натреса, а тази поне като лекар ми се струва читава. То и вината аз лично не я хвърлям на нея, а на сестрата, която за трети път ми обърква часът, дублира го или както днес изобщо ги няма. Макар вече да съм решила, ако се разболее детето директно в закрила на застраховката на мъжът ми - там поне часовете са часове и те носят на ръце и лекарствата после по- лесно ще ги възстановя, като пари. Но пък искам, да не ми трябват.

Ами това е оплаках се. Нещо не мога да се съсредототча в четенето, на кой какво да честитя. За това всички пожелания - строй се, преброй се и към който трябва, се изпратете. Laughing

# 248
  • Мнения: 8
Привет и от нас!  Hug
Честита Коледа! Честит празник на всички именници и на всички бебчета, които станаха на половин годинка тези дни! Бъдете здрави и много щастливи!


Видях, че коментирате рецепти! Ние също се храним по книгата на Лиляна Трифонова и сме много доволни. Мисля, че е много полезна за майките относно храненето. Отговаря на доста от въпросите ни.

Момичета искам и аз да ви кача една снимка от Коледа, но нещо не мога от 30 мин. се опитвам #Cussing out. Някой би ли ми обяснил как става? Thinking

# 249
  • София
  • Мнения: 1 235
Здравейте!
При нас нищо ново, малката е добре, още ни е проблем спането в къщи, хапва на обяд пюренца и продължава да се буди нощем да цока.

trapezica, дано малкия бързо се оправи и посрещне здрав Новата година. Честити тоалет и ботуши, да си изкарате много весело и да покажеш снимки.
Елфи, покажи го този кош, явно нещо такова трябва да вземем.
Еличко, бързо да минават тези секрети, да може Катринка и вие да спите спокойно. А кой сглоби секцията?
Асе, още няма месец от захранването на Ели и ще изчакам с месцето, че то още доста зеленчуци не е яла.
Ди80, самичък ли заспа, че Елена пак ми спи в ръцете  ooooh!. Голяма е халпазанка, а като ме няма и е с баба си спи в леглото си (е слечвало се е 2 пъти). Не ми се е налагало да давам Осцилококцинум, но определено бих дала, за да не се стига до АБ.
EvieAndie, снимките са много готини, малката е голяма сладурана пу-пу. Къде са правени? И малката получи същото музикално килимче. Аз започнах захранването с картоф и сега го ползвам като основа, към него прибавям другите зеленчуци. Пробвай пюрето да не е много топло, да не е нито много рядко, нито много гъсто, пробвай и малката ще ти покаже как го харесва.
Босилек, супер сте си изкарали. Grinning Знам, че греяно вино с черен пипер помага при настинки.
...Когато приготвяхме Мишето за снимка с една кутия коледни сладки пред него, той изведнъж като я отвори и ела да видиш мама с индианското име Бързата стрела как се хвърли към него да спаси сладките...  Joy...
Joy Joy Joy
Ани, гадна работа с цикъла, ама поне ще ти е по-спокойно, да го следиш. След като дохрани, малката кога се събуди? А намаляването на кърмата най-вероятно е от цикъла.
Ании та, супер, че сте си направили вечер само за двамата (има нужда). Ние довечера ще излезем да се видим с едни познати, малко да се разсеем, че всяка вечер едно и също омръзва. Малката е страхотна, да я изпапкаш пу-пу. Буйките са много готини, от къде са? На баба нослето има май  Grinning
mmm_, неприятно се е получило, ние трябваше вчера да имаме консултация, но доки я  нямаше, не се ядосах, защото беше подметнала, че може да не работи. Важното е малкия да е здрав, а мерките и теглилките догодина.
Принцеска, правиш си албум в snimka.bg, от качените фотоси си избираш един, мартираш да ти излезе на цял екран с десен бутон Copy Image Location после в поста ползваш иконата с картината (вмъкни изображение) и Paste на снимката. Успех.

# 250
  • Мнения: 2 336
princesska прочети тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=4825.0 дано ти помогне

# 251
  • Мнения: 131
Здравейте и от нас. Сутринта и Георги се събуди с кашлица и аиде на лекар и пак АБ , омръзна  ми с тия лекарства , но на него с друго не му минава , а така съм си напатила с него , че е доста дълга история.
Дано да се оправят и двамата за Нова година да са здрави. Гери благодаря за пожеланията и обезателно ще покажа снимки от Новогодишната вечер.
 Елица Петрова благодаря и на теб за определението , че си живеем живота , горе - долу е така , защото използвам като свекърва ми има възможност да оставя децата и да излезнем с мъжо. Ние си живеем сами и цял ден с двете ми момчета не ми е много лесно и за това гледам да изпозвам всяка възможност , за да си почина.
  Ми това е от мен. Пожелавам на всички болнички деца да оздравяват и мойте също.
 Чао на всички и лек ден.

# 252
  • Мнения: 8
Gery80, Ted успях !!!!  newsm68 newsm68 newsm44 newsm68 newsm44 newsm51 много благодаря. Дори си направих нов аватар и подпис. Вече съм специалист, ако някои има въпроси моля да се обърне към мен Joy

Ето ни и нас на Коледа с новата придобивка:

# 253
  • Мнения: 8
Големият "специалист по снимките" се изложи.  Embarassed Изтрих снимката от снимка.бг и та изчезна, но ето ви я отново:

# 254
  • София
  • Мнения: 1 235
trapezica, много съжалявам, че и баткото се е разболям. Дано,  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover бързо оздравеят. Много хубаво, че се възползвате от свеки и отмаряте. Ние пък почиваме лежейки и спейки. Мъжът ми като се прибере в 20ч. от работа,  хапваме и въобще не ни е до излизане.
Принцеска, браво!
Големият "специалист по снимките" се изложи.  Embarassed Изтрих снимката от снимка.бг и та изчезна, но ето ви я отново:
Joy Joy Joy
Малкия е много сладък! Пу-пу
 

Общи условия

Активация на акаунт