Австрия - тук празнуваме Свята нощ и Силвестър!

  • 14 580
  • 286
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 957
Оооооо Cry Ritamae , добре, че ни предупреждаваш. Аз съм ужасно алергична към котки. След половин час прекаран с котки в една стая без да ги докосна започвам да кашлям и гласът ми се променя, а ако посегна да ги погаля е ужасно. Започва да ме сърби навсякъде. Значи ще пропуснем гостито. Жалко, исках да ви видя.

# 16
  • Виена
  • Мнения: 1 247
Искам да благодаря на *Gigi * за много внимателното и професионално подстригване   bouquet .

Рени пак си отворила много хубава тема, кога ще се видим, лази ли вече Филипчо?


А, аз в таланта на Джиджи съм се убедила  Peace Но при вас е било значително по-лесно, имайки предвид какво послушно дете е Силвето. Да беше видяла как се справя с моите дълги кичури в паузите между кърменията на Мими и Филип  Crazy . И как веднъж не се засякоха тия деца в глада си  ooooh!
Филипчето току-що (на 18 дек.) направи 5 месеца и още не пълзи. Даже не може да седи сам все още. Мисля, че е нормално и не се притеснявам. Някой да е на друго мнение? А какво ще кажат родителите с опит, дали да започна да му давам да опитва вече и друго освен кърма? И какво, според вас?
Зори, пиши ни по-често тук, че ни липсваш. Ето, например, не знаем кога принцеса Силвия прави една годинка.

# 17
  • Мнения: 4 399
Рени, супер! Много се радвам че ще се включиш и ти в начинанието на МегиХ. Тя има някои интересни идеи, но предполагам ще се обсъждат по-конкретно след празниците.

А за пълзенето, има деца които и на 5 месеца пълзят, но това са по-скоро изключения и е абсолютно нормално Филип и да не пълзи и да не седи на тази възраст. Моята дъщеря започна да се обръща малко преди да стане на 5 месеца, но повечето деца май не се и обръщат по това време, тъй че нямаш причини за притеснения.
Аз захраних на 5 месеца. В общи линии някъде между 5 и 6 месеца се препоръчва захранване, тъй че ако не ти се захранва можеш да изчакаш още 1 месец. От всичко, което изчетох стигнах в извода че тук и в Германия (те нали са много сходни по всичко  Wink) захранват с пюре от моркови, а в Щатите с оризова каша. В България пада голямо чудене и захранването варира от плодово до зеленчуково пюре през оризова каша. Аз захраних с пюре от моркови. Питай и педиатъра, на мен ми даде някакви нейни писания, но бяха полезни.
Трутхан е пуйка, Laughing, по-точно пуяк.

Ние май ще пътуваме. Изкарах една сравнително лека нощ, поне след 3:30  спах непробудно, макар че до тогава бяхме дежурни през 15-30 мин. Това сополите са много проклета работа. Както и да е, отдавна не бях спала толкова дълго, което смятам е добър признак.

Весела Коледа и много здраве на всички!

# 18
  • Виена
  • Мнения: 1 247
Вяра, радвам се на добрите новини! Приятен път и весело изкарване!
Благодаря за инфото за захранването. Голямо чудене му хвърлям в момента. Нашият педиатър също е дал схема от петия месец, а и Филип видимо проявява любопитство като се храним ние. Лекарката в елтерншулето каза да чакам още месец. От друга страна за три седмици е качил само 100 грама и хич не ми харесва тая работа... Не че не е в кондиция, но досега все се движеше в горната част на средните стойности.
Иначе и Филип започна да се обръща още преди 2-3 седмици. Но само от гръб по корем. Обратното не го умее още (с изключение на веднъж, което беше наистина инцидентно и той се изненада най-много от постижението си  Mr. Green ). Допреди два дни не се сещаше какво се прави с ръката, която остава под тялото, но вече разбра как човек се чувства по-удобно и я вади бързо  Mr. Green Обаче признаци за пълзене не забелязвам да има все пак. Само като го държим със свити колене се опитва да ги мърда, ма това не се брои, щото е лесно да ти помагат  Wink А най-новото му постижение е, че намери събеседник, който го разбира в лицето на лявата си ръчичка. Снощи близо 15 минути преди да заспи нещо й говореше много интензивно и я въртеше на всички страни  Joy

# 19
  • Мнения: 153
Включвам се и аз набързо за захранването. И аз съм в голяма чуденка как точно да стане. Hebamme-то от МА11 ми обесни, че се започва с малките морковчета, защото са леко сладки, подобно на кърмата. НО ако в семейството има някой с алергия, значи и бебето е застрашено и тогава да не се почва с морков. Иначе ме посъветва до навършване на 6мес да е само на кърма и аз така мисля да направя. Още го мисля, но може би ще е с картофено пюре. На въпроса ми домашно или купешко пюре, акушерката отговори: единственият плюс на купешкото е че е по-лесно за майката. И петната от домашно морковено се изпирали, а от купешко не newsm78. Та май и ще готвя поне в началото Thinking
Рени, на 5 мес е важно да не отслабват, но и да не наддадат нищо не е проблем. И аз мисля, че е още малък за пълзене. И Виктор само от гръб на корем се обръща.
Ако някоя мама с опит в захранването има време да сподели, ще съм много благодарна     bouquet
Виктор има нов модел залъгалка http://www.snimka.bg/album.php?album_id=203047&photo=2. Mного се котира  Laughing

Последна редакция: сб, 22 дек 2007, 13:34 от Anna__

# 20
  • Vienna
  • Мнения: 261
Анна, на тебе ясно ли ти е, че веднъж като почнеш да готвиш, купешките бурканчета после няма да са вкусни! Така аз до сега си готвя, но затова пък Мира ги яде като змей.
За започването: виж как сте с акането, защото от морковите става жесток запек. Аз почнах с ябълки, понеже тоя проблем си го имахме и преди това. После слагах един месец на всичко ябълка за да го яде, сега вече определено не обича да сладни.
Дали ще започнеш един месец по рано или късно според мене е все едно: в началото така или иначе повече си играят отколкото ядат. Гледай да не загуби интереса към храната. И да направите снимка на физиономията след първата лъжичка! Много са смешни. За повече Инфо има едни книжки, но са много догматични и трябва малко критично да се четат.
Аз доколкото разбрах по тоя начин не можеш да предотвратиш алергия, а разбираш от какво е алергично детето. Става въпрос хранителните продукти да се въвеждат един след друг. При чувствителни деца по един в седмицата, при другите по един на 3-4 дена. От страна до страна има много различия, затова си мисля, че не е толкова важно. В германия дават краве мляко от 6. месец тука чакат най малко до годинка, В България се започва с жълтък, тука яйца не дават.... Иди разбери как си ги измислят!
Много писах нещо!

# 21
  • Виена
  • Мнения: 1 247
Хм... Давайте акъл за места, откъдето човек да се снабдява с био-продукти. Ма истински. Може ли да им се има вяра на тези в магазините? Знам, че имаше някъде биомаркети. От друга страна за детските храни се предполага,че се контролират стриктно, поне в цивилизованата част на света, към която, вярвам, принадлежи и Австрия. Иначе и ние сега ще си купим този уред за готвенето на пара и с удоволствие ще му правя аз манджите, стига да съм сигурна в суровината.

# 22
  • Мнения: 4 399

Дали ще започнеш един месец по рано или късно според мене е все едно: в началото така или иначе повече си играят отколкото ядат. Гледай да не загуби интереса към храната. И да направите снимка на физиономията след първата лъжичка! Много са смешни. За повече Инфо има едни книжки, но са много догматични и трябва малко критично да се четат.


И аз точно това се канех да пиша, 1 месец по-рано, по-късно, няма никакво значение. Но не бих започнала да захранвам по празниците. Бих изчакала до поне до 02.01. когато е по-лесно да намерите лекар ако не дай Боже възниканат проблеми.

Рени,
ами аз много пъти съм ти казвала, моето дете наддаваше далеч по-зле от Филип, но никога не съм го теглила с такава честота и тия притеснения дали е качило 100 или 200 гр за 2 седмици, си ги спестих. Никога не съм отдавала значение на кантара.

Аз захраних с купешки пюрета. Така и не успях да докарам домашните олкова фини че да ги яде. Започнах да готвя, но доста по-късно. Ана, не знам ти виждала ли си пюре само от картоф, но според мен е абсурдно да захраниш с такова нещо, то се тегли като лепило, абе изобщо не знам как ще стане тая работа. Алергията към морковите е много рядка и познавам деца от алергични семейства, които са били захранени с моркови без проблеми. Към како е вашата алергия?

Успех със захранването ви желая, за мен това беше преломен момент към свободата. Много мразех да кърмя и след като заместих 1 хранене, въздъхнах с невероятно облекчение.  Whistling Ние заместихме 1 хранене за около 2 седмици.

Рени, аз пазарувам от всякакви магазини и от супермаркетите. Бях пускала май в миналата тема един линк или се канех да пускам за едно място което ти доставя био продукти вкъщи. В общи линии в този сезон има малко пресни продукти и аз не виждам голям проблем и пюрета да давате. Аз купувах на Алнатура и на Хип основно.

# 23
  • Виена
  • Мнения: 1 247
Ани, много малко залъгалки си има Виктор. Що така го ограничавате детето. Ми дайте му избор все пак!  Mr. Green

# 24
  • Мнения: 4 399
Последно включване от мен. Като се върна ако искате ще ви кажа една много хубава книга за захранването, ама сега нямам време да я търся.
Рени, ако искаш не бързай с уреда за пара. Ще пусна линкове на много по-добри оферти, отколкото има по-магазините. Най-хубавите уреди изобщо ги няма в магазините, а цените изобщо не могат да се сравняват.

# 25
  • Виена
  • Мнения: 1 247
Последно включване от мен. Като се върна ако искате ще ви кажа една много хубава книга за захранването, ама сега нямам време да я търся.
Рени, ако искаш не бързай с уреда за пара. Ще пусна линкове на много по-добри оферти, отколкото има по-магазините. Най-хубавите уреди изобщо ги няма в магазините, а цените изобщо не могат да се сравняват.
Danke sehr! Супер! Аз обаче не намирам и линка за биото... И аз си спомням, че беше писала нещо, ма после ще гледам по-подробно. Ако го няма, ще досаждам пак!  Mr. Green

# 26
  • Мнения: 153
Ритамае, Вяра, мерси за съветите   bouquet
Айде пак за захранването. Дано не отегчим другите мами  Hug
Сетих се, че една мама от Baby Treffa каза, че нейният бебо не яде купешки пюрета Grinning. Така че ще пробвам с домашни, ако ги иска добре, ако не- минавам на каквото иска. Не си падам много по готвенето, но зеленчуци и с този уреда на пара, който и аз се каня да си купя, мисля че ще се справя.   chef
Рени, и аз се чудя за био продуктите. Бях писала веднъж - имам познат, който работи в био магазин, та продавали 3 мес. едни и същи ябълки и все били frisch #Crazy. С "Ja natürlich" също имаше някакъв скандал. А и на купешките им нямам вяра, ама то в такъв свят живеем ooooh!
Вяра, домашно картофено пюре виждах в една приятелка в Бг. Ще сложа кърма, естествено, че няма да е само картофа.
Виктор не проявява интерес към залъгалките, та реших да му ги предложа така. Използва ги като чесалка и е много доволен hahaha

# 27
  • Мнения: 533
Рени,   smile3501И аз се сетих за теб като проетох идеята на МегиХ. Мисля, че си доста сладкодумна разказвачка и ще се справиш блестящо!

За захранването - аз започнах в края на 5 мес. с оризова каша, после морков, картоф,... Като малка аз самата съм била алергична към храни и затова много бавно въвеждах всяка нова храна на Габриела. До края на 8 мес. ядеше само  бурканчета, а после започнах да купувам био-зеленчуци и аз да готвя като детето определено си харесваше повече изкуствената храна  Blush. Важното е храните да се въвеждат една по една с интервал поне от 3 дни между всяка. Ако бебето е само на кърма аз бих изчакала със захранването до 6 мес. А какво цапане става с морковите  Close, пригответе се за съсипване на дрехи. Аз поне морковените петна с нищо не можах да ги изпера. Успешно захранване на бебоците!

За био-магазин аз ходех в един голям супермаркет на Ландщрасе в 3 бецирк.

Пожелавам всички да посрещнете Коледа здрави и домовете ви да са изпълнени с много веселие!


# 28
  • Мнения: 323
Аз понеже като не съм все още мама не мога да давам съвети,все пак ми е интересно да ви чета,все ще стана един ден.Пожелавам ви весело изкарване на Коледните празници,много усмивки,готини подаръци и сбъдните желания.

# 29
  • Виена, Австрия
  • Мнения: 284
Хайде да се впиша и аз в новата тема, че докато се наканя да го направя и тя ще вземе да стане стара вече!  Joy   
Видях че Рени е пуснала нова тема, още преди някой да се беше включил, но досега все не намирам време да драсна някой ред. Ренка, мерси душа!   bouquet
За захранването, аз го започнах когато Тали беше в началото на 6 месец със готовите пюрета. Първоначално дадох морков, след няколко дни ябълка. Всичко това ставаше постепенно, днес една лъжичка, утре две и така докато заместих едно цяло хранене само с пюре, като междувременно започнах да включвам и останалите подходящи пюрета за тази възраст. Надписите на бурканчетата са много добър ориентир от кога може да се дава даден вид пюре, лично аз така съм се ръководила при избора. Купувала съм предимно Хип, Нестле и в по-късен етап Бебивита. Кашите  ги въведох след като Тали привикна към пюретата, значи може би към 7 месец, тогава обедното хранене ни беше с пюре, а след обяд  или привечер каша, през останалото време мляко. Не знам дали успях да обясня много точно, но в общи линии е това. По принцип въпроса за захранването е доста дискутиран и има много противоречиви мнения относно това кога точно и по какъв начин то да започне. Затова си мисля, че можем да го дискутираме на дълго и на широко при някоя от следващите ни срещи!


Пожелавам на всички най вече здраве, много любов в семейството и нека усмивката не слиза от лицата ви!  Знаем, че в навечерието на този светъл християнски празник  стават чудеса, дано те споходят и всички нас!
Весела Коледа и незабравимо посрещане на Новата година!!!

  love001 newsm51  love001 smile3525

Общи условия

Активация на акаунт