мазна коса

  • 3 065
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 364
Сигурно си права. Аз съм на мнение, че спасение от мазната коса няма. Какво ли не съм пробвала - маски, шампоани, лосиони и т.н.  Направих си кичури - пак се омазнява. Сега съм изцяло руса - същата работа smile3511. Суха в краищата, мазна в корените.  Така че за мен шампоаните са все еднакви, просто от някои става още по-зле.  Cry

# 16
  • Мнения: 91
Моята гледна точка е по-различна. Какво лошо има в това косата да се мие през ден? Това, че косата се омазнява, означава, че е жива, по - добре ли изглежда една суха, изтощена от боядисване коса?
Особено в София, кожата диша прахоляк, който отмиваме. В същото време искаме да не мием косата си с дни, тя се цапа, дори да не изглежда мазна, прахът отива по възглавницата, пак по кожата и пр.
аз мия моята всеки ден от години. личен избор. нищо и няма, още е на главата ми. Simple Smile

# 17
  • Мнения: 4 053
Аз си взех Елсев - розовия, който сега го рекламират. Останах приятно изненадана. Обикновено косата ми на втория ден е сплескана, но сега си е все още с обем. Доволна съм. Peace

И аз се изненадах от него, положително. Освен това се подстригах, защото се беше изтощила и това доста помогна и за омазняването, не знам защо.

айде, и аз да кажа, че съм приятно изненадана,
при положение, че си мия косата на 2 дни,
след като ползвам този новия, розовия, я мия на 4 дни  Wink

# 18
  • София
  • Мнения: 1 626
И аз съм доволна от розовия Елсев Light с копринени протеини. А също и от VO5 Volume Boost, който се води за обем. А от професионалния Лореалски Sebo Control - хич  Naughty

# 19
  • Мнения: 2 100
Не съм доволна от розовия Елсев. Но съм съгласна, че за мазната коса спасение няма. Пробвала съм съвсем обикновени шампоани и скъпи доказани марки-и в двата случая резултата при мен е един и същ-къпане на втория ден. Затова моя принцип е да си купувам леки шампоани, които не товарят косата и кожата по главата и всички сме щастливи Peace

# 20
  • blizo do moreto
  • Мнения: 71
    И аз съм на мнение че нищо не помага.Просто свикваш да я миеш често и това е.Пробвала съм какво ли не ,но резултат няма.

# 21
  • Мнения: 26
Аз се справих с този проблем като ползвам бебешките шампоани на Кря-Кря и след като си измия косата я обливам с 2 с.л. хума, разтворена в 1 литър вода. Седя 5 минути и отмивам хумата.Преди си миех косата през ден, а сега 2 пъти в седмицата и никога не стои мазна и без обем.Успех Peace

# 22
  • Мнения: 6 164
Вчера имах проблем с Гугъл, ето го:

# 23
  • Мнения: 4 053

а, защо няма балсам според вас   Thinking

# 24
  • Мнения: 418
и аз съм пробвала какво ли не..спасение подчти няма..русите кичури м момента чакам да израстнати да ги пострижа,защото ми омръзнаха..и няма да ви казвам какво е в корените...все едно с олио съм се мазала..през ден се къпя..сега купих шампоан на Нютрогена Т/Гел за мазни корени,но не вярвам да стане чудо..и с хума ще опитам..наистина изсушава косата..

# 25
  • софия
  • Мнения: 290
Хумата е добър вариант , малко е неприятно , да си мажеш главата с кал ,ама помага. В комбинация с някакъв алкохол е още по - добре ( Слагам какъвто имам). Аз цял живот имам мазна коса , от около 8 години я боядисвам - не помага , даже колкото е по - изтощена , по зле .Шампоани всякакви сам пробвала , ама на мене 95% от това което се продава на пазара не ми понася и на косата и на кожата. Доволна сам от Пантен ,  преди години си поръчвах един на Ейвън за тънка мазна и изтощена ( не знам дали го има още) ,и той не беше лош. Сега ползвам Ducray  , медицинска козметика , 20 лв , дрън дрън , пълен боклук!( май по-мазна никога не ми е била) . Обаче преди това ползвах Клоран ( същия производител - половин цена ) и бях доволна .Сухия шампоан с коприва също е добър.
АБе трайно спасение май няма .

# 26
  • Мнения: 355
Аз намерих доста добро решение на проблема - 2 в 1. Няколко месеца след като родих потънах в косопад. В магазините за коса продават ампули срещу косопад - взех си с екстрат от коприва (за мазни коси) и се оказа, че освен че спряха косопада, получих и  ефекта да "подсушават" корените. Така се спасих от косопада и някак си нормализирах омазняването. Правих процедурата не по-често от веднъж седмично няколко пъти и се усети значително подобрение.
Иначе съм против честото миене не за друго, а защото колкото по-често мия, толкова по-зле става. Пак мазни корени и ужасно сламени и сухи краища. Иначе и аз бих я мила всеки ден или през ден, но от личен опит се уверих, че не е решението за моята коса.
Иначе от шампоаните и аз съм сравнително доволна от розовия Елсев, за който става дума по-горе, както и от серията за изправяне на коса на Нивеа.

# 27
  • софия
  • Мнения: 290
Я кажи тези повече за ампулите . На мен ми стана интересно . Каква марка са , колко струват? Колко често се ползват по принцип. Звучи добре , щом са с коприва , бих пробвала!  Praynig
Месри предварително  thumbsup

# 28
  • Мнения: 355
Някакво абсолютно непроизносимо и нечетливо име. По принцип се продават в почти всеки магазин за коса, наредени са в картонени подложки с дупки, в които са поставени  (какво обяснение само), всяка редичка е с различно име, според вида на ампулите. Едната е около 1,50 лв., зелен надпис, с екстрат от коприва, пише за мазна коса против косопад. Лично аз съм взимала от едно магазинче за козметика, памперси и битова химия на ул. Кап.Райчо, срещу новия шопинг център, не Гранда, а този преди него. Сори, става дума за Пловдив, не видях от къде си.
Рядко ги ползвам, главно след като родих дъщерите си, че много коса по земята, просто не се търпеше....

# 29
  • София
  • Мнения: 5 734
Почти ме убедихте да го пробвам този шампоан.Иначе, и аз съм пробвала да я мия често,резултата беше-още на другия ден да е мазна.За това се ограничавам до 2 пъти на седмица-за да не ме е срам на 2 ден я връзвам  newsm45.Мисля да се накъдря,за да намаля този проблем.
И ампулите ме заинтригуваха.Може ли повече инфо.

Докато се изпиша то вече имало инфо- Мерси

Общи условия

Активация на акаунт