Майчин дом - Варна

  • 8 818
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Пиша бързо в тази тма, защото не намерих друга.
Моето раждане в МД ВН при Яков през касата с епидурална 4 дена престой, всички консумативи + храна и тн. и тн излезе 600 лв, когат оимам влреме ще опиша по-подлобно

# 16
  • Мнения: 264
Цитат на: Ina Sebieff
Моето раждане в МД ВН при Яков през касата с епидурална 4 дена престой, всички консумативи + храна и тн. и тн излезе 600 лв, когат оимам влреме ще опиша по-подлобно

Това звучи добре ... аз бях се наплашила за цените понеже една мама във форума каза че секциото й (май без престоя в клиниката) и струвало 1200лв.  smile3556
А за епидуралната по рано ли трябва да кажеш че искаш или като отидеш да раждаш си я "поръчваш" ?

# 17
  • Мнения: 1 187
Ина, честито момченце. Да ти расте здрав, слънчев и много талантлив  Laughing

 Искам да те питам за МД каква сума се поема от касата?

# 18
  • Мнения: 5 250
Ина Честита радост!
Да расте здрав,силен и много послушен малкия Филип!

Хайде разказвай как мина раждането и пусни малко снимки Wink

# 19
  • Варна
  • Мнения: 737
Ина, честит ти синковец! Много да те радва!
То паричките ясни, ще трябва да си плащаме... Кажи дали си доволна от отношението и обстановката.

# 20
  • Мнения: 264
Май касата поема около 100 максимум 200 лв.

# 21
  • Мнения: 162
Честит син, Ина!
Много радост и щастие да ви носи #Milti

Чакам с нетърпение още малко информация за раждането в МД, че още не мога да се реша в полза на някоя болница, а не остана толкова много време... Колко по-рано трябва да се запишеш за раждане в МД? Някакви специални изследвания правят ли се за епидуралната упойка и имаше ли голям ефект от нея наистина Thinking

Сега поздрави на бебчо и много да те слуша!

# 22
  • Мнения: 5 250
Една приятелка роди на 02 май секцио в Майчин дом ,като здравната каса пое(незнам точно колко) част от разходите  Arrow платиха 900 лв. като в тях се включват 100 лв. заради свикването на екита в почивен ден.Да уточно, че е по нейно желание,а не по спешност.

# 23
  • Мнения: 5 250
Цитат на: toni_bonboni
Честит син, Ина!
Много радост и щастие да ви носи #Milti

Чакам с нетърпение още малко информация за раждането в МД, че още не мога да се реша в полза на някоя болница, а не остана толкова много време... Колко по-рано трябва да се запишеш за раждане в МД? Някакви специални изследвания правят ли се за епидуралната упойка и имаше ли голям ефект от нея наистина Thinking

Сега поздрави на бебчо и много да те слуша!


Не трябва да се записват като настъпи момента отиваш и си раждаш.Или ако е през ноща се обаждаш предварително за да може анестезиоложката да е там като отидеш.В Окръжна със сигурност няма да ти сложат епидурал,а в АГ ако си във ВИП-а.

# 24
  • Мнения: 162
Radina написа:
Цитат
"В Окръжна със сигурност няма да ти сложат епидурал,а в АГ ако си във ВИП-а."


Когато говорих с д-р Танев /шефа на ВИП-а в АГ/ той ми обясни, че още нямат обучени анестезиолози, които да поставят епидурална упойка. Не знам доколко е вярно, че можеш да си повикаш специалист от Майчин дом Rolling Eyes  Във всеки случай ми се струва по-несигурно...

# 25
  • Мнения: 5 250
Ако имаш финаносвата възможност да родиш в Майчин дом изобщо не се замисляй.Няма да съжаляваш  Wink

# 26
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Да кажа: нормално раждане пред касата-вземаш направление за хоспитализация и пр-каквото кажат.
Аз станах и сама си отидох до леглото-всички са големи професионалисти-за сведение през цялото време имаше екип от поне 6 човека: две акущерки, Яков, две други гинеколожки-лекарки, анестезиоложката зза епидурала и системата окситоцин,педиатърка за бебето, когато излезе и две санитарки... Всичко по две заради мама и бебето. както казах на собствен ход отидох до стаята, защото бях с епидурална упойка и веднага ме обхвана вълчи глад: пържола и варени картофи. храната е от меню, може малко спичаща, така че внимавайте. Отношението им е изключително кэм кэрмене и ако питаш, помагат. Аз имах други проблеми, които налагат спиране на кърмата, нокато чел о форумите, твърдя, че помагат в рамките на системата за кърмене. бебетата са от 06:00 до 12:00 с майките, акушеркщите прелитат като ги извакш по системата. папуто, памперсите, мазилата, превръзки, пелени, дрешки и пр. Къпят ги в стаята. Хигиената е на ниво-антибактеризират  всеки ден обстойно. Даоват вода, сокове, каквото поискаш-чайове и пр. Родата идва почти когато си поиска... Неприятното беше в деня на изписването-първи ден след национален празник и голяма лудница, нас три пъти ни сменяха часа на изписване. Пезиатрите са н авизитация всеки ден и обясняват всичко, което попиташ. Не е имало човек от персонала, който да откаже асистенция-естествено аз невинаги съм била съгласна с това, което правят-например едното момиче се опита да ми наълтури бебето с вода, защото според нея така щяло да спре да плаче преди да дойде времето за папу, аз я спрях, това е. Ноакрая дадоха някакви подаръци от памперс-един павмперс, прах ариел, ленор и две книжки за гледане на детео, където захранват от четвърти месец със зеленчукови пюрета, което аз е съм виждала да го пише в книга на БГ. Ами, за това се сещам. Забравих-две момичета в една стая със собствен санитарен възел, който обстойно дезинфекцзират всеки ден-неогранич(ена топла вода, естествено...

# 27
  • Мнения: 3 927
Честит Филип-Гошо!
Да ви е жив и здрав и само да ви радва!!!

Цитат на: Ina Sebieff
Отношението им е изключително кэм кэрмене и ако питаш, помагат.


Това не знам колко да го вярвам. Моя приятелка роди там края на април секцио. От раждането до 3-я ден, когато й е слязла кърмата бебето е хранено под час с адаптирано мляко.

# 28
  • Мнения: 5 250
След като минат нужните часове на адаптация на бебето с новата среда и т.н. ти го дават да го къримиш(илипоне да правиш опити).Никой няма да ти тъпче бебето с адаптирано мляко при условие, че имаш кърма.Моята кърма слезе почти веднага и дори отказвах да дохранвам с адаптирано.А твоята приятелка като е нямала кърма до 3-я ден какво трябва да направят акушерките,може би да оставят бебето гладно или  Thinking Всъщност незнам какво искаш да кажеш с тоя постинг,но от личен опит казвам че помагат за кърменето  Thinking

# 29
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Акушерките дават формула с по 20 гр, решението дали да се даде на бебето е на майката-никой не го храни, освен, допускам в три сутринта, когато е при акушерките.
Обикновено носят формулата и казват слагайте на гърда, а после питат слагахте ли на гърда?  Преглеждат гърдите и пр.
От 6 сутринта до 12 ч вечерта бебетата са при майките и те могат да ги слагат на гърда колкото искат.
Когато  ми се появи проблемът и трябваше да не слагам на гърда-гълтах хапчета-започнаха специално на мен да дават по 30-40 мл формула, защото не давам кърма.
А за храненето под час-това е стандарт за нашите олници и няма оправяне, но е нормално, така има режим за персонала. Никой не спира майката да кърми на поискване.

Общи условия

Активация на акаунт