Лимон на 6 месечно

  • 2 122
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 242
Не знам какво е това чудо хора, серат на всяко ядене, понякога по 2 пъти, и така го изстрелват, че омажат всичките си дрехи - не мога да насмогна да ги опера.

Тони беше така до към 7мия месец, когато започна да приема малко по-прилични количества пюре (колко 50гр.).. Акаше на всяко хранене, което понякога беше 15 пъти дневно.. Може и малко да беше, ама трябваше да дрисне човека..
Я кажи, така са си по принцип или от скоро? Да си яла ти нещо раздрискващо ?

# 16
  • Мнения: 865
съвременната педиатрия не дава средства за спиране на диарията - дава само средства за оводняване и възстановяване на водно-солевия баланс.
не си играй с 6-месечно бебе, а потърси квалифицирана помощ. обезводняването при кърмачета настъпва много бързо.
Peace

# 17
  • Мнения: 545
Лора също отказва да пие от шише.Тъй като я захраних се запича и т.н.,та се наложи да й давам вода.Успявам да го направя единствено със спринцовка,ако искаш пробвай и ти така.Разтвори лекарствата в кърма и така.Викни педито обаче.

# 18
  • Мнения: 27 524
Мисля, че им е рано. Има достатъчно препарати в аптеката за диария на бебета, както и лечебни храни.

# 19
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 915
Всички цитруси са мощен алерген. Затова лекарите ги забраняват до навършването на 1 годинка. Най-често използваният препарат при бебета и малки деца срищу диария е смекта. Струва стотинки и е безвреден. Но най-добре да питаш и доктор.

# 20
  • Мнения: 595
Aз съм давала чай от джоджен(гюзом,юзъм,култивиарна мента и т.н....)обаче след годинката защото преди това не е имала проблеми .Пих го и когато бях бременна.Има много добро антисептично сействие(пресича),но не знам дали е подходящ за тази възраст.

# 21
  • Мнения: 485
И аз мисля, че е рано за цитруси, тъй като алергизират, пък и при такава остра диария няма да им се отрази добре на възпалените черва. Подкрепям за чая от джоджен и шипка - много добре действат, ако си ги захранила добре действа и варен морков или оризова вода. Давай им ORS  200 - сок е на Хип, смекта и ентерол също може. Но най-вече ги заведи на лекар, че малките бебета много бързо се обезводняват, а сега в момента върлува и гаден ентеровирус, който може да е причина за диариата.

# 22
  • Мнения: 911
Половин  кафена чашка ориз свари в около 250мл вода. Да се дава през половин час по около 30 мл., ако не го иска - със спринцовка от Панадол. Повтаря се докато акането спре.
Аз така излекувах още първия ден диарията на сина ми, а беше ужасна.
 Извинявай, но е безумие да се дава лимон на толкова малко бебе.

# 23
  • Мнения: 8 242
Половин  кафена чашка ориз свари в около 250мл вода. Да се дава през половин час по около 30 мл., ако не го иска - със спринцовка от Панадол. Повтаря се докато акането спре.
Аз така излекувах още първия ден диарията на сина ми, а беше ужасна.
 Извинявай, но е безумие да се дава лимон на толкова малко бебе.

A нас тази оризова вода ни вкара в болницата на системи  Rolling Eyes

# 24
И аз съм на същото мнение

# 25
  • Мнения: 2 757

A нас тази оризова вода ни вкара в болницата на системи  Rolling Eyes

Как така оризовата вода ви е вкарала в болница? Какъв е проблемът да се дава оризова вода?

# 26
  • Мнения: 2 757
puhi duhi, по принцип бебоците акат веднъж на 3 дни. А сега по 6-7 пъти. Диария е, защото е само водичка зеленикава. Не ми се занимава с тукашните лекари, а от аптеката не мога просто така да купя нещо. Ще изчакам да видим как ще се развият нещата. Днес им пробутах насила по 3-4 лъжички оризова каша смесена с печени ябълки. А Теодор си пиина и почти 200 мл оризова вода на няколко пъти. Но продължава да си ака. Мислех да продължавам с оризовата вода, не разбирам кое и е опасното newsm78

# 27
  • Мнения: 966
puhi duhi, по принцип бебоците акат веднъж на 3 дни. А сега по 6-7 пъти. Диария е, защото е само водичка зеленикава. Не ми се занимава с тукашните лекари, а от аптеката не мога просто така да купя нещо. Ще изчакам да видим как ще се развият нещата. Днес им пробутах насила по 3-4 лъжички оризова каша смесена с печени ябълки. А Теодор си пиина и почти 200 мл оризова вода на няколко пъти. Но продължава да си ака. Мислех да продължавам с оризовата вода, не разбирам кое и е опасното newsm78

По добре ги заведи на лекър. Все пак става въпрос за малки деца.

# 28
  • Мнения: 8 242
puhi duhi, по принцип бебоците акат веднъж на 3 дни. А сега по 6-7 пъти. Диария е, защото е само водичка зеленикава. Не ми се занимава с тукашните лекари, а от аптеката не мога просто така да купя нещо. Ще изчакам да видим как ще се развият нещата. Днес им пробутах насила по 3-4 лъжички оризова каша смесена с печени ябълки. А Теодор си пиина и почти 200 мл оризова вода на няколко пъти. Но продължава да си ака. Мислех да продължавам с оризовата вода, не разбирам кое и е опасното newsm78
Не казвам, че й е опасно, просто на нас не ни понесе  Rolling Eyes
ТИ да си яла нещо различно?
Ама и двамата наведнъж - или е някакво вирусче, или от нещо от твоето меню ги е раздразнило  Thinking


A нас тази оризова вода ни вкара в болницата на системи  Rolling Eyes

Как така оризовата вода ви е вкарала в болница? Какъв е проблемът да се дава оризова вода?
Ами и аз дадох уж да спре едно раздрискване (а в последствие се оказа, че нямаше и такова), а то като почна мило то да повръща.. През 10 минути или повръщаше или дрискаше, и така 4-5 часа и бегом в болницата.. 2 дни на системи бяхмеееее  Cry Хич не ми се спомня за тази случка  Tired Беше на 4 месеца дребния..

# 29
  • Мнения: 98
отиди си вземи от аптеката  накакъв pediatric elecrolyte (течност за оводняване, но гледай да е за деца, тук се продават всякакви вкусове) . Продава се over the counter НЕ Е необходима рецепта.
Давай през 5-10 мин по една малка лъжичка или с една спринцовка впръсквай във вътрешната част на бузата.
Диария не се лекува при деца, чака се сама да отшуми ( ако е вирус, не и при алергия). Не давай глупости като Смекта и т.н. Това е за възрастни хора или поне за големи деца.

Общи условия

Активация на акаунт